Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

OM bestudeert vonnis over incidenten bij chemiecomplex Chemelot

OM bestudeert vonnis over incidenten bij chemiecomplex Chemelot

DEN BOSCH (ANP) - Het Openbaar Ministerie wil eerst de vonnissen van de rechtbank in Den Bosch over meerdere incidenten op het terrein van Chemelot in Geleen bestuderen voordat het inhoudelijk reageert. Dat laat een woordvoerster weten.

De rechtbank veroordeelde dinsdag petrochemiebedrijf Sabic Limburg tot een boete van 10 miljoen euro, omdat het bedrijf onvoldoende maatregelen nam om zware ongevallen te voorkomen. Door een ernstig incident eind 2016 kwam een werknemer om het leven en een ander liep ernstige brandwonden op. In mei 2019 raakte ook een medewerker gewond toen bij het openen van een afsluiter hete olie naar buiten kwam.

Het OM eiste eerder een boete van 25 miljoen euro tegen Sabic. De rechtbank had bij het bepalen van het vonnis onder meer rekening gehouden met het lange tijdsverloop van de procedure tegen Sabic waardoor de boete lager uitviel dan de eis. Het bedrijf heeft al aangekondigd tegen het vonnis in beroep te gaan.

Geëiste straf

"Wij vinden de door ons geëiste straf voor Sabic passend en geboden, maar zijn tevreden over het oordeel van de rechtbank dat een aan de omzet gerelateerde boete noodzakelijk is, wil een straf effectief zijn bij dergelijke feiten, gepleegd door bedrijven met een hoge omzet", zei de woordvoerster van het OM. De rechtbank maakte bekend dat niet is gekeken naar de jaaromzet van Sabic Limburg, maar naar de miljardenomzet van het Saudische moederbedrijf Sabic wereldwijd.

Ook de vonnissen van bedrijven AnQore en OCI Nitrogen vielen lager uit dan het OM had gevraagd. De rechtbank legde de bedrijven boetes op van elk 360.000 euro, terwijl het OM 2,5 miljoen euro per bedrijf had geëist. Borealis Plastomers en exploitant Chemelot Site Permit (CSP) werden vrijgesproken. Het OM wilde dat CSP een boete zou krijgen van 7,5 miljoen euro, waarvan 5 miljoen voorwaardelijk.

Meer uit Binnenland

Vrouwen verbergen hormonale klachten vaak op het werk

DEN HAAG (ANP) - Vrouwelijke werknemers verbergen hormoongerelateerde klachten vaker op het werk dan andere gezondheidsklachten. Dat blijkt uit nieuwe cijfers van het CBS.

1 uur geleden
Nederlandse boot vertrokken om aan te sluiten bij vloot naar Gaza

MILOS (ANP) - Een Nederlandse boot is woensdag samen met vijf andere boten vanaf het Griekse eiland Milos vertrokken om zich aan te sluiten bij de Global Sumud Flotilla (GSF). Dat is een vloot met hulpgoederen die onderweg is naar Gaza. De ongeveer twintig boten worden bemand door pro-Palestijnse activisten, onder wie Greta Thunberg.

7 uur geleden
Doden in Alkmaar niet door toedoen derden om het leven gekomen

ALKMAAR (ANP) - De drie doden die woensdag werden aangetroffen in een woning aan de Stikkelwaard in Alkmaar zijn niet door toedoen van derden om het leven gekomen, meldt de politie op basis van onderzoek. "Er zijn geen aanwijzingen dat er anderen bij betrokken waren." Waardoor de drie dan wel zijn overleden, is niet bekendgemaakt.

7 uur geleden
OM eist werkstraffen en geldboete tegen klimaatactivisten

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag vijf werkstraffen en een geldboete geëist tegen klimaatactivisten, voor uiteenlopende vergrijpen die volgens de officier van justitie niet vallen onder hun demonstratierecht. De hoogste werkstraf die de officier van de rechtbank verlangt, is 120 uur voor een activist die twee keer werd betrapt op het bekladden van een muur langs de A12 in Den Haag en op het blokkeren van het verkeer op diezelfde weg.

7 uur geleden
Lading cocaïne gevonden bij controle in haven Vlissingen

VLISSINGEN (ANP) - Bij een controle in de haven van Vlissingen heeft de douane vorige week donderdag 1001 kilo cocaïne gevonden. De drugs zaten in een lading fruit vanuit Ecuador, meldt het Openbaar Ministerie.

9 uur geleden
Woningen Heerlen ontruimd om vondst mogelijk explosief

HEERLEN (ANP) - Vanwege de vondst van een mogelijk explosief in een woning aan de Corneliuslaan in Heerlen worden enkele woningen in die straat ontruimd. Dat melden de hulpdiensten.

9 uur geleden
Drie doden aangetroffen in woning Alkmaar

ALKMAAR (ANP) - In een woning aan de Stikkelwaard in Alkmaar zijn woensdag drie doden aangetroffen. Dat meldt de politie, die ook zegt op dit moment nog rekening te houden met alle mogelijke scenario's.

10 uur geleden