Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

OM bestudeert vonnis over incidenten bij chemiecomplex Chemelot

OM bestudeert vonnis over incidenten bij chemiecomplex Chemelot

DEN BOSCH (ANP) - Het Openbaar Ministerie wil eerst de vonnissen van de rechtbank in Den Bosch over meerdere incidenten op het terrein van Chemelot in Geleen bestuderen voordat het inhoudelijk reageert. Dat laat een woordvoerster weten.

De rechtbank veroordeelde dinsdag petrochemiebedrijf Sabic Limburg tot een boete van 10 miljoen euro, omdat het bedrijf onvoldoende maatregelen nam om zware ongevallen te voorkomen. Door een ernstig incident eind 2016 kwam een werknemer om het leven en een ander liep ernstige brandwonden op. In mei 2019 raakte ook een medewerker gewond toen bij het openen van een afsluiter hete olie naar buiten kwam.

Het OM eiste eerder een boete van 25 miljoen euro tegen Sabic. De rechtbank had bij het bepalen van het vonnis onder meer rekening gehouden met het lange tijdsverloop van de procedure tegen Sabic waardoor de boete lager uitviel dan de eis. Het bedrijf heeft al aangekondigd tegen het vonnis in beroep te gaan.

Geëiste straf

"Wij vinden de door ons geëiste straf voor Sabic passend en geboden, maar zijn tevreden over het oordeel van de rechtbank dat een aan de omzet gerelateerde boete noodzakelijk is, wil een straf effectief zijn bij dergelijke feiten, gepleegd door bedrijven met een hoge omzet", zei de woordvoerster van het OM. De rechtbank maakte bekend dat niet is gekeken naar de jaaromzet van Sabic Limburg, maar naar de miljardenomzet van het Saudische moederbedrijf Sabic wereldwijd.

Ook de vonnissen van bedrijven AnQore en OCI Nitrogen vielen lager uit dan het OM had gevraagd. De rechtbank legde de bedrijven boetes op van elk 360.000 euro, terwijl het OM 2,5 miljoen euro per bedrijf had geëist. Borealis Plastomers en exploitant Chemelot Site Permit (CSP) werden vrijgesproken. Het OM wilde dat CSP een boete zou krijgen van 7,5 miljoen euro, waarvan 5 miljoen voorwaardelijk.

Meer uit Binnenland

Rekenkamer: minister had te weinig zicht op WIA-problematiek

DEN HAAG (ANP) - De minister van Sociale Zaken had de afgelopen jaren te weinig toezicht op de problemen die de uitvoeringsorganisatie UWV had met de WIA. Dat schrijft de Algemene Rekenkamer in een rapport. Volgens de Rekenkamer was het UWV vooral bezig met het wegwerken van achterstanden en was er te weinig aandacht voor hoe de uitkeringen van arbeidsongeschikten werden vastgesteld. Daardoor kregen tienduizenden mensen te veel of te weinig geld.

7 minuten geleden
Rechtbank wil alles over FIOD-werkwijze weten in mondkapjeszaak

ROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam wil in de strafzaak tegen Sywert van Lienden en zijn voormalige zakenpartners Camille van Gestel en Bernd Damme meer weten over de werkwijze van de rechercheurs van de Fiscale Inlichtingen- en Opsporingsdienst (FIOD). Die deden onderzoek naar de mondkapjesaffaire.

1 uur geleden
Dordrechts Museum verwerft 'sleutelwerk' van Marlene Dumas

DORDRECHT (ANP) - Het Dordrechts Museum voegt deze week een werk van Marlene Dumas toe aan de collectie. De Geboorte van de Schilderkunst is volgens het museum een sleutelwerk, dat dankzij "een genereuze bruikleengever" in het museum kan worden tentoongesteld. Het doek van de in Zuid-Afrika geboren kunstenares wordt donderdag in ontvangst genomen, in het bijzijn van Dumas.

2 uur geleden
Frenna meest beluisterde artiest op Spotify

AMSTERDAM (ANP) - Nederlandse gebruikers van Spotify luisterden dit jaar vooral naar de muziek van de Haagse rapper Frenna. Hij voert het jaaroverzicht van de streamingdienst aan. Daarna volgen Lil Kleine en Ronnie Flex. Alle gebruikers van de dienst krijgen woensdag hun eigen lijst te zien, de Spotify Wrapped.

2 uur geleden
Provincie Utrecht: wolf op Utrechtse Heuvelrug doodgeschoten

UTRECHT (ANP) - Jagers hebben op de Utrechtse Heuvelrug een wolf doodgeschoten. Uit een spoedanalyse van het DNA moet blijken of het gaat om de wolf waarvoor de provincie Utrecht eerder dit jaar een afschotvergunning verleende. Die wolf heeft een aantal keer mensen aangevallen en gebeten.

3 uur geleden
Noodlijdend Limburgs vliegveld presenteert weer nieuwe directeur

MAASTRICHT (ANP) - Het noodlijdende vliegveld van Maastricht heeft wederom een nieuwe algemeen directeur aangesteld. Cor de Man begint op 1 februari als CEO van Maastricht Aachen Airport (MAA). Hij volgt Joost Meijs op, die net een jaar in dienst was toen hij op 1 november zijn functie neerlegde om directeur te worden van Luchtverkeersleiding Nederland (LVNL).

3 uur geleden
Drenten met aardbevingsschade ervaren meer stress en wantrouwen

UTRECHT (ANP) - Ook in Drenthe hebben mensen met schade aan hun woning door de gaswinning in Groningen vaker last van stress en minder vertrouwen in de overheid. "De impact van de gaswinningsproblematiek stopt niet bij de provinciegrens van Groningen", stelt onderzoeksinstituut Nivel, dat samen met de Rijksuniversiteit Groningen onderzoek doet.

3 uur geleden