Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

OM beschuldigt advocatenneef Taghi van omkopen rechters

OM beschuldigt advocatenneef Taghi van omkopen rechters

AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie beschuldigt Youssef T., de neef en ex-advocaat van de vermeende topcrimineel Ridouan Taghi, van het omkopen van rechters en ambtenaren. Dat zou zijn geprobeerd in Nederland en Marokko.

Ridouan zou zijn neef opdracht hebben gegeven rechters in Marokko om te laten kopen in een zaak waarin twee broers van Ridouan vast zitten. Youssef zou in Antwerpen met een contact hebben gesproken om op die manier in Marokko "middels geldelijke giften of op andere wijze invloed proberen te krijgen op de uitkomst van de rechtszaak", aldus het OM.

De broers van Ridouan zitten vast op verdenking van betrokkenheid bij een vergismoord in november 2017, waarbij de zoon van een Marokkaanse rechter om het leven kwam. Het vermoedelijke doelwit was een rivaal van Taghi.

Omkopen

In Nederland zou zijn geprobeerd iemand van de Belastingdienst om te kopen. Ook wordt volgens het OM gebruik gemaakt van corrupte contacten om "transporten van vermoedelijk verdovende middelen te kunnen laten plaatsvinden". Dat werd woensdag duidelijk tijdens een nieuwe, voorbereidende zitting tegen T. in de rechtbank in Amsterdam. De verdachte was daar zelf niet bij aanwezig. De rechtbank wees een verzoek van zijn advocaten tot vrijlating af. Volgens de rechtbank is de verdenking sterker geworden.

Het OM verdenkt T. ervan dat hij de schakel is geweest tussen de gedetineerde Taghi en de buitenwereld. Hij zou zijn cliënt en familielid hebben geholpen bij het maken van plannen voor een gewelddadige uitbraak of ontsnapping en zou de voortzetting van diens drugshandel hebben gefaciliteerd. Tegen Taghi is vorige week een levenslange gevangenisstraf geëist in het omvangrijke liquidatieproces Marengo voor onder meer zes moorden en vier pogingen daartoe.

Plannen uitbraak

Volgens het OM werkten de vermeende topcrimineel en zijn advocatenneef aan drie verschillende plannen voor een gewelddadige uitbraak dan wel een ontsnapping van Taghi. Hij werd op 8 oktober aangehouden, tijdens een bezoek aan Taghi in de Extra Beveiligde Inrichting (EBI) in Vught.

Vorig jaar bezocht T. zijn neef tientallen keren in de EBI, in zijn hoedanigheid van advocaat. Justitie kreeg na verloop van tijd het ernstige vermoeden dat het tweetal heel andere dingen besprak dan juridische kwesties. Daarop werd een onderzoek in gang gezet, waarbij beide mannen tijdens de bezoeken werden afgeluisterd en gefilmd met verborgen camera's. Op een zitting eerder dit jaar heeft het OM een deel van die beelden laten zien.

T. heeft zich inmiddels van het tableau laten schrappen en is geen advocaat meer. Hij had een advocatenkantoor in Utrecht.

De volgende inleidende zitting is op 27 september. De rechtbank hoopt de zaak in december inhoudelijk te kunnen behandelen.

Meer uit Binnenland

Code oranje in het oosten vanwege zware onweersbuien

DE BILT (ANP) - Voor het oosten van het land is code oranje afgegeven vanwege zware onweersbuien die plaatselijk kunnen voorkomen. Het KNMI meldt dat er bij de buien kans is op grote hagelstenen, zware windstoten en veel regen in korte tijd.

2 uur geleden
Groep mensen richt vernielingen aan bij Mevlana Moskee Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Een groep van zes mensen heeft vernielingen aangericht bij de Mevlana Moskee in Rotterdam-West. Dat gebeurde op het moment dat er in het gebouw mensen aanwezig waren, meldt de politie.

4 uur geleden
Code geel in heel Nederland vanwege onweersbuien

DE BILT (ANP) - In heel Nederland geldt vrijdagmiddag en -avond code geel vanwege de kans op zware onweersbuien. In de loop van de avond trekken de zwaarste buien volgens het KNMI naar Duitsland weg.

4 uur geleden
Noodverordening in Zandvoort na dagen van onrust en overlast

ZANDVOORT (ANP) - In het stationsgebied, de middenboulevard en het bijbehorende strand in Zandvoort geldt tot en met zondag 31 mei een noodverordening. Dat laat de gemeente op haar website weten.

5 uur geleden
Koopmans kritisch op pandemische paraatheid Nederland

DEN HAAG (ANP) - Viroloog Marion Koopmans vindt dat Nederland niet genoeg doet om klaar te zijn voor een volgende pandemie. Ook voor de corona-uitbraak in 2020 was deze pandemische paraatheid niet voldoende en miste zij urgentie, zei ze tijdens haar verhoor in de parlementaire enquête over corona.

7 uur geleden
Koopmans: politici wakkerden 'bizarre' bedreigingen aan

DEN HAAG (ANP) - Viroloog Marion Koopmans heeft tegenover de parlementaire enquêtecommissie corona hard uitgehaald naar "bepaalde politici" die bedreigingen aan haar adres hebben aangewakkerd. Zij noemde geen namen, maar hekelde met name de complottheorieën rond het coronavirus waarmee zij in verband werd gebracht. Daar deed vooral Forum voor Democratie aan mee.

7 uur geleden
Twee aanhoudingen in Uithoorn bij demonstraties rond komst azc

UITHOORN (ANP) - De politie heeft donderdagavond twee mensen aangehouden bij demonstraties rondom de komst van een asielzoekerscentrum in Uithoorn. Een 30-jarige man uit Uithoorn is aangehouden voor het gooien van een fles naar voorstanders van asielopvang. Een 19-jarige man uit Gouda werd meegenomen voor het verstoren van de openbare orde. Beiden zijn weer vrijgelaten.

7 uur geleden