Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

OM bekijkt mogelijke link oude verkrachtingszaak met Jos B.

OM bekijkt mogelijke link oude verkrachtingszaak met Jos B.

MAASTRICHT (ANP) - Het Openbaar Ministerie in Limburg bekijkt een aangifte van verkrachting uit 1990 opnieuw. Het gaat daarbij om de verkrachting van een 13-jarige jongen in Nuth. Justitie onderzoekt of die te maken heeft met Jos B., verdacht van het ontvoeren, seksueel misbruiken en doden van de 11-jarige Nicky Verstappen in 1998.

Een woordvoerster van het OM Limburg bevestigde zaterdag berichtgeving hierover in De Limburger. De zaak kwam aan het rollen door een publicatie op de website Femke Fataal. Die schreef eerder deze week dat de 13-jarige jongen op 15 februari 1990 werd verkracht niet ver van de plek waar Jos B. in 1984 en 1985 drie kinderen aanrandde. B. werd daarvoor aangehouden, maar de zaak werd geseponeerd met een proeftijd van twee jaar. Bovendien moest B. in therapie gaan bij het Riagg om te leren omgaan met zijn pedofiele gevoelens, wat hij ook deed.

De toen 13-jarige jongen deed samen met zijn moeder in 1990 aangifte van verkrachting, maar een dader is nooit gepakt. Door de publicatie eerder deze week hierover in Femke Fataal gaat het OM bekijken of die aangifte achterhaald kan worden. "We hebben die nog niet gevonden", zei de woordvoerster van het OM zaterdag.

Melding

In 2018 meldde het slachtoffer zich opnieuw bij de politie toen Jos B. in de publiciteit kwam na een getuigenoproep, en niet veel later in Spanje werd aangehouden. Het slachtoffer zag overeenkomsten tussen de verkrachtingen in 1984 en 1985 en hetgeen hem in 1990 is overkomen. En dus belde hij de politie. Die melding bleef twee jaar geleden echter liggen. "Het ging om een tip net als zovele", zei de woordvoerster van het OM zaterdag.

De woordvoerster zei verder dat dit een aparte zaak is en niet wordt betrokken bij het onderzoek Nicky Verstappen. Daarover vond vrijdag de laatste zittingsdag plaats. Tegen B. werd in deze zaak 15 jaar gevangenisstraf en tbs geëist. De uitspraak in deze zaak is op 20 november.

Meer uit Binnenland

BNNVARA komt met extra uitzendingen ter ere van Sonja Barend

HILVERSUM (ANP) - BNNVARA komt zondag met twee extra uitzendingen ter ere van Sonja Barend, heeft de omroep laten weten. Eerder op de dag werd bekendgemaakt dat de televisiepersoonlijkheid op 86-jarige leeftijd is overleden.

18 minuten geleden
Marielle Tweebeeke: Sonja Barend grondlegger van het tv-interview

HILVERSUM (ANP) - Sonja Barend heeft "ontzettend veel" betekend voor het televisie-interview, zegt Nieuwsuur-presentator Marielle Tweebeeke naar aanleiding van het overlijden van de talkshowpresentatrice. Zondag werd bekend dat Barend zaterdag op 86-jarige leeftijd is overleden.

30 minuten geleden
Halsema over Barend: Amsterdammer in hart en nieren heengegaan

AMSTERDAM (ANP) - Met het overlijden van Sonja Barend is "een Amsterdammer in hart en nieren heengegaan", reageert Femke Halsema. Volgens de Amsterdamse burgemeester kon je Barend in de Amsterdamse binnenstad dikwijls tegenkomen. "Statig, vrolijk, met altijd een scherpe observatie gereed."

1 uur geleden
Tv-icoon Sonja Barend (86) overleden

HILVERSUM (ANP) - Televisiepersoonlijkheid Sonja Barend is op 86-jarige leeftijd overleden. Dat meldt omroep BNNVARA namens haar familie. Barend overleed zaterdag thuis in het bijzijn van haar familie.

5 uur geleden
Boten Global Sumud Flotilla met Nederlanders onderweg naar Gaza

BARCELONA (ANP) - De eerste veertig van in totaal zo'n tachtig boten zijn vanuit de haven in Barcelona vertrokken richting Gaza om daar hulp te bieden. Op deze Global Sumud Flotilla zijn ongeveer vijfhonderd mensen, de andere helft vertrekt later vanuit Italië en Griekenland. Vanuit Spanje zijn zes Nederlanders mee, een meer dan gedacht omdat op de boot van Greenpeace ook een landgenoot meevaart, weet hoofd van de Nederlandse delegatie Marieke Stam sinds kort.

6 uur geleden
Politie Rotterdam: man mishandelde buschauffeur twee keer

ROTTERDAM (ANP) - De man die afgelopen vrijdag op klaarlichte dag een buschauffeur mishandelde in Rotterdam, wordt ook gezocht voor het eerder mishandelen van dezelfde buschauffeur. De vorige mishandeling vond op zaterdag 7 maart plaats, meldt de politie zondag. Er is inmiddels beeld van de verdachte verspreid waar hij herkenbaar op staat.

10 uur geleden
Eerste vijf Nederlanders vertrekken zondag met boot naar Gaza

BARCELONA (ANP) - Vijf Nederlanders vertrekken zondag in verschillende boten vanuit Barcelona richting Gaza. Ze zijn onderdeel van een internationale vloot die Palestijnen hulp wil bieden. Later vertrekken vanuit Italië en Griekenland nog tien Nederlanders.

1 dag geleden