OM behandelt minder softdrugszaken
DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie behandelt minder zaken over softdrugs. Binnen het totaal aantal strafrechtelijke onderzoeken naar georganiseerde drugscriminaliteit daalde het aandeel onderzoeken naar grootschalige hennepteelt van 19 procent in 2020 naar 10 procent in 2022. Dit staat in een update van de Nationale Drug Monitor van het Trimbos-instituut en het Wetenschappelijk Onderzoek- en Datacentrum (WODC).
Het aantal door de politie ontmantelde hennepkwekerijen daalt sinds 2013. In dat jaar werd er bijna 6000 keer eentje ontmanteld. In 2022 werden 1604 kwekerijen opgerold. Het WODC meldt dat daarmee sprake is van een algemene afname van de geregistreerde softdrugszaken. "Mogelijk is die het gevolg van beperkte opsporingscapaciteit en een verschuiving van prioriteiten in de strafrechtketen: van optreden tegen softdrugs naar de aanpak van harddrugs."
De omvang van de maatregelen tegen alcohol en drugs in het verkeer is volgens de cijfers weer bijna terug op het niveau van voor de coronapandemie. In 2022 deed de politie meer meldingen van alcohol- en drugsovertredingen, gevaarlijk rijgedrag en een vermoeden van ongeschiktheid om te rijden door een medische aandoening bij het Centraal Bureau Rijvaardigheidsbewijzen (CBR). In dat jaar ging het om 28.540 meldingen en in 2021 om 23.090 meldingen.
Het CBR stelde in 2022 ook meer onderzoeken in naar de rijgeschiktheid bij mogelijk problematisch alcohol- en drugsgebruik. In 2022 ging het om 4370 onderzoeken naar problematisch alcoholgebruik en 5139 onderzoeken vanwege problematisch drugsgebruik. Dat waren er in 2021 respectievelijk 3010 en 3893.
Meer uit Binnenland
HOOGEVEEN (ANP) - In het centrum van Hoogeveen is in de nacht van zaterdag op zondag een grote brand uitgebroken aan de Jonkheer de Jongestraat. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio Drenthe begon het met een autobrand die is overgeslagen naar een woning.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Hevige buien die gepaard gaan met onweer zijn zaterdagavond via het zuiden Nederland binnengetrokken. Op sommige plekken zorgde dat voor overlast. Zo werd de voetbalwedstrijd in Nijmegen tussen NEC en Telstar tijdelijk stilgelegd.
12 uur geledenARNHEM (ANP) - De inzet van de buitenlandse brandweerdiensten is niet meer nodig bij het bestrijden van de natuurbranden. Dat laten minister David van Weel van Justitie en Veiligheid en voorzitter Hein van der Loo van het Interregionaal Beleidsteam (IRBT) weten.
14 uur geledenBUDEL (ANP) - De brandweer gaat bij het bestrijden van de natuurbrand bij Weert en Budel over op een andere tactiek. Er worden daar nu voor het eerst twee zogenoemde handcrews ingezet, meldt de brandweer. Dat zijn specialistische brandweerteams die met handgereedschap de brand tegengaan op plekken waar blusvoertuigen niet kunnen komen.
15 uur geledenOIRSCHOT (ANP) - In de buurt van Oirschot is zaterdagmiddag opnieuw vuur waargenomen in een natuurgebied waar eerder ook al brand heeft gewoed. Dat meldt de veiligheidsregio van Zuidoost-Brabant.
17 uur geledenDEN HAAG/ATHENE (ANP) - De Nederlandse ambassade in Griekenland heeft consulaire bijstand verleend aan drie Nederlandse deelnemers aan de Global Sumud Flotilla, de burgervloot met hulpgoederen voor Gaza. Dat laat het ministerie van Buitenlandse Zaken weten.
18 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De voormalige televisiepresentator en politicus Carlo Strijk is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat laat Niels Jens Uitvaartzorg weten aan het ANP namens de familie. Strijk overleed afgelopen week in zijn slaap.
20 uur geleden