Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

OM behandelt minder softdrugszaken

OM behandelt minder softdrugszaken

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie behandelt minder zaken over softdrugs. Binnen het totaal aantal strafrechtelijke onderzoeken naar georganiseerde drugscriminaliteit daalde het aandeel onderzoeken naar grootschalige hennepteelt van 19 procent in 2020 naar 10 procent in 2022. Dit staat in een update van de Nationale Drug Monitor van het Trimbos-instituut en het Wetenschappelijk Onderzoek- en Datacentrum (WODC).

Het aantal door de politie ontmantelde hennepkwekerijen daalt sinds 2013. In dat jaar werd er bijna 6000 keer eentje ontmanteld. In 2022 werden 1604 kwekerijen opgerold. Het WODC meldt dat daarmee sprake is van een algemene afname van de geregistreerde softdrugszaken. "Mogelijk is die het gevolg van beperkte opsporingscapaciteit en een verschuiving van prioriteiten in de strafrechtketen: van optreden tegen softdrugs naar de aanpak van harddrugs."

De omvang van de maatregelen tegen alcohol en drugs in het verkeer is volgens de cijfers weer bijna terug op het niveau van voor de coronapandemie. In 2022 deed de politie meer meldingen van alcohol- en drugsovertredingen, gevaarlijk rijgedrag en een vermoeden van ongeschiktheid om te rijden door een medische aandoening bij het Centraal Bureau Rijvaardigheidsbewijzen (CBR). In dat jaar ging het om 28.540 meldingen en in 2021 om 23.090 meldingen.

Het CBR stelde in 2022 ook meer onderzoeken in naar de rijgeschiktheid bij mogelijk problematisch alcohol- en drugsgebruik. In 2022 ging het om 4370 onderzoeken naar problematisch alcoholgebruik en 5139 onderzoeken vanwege problematisch drugsgebruik. Dat waren er in 2021 respectievelijk 3010 en 3893.

Meer uit Binnenland

Excuses jeugdzorg moeten geen eindpunt zijn, zegt ggz

AMERSFOORT (ANP) - Dat de overheid zaterdag excuses heeft aangeboden voor misstanden in de gesloten jeugdzorg, laat volgens de geestelijke gezondheidszorg zien dat de ervaringen van mensen serieus worden genomen. "Tegelijkertijd zijn ze geen eindpunt", benadrukt koepelorganisatie de Nederlandse ggz. Die zegt dat "blijvende en serieuze aandacht" nodig zijn, zodat jongeren "tijdig passende hulp krijgen in een veilige en menswaardige omgeving".

23 minuten geleden
Saba waarschuwt voor storm Dolly, winning van water stilgelegd

THE BOTTOM (ANP) - De bijzondere gemeente Saba zet zich schrap voor de naderende tropische storm Dolly. Tussen zaterdag en maandag kan dat leiden tot zware neerslag, onweersbuien en gevaarlijke omstandigheden op zee. Hevige buien kunnen aardverschuivingen veroorzaken, waarschuwt het eilandbestuur.

36 minuten geleden
Inloggen bij CJIB niet mogelijk door storing, datalek gemeld

DEN HAAG (ANP) - Het is sinds vrijdag niet mogelijk om in te loggen bij het Centraal Justitieel Incassobureau (CJIB), dat verantwoordelijk is voor onder meer het innen van boetes. In de systemen van de organisatie is een "interne technische fout" geslopen, waardoor verkeersovertredingen en strafzaken tijdelijk aan verkeerde personen werden gekoppeld.

1 uur geleden
Aboutaleb hoopt gesloten jeugdzorg binnen 2 jaar te sluiten

EDE (ANP) - Ahmed Aboutaleb, de voorzitter van Jeugdzorg Nederland, hoopt de gesloten jeugdzorg binnen twee jaar te kunnen sluiten. Dat zei hij nadat minister Mirjam Sterk (Langdurige Zorg, CDA) mede namens zijn organisatie excuses had uitgesproken voor misstanden in de gesloten jeugdzorg. Tienduizenden jongeren kregen niet de zorg die ze nodig hadden en hadden bovendien te maken met fysiek, mentaal en soms ook seksueel geweld.

1 uur geleden
Na excuses van jeugdzorg en minister stapt Jason uit spotlights

DEN HAAG (ANP) - Nu minister Mirjam Sterk (Langdurige Zorg, CDA) excuses heeft aangeboden voor misstanden in de gesloten jeugdzorg en justitiële jeugdinstellingen, is voor Jason Bhugwandass het moment gekomen om uit de schijnwerpers te stappen, meldt hij op Instagram. Door twee rapporten van de nu 28-jarige Bhugwandass kwamen de misstanden aan het licht.

2 uur geleden
Meegenomen actievoerders XR allemaal aangehouden na A12-actie

DEN HAAG (ANP) - Alle 25 tot 30 personen die zaterdagmiddag zijn meegenomen na het blokkeren van de A12 in Den Haag, worden aangehouden. Dat meldt een politiewoordvoerder na de actie van Extinction Rebellion (XR). Precieze aantallen heeft zij echter nog niet. Mogelijk ligt het aantal aanhoudingen hoger. Volgens XR zelf zijn er 53 activisten aangehouden.

2 uur geleden
Kindertelefoon: het moet niet bij excuses voor jeugdzorg blijven

UTRECHT (ANP) - Dat de overheid zaterdag excuses heeft aangeboden aan jongeren die in de gesloten jeugdzorg en in justitiële jeugdinstellingen hebben gezeten, kan bijdragen aan de erkenning van hun ervaringen. Maar het moet niet blijven bij excuses, zegt directeur Roline de Wilde van de Kindertelefoon. Volgens haar is het belangrijk dat er met de jongeren wordt gewerkt "aan een voor hen passend herstel en aan structurele verbeteringen in de jeugdhulp".

2 uur geleden