Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

OM begint aan marathonbetoog in liquidatieproces rond Taghi

OM begint aan marathonbetoog in liquidatieproces rond Taghi

AMSTERDAM (ANP) - In de gerechtsbunker in Amsterdam-Osdorp begint het Openbaar Ministerie woensdag aan het slotbetoog in het monsterproces Marengo, waarvan hoofdverdachte Ridouan Taghi (44) het onbetwistbare middelpunt is. Marengo draait om zes liquidaties en een reeks pogingen daartoe.

Het OM heeft maar liefst tien dagen (inclusief een reservedag) uitgetrokken om het bewijs tegen de zeventien verdachten op een rij te zetten, ter onderbouwing van de strafeisen die het slotakkoord van het betoog vormen. De eisen worden verwacht op 28 juni. Het OM heeft een team van officieren van justitie op de zaak gezet.

Het zogeheten requisitoir is de voorlopige climax in het proces, dat in maart 2018 begon met een eerste inleidende zitting. Toen maakte justitie bekend dat het over een kroongetuige beschikt. Spijtoptant Nabil B. zou tot de veronderstelde bende van Taghi hebben behoord en legde een reeks verklaringen tegen zijn voormalige handlangers af, in ruil voor strafvermindering.

Nog geen week na die zitting werd zijn broer Reduan geliquideerd. In september 2019 volgde de moord op B.’s advocaat Derk Wiersum. In juli vorig jaar werd Peter R. de Vries doodgeschoten. Hij trad op als adviseur en vertrouwensman van B. De moorden hebben het toch al roerige en zwaarbeveiligde proces Marengo onder hoogspanning gezet. Daar kwam nog een schep bovenop toen vorig jaar bleek dat Taghi plannen leek te smeden voor een gewelddadige uitbraak uit de Extra Beveiligde Inrichting in Vught, waar hij in voorarrest zit. Hij zou daarbij hebben samengespannen met een neef, die als een van zijn advocaten optrad.

Voor het bewijs in Marengo put justitie uit de verklaringen van kroongetuige B. Daarnaast bevat het dossier een overstelpende hoeveelheid geheime en belastende communicatie tussen de verdachten onderling, leesbaar gemaakt door forensisch specialisten. De verdachten hebben niet of nauwelijks verklaard.

Taghi c.s. zijn de afgelopen jaren het gezicht geworden van de verharding van het criminele milieu in Nederland. De internationale cocaïnehandel, waarin miljarden omgaan, vormt het decor van de moorden.

Meer uit Binnenland

Minder meldingen wolvenaanvallen op vee in eerste drie maanden

DEN HAAG (ANP) - Na jaren van stijging is het aantal meldingen van wolvenaanvallen op vee in het eerste kwartaal voor het eerst afgenomen. In de eerste drie maanden van dit jaar kwamen er 255 meldingen binnen bij BIJ12, de organisatie die namens de provincies wolvenzaken afhandelt. In dezelfde periode vorig jaar lag dat aantal nog aanzienlijk hoger op 385 meldingen, blijkt uit een data-analyse van het ANP.

40 minuten geleden
Problemen met spoor rond Den Bosch verholpen

DEN BOSCH (ANP) - Het treinverkeer rond Den Bosch wordt zaterdagochtend hervat. Eerder was er geen treinverkeer mogelijk tussen Den Bosch en Tilburg en Den Bosch en Boxtel vanwege een spoorverzakking bij Vught.

3 uur geleden
Schot gelost bij aanhouding in Vlissingen

VLISSINGEN (ANP) - In Vlissingen is een politieactie om hulp te bieden bij een persoon met "onbegrepen gedrag" vrijdagavond geëindigd met een aanhouding waarbij een schot is gelost, meldt de politie Zeeland. Tijdens de actie in de Kasteelstraat raakte een diensthond gewond.

6 uur geleden
Explosie bij pand Christenen voor Israël in Nijkerk

NIJKERK (ANP) - Bij het Israëlcentrum in het Gelderse Nijkerk heeft vrijdagavond laat een explosie plaatsgevonden. Het centrum van de organisatie Christenen voor Israël beschrijft het pand op zijn website als 'een ontmoetingsplek voor christenen met hart voor Israël'.

6 uur geleden
Bezetters Universiteit Maastricht weer vrij

MAASTRICHT (ANP) - De twintig actievoerders die zijn opgepakt voor de bezetting van een gebouw van de Universiteit Maastricht zijn vrijdag vrijgelaten, maar blijven wel verdachte. Dat laat de politie weten.

13 uur geleden
Voor ontvoering Insiya veroordeelde man gearresteerd in Letland

RIGA/AMSTERDAM (ANP) - Een van de mannen die is veroordeeld voor betrokkenheid bij de ontvoering van het destijds 2-jarige meisje Insiya is vorige week in Letland gearresteerd, bevestigt het Openbaar Ministerie (OM) na berichtgeving door De Telegraaf. Donderdag is hij overgeleverd aan Nederland.

18 uur geleden
Advocaat wil alleen tbs voor schutter Rotterdam-IJsselmonde

ROTTERDAM (ANP) - De advocaat van de 25-jarige Sendric S., verdacht van het plegen van drie moorden in Rotterdam-IJsselmonde, wil dat de rechtbank zijn cliënt alleen tbs met dwangverpleging oplegt en geen gevangenisstraf.

18 uur geleden