
OM beboet bouwbedrijf uit Vught voor dodelijk bedrijfsongeval
VUGHT (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft bouwbedrijf Hazenberg Bouw een boete van 60.000 euro opgelegd voor een dodelijk ongeval van een bouwmedewerker in 2020. Naast dood door schuld, wordt het bedrijf uit Vught ook verweten onvoldoende maatregelen te hebben genomen om het ongeval te voorkomen.
De 35-jarige medewerker, die in dienst was van een onderaannemer, kwam om het leven toen hij aan het werk was aan de kopgevel van een woning. Die gevel wordt, evenals tussenwanden, normaal ondersteund door schuine steunpalen. Maar die palen waren door miscommunicatie vroegtijdig verwijderd. Daarop kantelde de gevel, waar de medewerker op dat moment isolatieplaten aanbracht.
Volgens het OM liet de veiligheid op de bouwplaats te wensen over en heeft Hazenberg Bouw gehandeld in strijd met de Arbeidsomstandighedenwet. Bijvoorbeeld als het gaat om voldoende toezicht en het geven van instructies. "Het bedrijf heeft de risico’s dus onvoldoende geïnventariseerd en beoordeeld, terwijl het bedrijf moest weten dat daardoor levensgevaar of ernstige schade aan de gezondheid van een of meer werknemers te verwachten was", stelt het OM.
Het OM merkt verder op dat Hazenberg Bouw niet eerder met justitie in aanraking is geweest. Ook zegt het dat het bedrijf volledig heeft meegewerkt aan het onderzoek. Inmiddels is de veiligheid verbeterd en heeft het bedrijf de geleerde lessen met andere bedrijven uit de bouwbranche gedeeld, aldus het OM.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag iets lager gesloten. Beleggers kijken met name uit naar het rentebesluit van de Federal Reserve. De verwachting is dat de Amerikaanse koepel van centrale banken woensdag de leenkosten in de grootste economie ter wereld voor het eerst dit jaar gaat verlagen.
4 uur geledenLONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Microsoft gaat de komende vier jaar 30 miljard dollar (meer dan 25 miljard euro) investeren in het Verenigd Koninkrijk, onder meer in infrastructuur voor kunstmatige intelligentie (AI). Dat is de grootste financiële toezegging die het Amerikaanse softwareconcern ooit in het VK heeft gedaan.
5 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - Werkende Nederlanders met een modaal inkomen gaan er volgend jaar maandelijks netto 38,50 euro op vooruit. Dat volgt uit doorrekeningen van hr-dienstverlener Youforce, voorheen Visma Raet, na de bekendmaking van de rijksbegroting op Prinsjesdag.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Het Witte Huis schuift de deadline voor de verkoop van de Amerikaanse onderdelen van TikTok verder op, tot 16 december. Eigenlijk moest het Chinese moederbedrijf ByteDance de populaire app voor woensdag verkopen, op straffe van een verbod in de Verenigde Staten.
6 uur geledenVEVEY (ANP/BLOOMBERG) - Voorzitter van het Zwitserse voedingsmiddelenconcern Nestlé Paul Bulcke treedt vervroegd af. Dit komt enkele weken nadat topman Laurent Freixe werd ontslagen vanwege een romantische relatie met een directe ondergeschikte.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is op Prinsjesdag lager geëindigd. Beleggers namen wat gas terug na de flinke winst van de Amsterdamse hoofdindex een dag eerder en hadden daarnaast oog voor de begrotingsplannen van het kabinet die zijn gepresenteerd. Verder ging de aandacht vooral uit naar de Verenigde Staten, waar de Amerikaanse Federal Reserve begint aan zijn tweedaagse rentevergadering. De verwachting dat de centrale bank woensdag de leenkosten in de grootste economie ter wereld gaat verlagen, zorgde maandag voor nieuwe recordstanden op Wall Street.
9 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - De stakingen van FNV en CNV bij KLM brengen de toekomst van de luchtvaartmaatschappij in gevaar. Dat laat een woordvoerster van KLM weten nadat de vakbonden dinsdag nieuwe, langere stakingen hadden aangekondigd van het grondpersoneel. De nieuwe stakingen noemt KLM "onnodig en onverantwoord".
9 uur geleden