OM Albanië zoekt schuldigen aardbevingsdoden
TIRANA (ANP/RTR) - Het Openbaar Ministerie van Albanië heeft een reeks arrestatiebevelen uitgevaardigd voor personen die verantwoordelijk kunnen worden gehouden voor het hoge dodental door de recente aardbeving. Deze had een kracht van 6,4. Tientallen gebouwen stortten in door de natuurramp, 51 mensen kwamen om.
Onderzoek van politie en openbaar aanklagers heeft uitgewezen dat het "verlies van zoveel levens mede de schuld is van aannemers, ingenieurs en eigenaren die de regels voor een veilige constructie niet hebben nageleefd" . Doordat ze de bouwnormen aan hun laars lapten, bezweken de panden.
Het OM gelastte de arrestatie van zeventien mensen, onder meer wegens moord of een ambtsmisdrijf. Negen van hen zijn zaterdag al opgepakt, onder wie de eigenaren van twee ingestorte hotel in Durrës. Daar vielen vier doden.
Meer uit Buitenland
CANBERRA (ANP/RTR) - Ruim een maand nadat in Australië het verbod op sociale media voor jongeren onder de 16 jaar is ingegaan, zijn ongeveer 4,7 miljoen accounts van Australische tieners gedeactiveerd. Dat meldde de Australische internettoezichthouder vrijdag.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump schrijft op Truth Social dat de internationale vredesraad voor de Gazastrook, die toezicht moet houden op het overgangsbestuur, is gevormd. De zogeheten Board of Peace is een belangrijk onderdeel van de tweede fase van Trumps vredesplan voor Gaza.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado heeft Donald Trump haar Nobelprijs voor de Vrede aangeboden. Dat zegt de oppositiepoliticus enkele uren na afloop van haar lunch met de Amerikaanse president in het Witte Huis. Ze wilde desgevraagd niet ingaan op de vraag of Trump de prijs aannam.
6 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - Venezuela is niet bang diplomatiek de degens te kruisen met de Verenigde Staten. Dat zei interim-president Delcy Rodríguez tegenover het Venezolaanse parlement in de zogenoemde State of the Nation. De uitspraak kon rekenen op luid applaus.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado is vol lof over haar gesprek met de Amerikaanse president Donald Trump. Volgens Machado was hun eerste persoonlijke ontmoeting "geweldig", zo zei ze na afloop van de lunch in het Witte Huis.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Witte Huis is duidelijk geweest over zijn intenties om Groenland te verwerven. De inzet van Europese militairen op Groenland doet daar niets aan af. Dat zegt woordvoerder Karoline Leavitt in reactie op vragen van journalisten.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Iran heeft onder druk van de Amerikaanse president Donald Trump 800 executies opgeschort, meldt het Witte Huis. Trump waarschuwde Iran eerder voor "ernstige gevolgen" als het regime zou doorgaan met het doden van demonstranten.
9 uur geleden