OM: 37 aangiften na dodelijke explosie Tarwekamp Den Haag
DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft tot dusver 37 aangiften ontvangen na de verwoestende explosie op de Tarwekamp in Den Haag op 7 december. Het gaat om aangiften van onder meer getroffen bewoners, nabestaanden, omwonenden en rechtspersonen, aldus justitie vrijdag.
Op 7 december stortten na een verwoestende explosie meerdere woningen in. Zes mensen kwamen om het leven. Er zitten vier mannen vast op verdenking van betrokkenheid bij de explosie.
Het OM heeft de beperkingen waarin het viertal vastzat vrijdag opgeheven. Door de beperkingen mochten de verdachten alleen contact hebben met hun advocaten; ze waren opgelegd in het belang van het onderzoek.
Eigenaresse van bruidsmodezaak
Volgens het OM lijkt het plan voor de explosie het initiatief van de 33-jarige verdachte uit Rotterdam. Hij kende de eigenaresse van de bruidsmodezaak tegen wie de aanslag zou zijn gericht. De verdachten uit Roosendaal (23 en 29) en die uit Oosterhout (33) zouden zijn benaderd om de initiatiefnemer te helpen bij de voorbereiding en uitvoering van de brandstichting en explosie, aldus het OM.
Justitie denkt dat de vermoedelijke aanslag al op 1 december had moeten plaatsvinden. Dat ging toen niet door omdat de twee verdachten uit Roosendaal door de politie werden gecontroleerd. Zij hielden zich in de nacht opvallend op in een busje op een parkeerterrein in Oosterhout. In de laadbak van het busje trof de politie onder meer zwaar vuurwerk en jerrycans benzine aan, waarop het tweetal werd aangehouden op verdenking van voorbereidingshandelingen voor brandstichting. De spullen werden in beslag genomen, evenals het busje en aangetroffen telefoons. Na verhoor zond de politie hen heen.
De verdachten moeten op 14 maart voor het eerst op een openbare, voorbereidende rechtszitting bij de rechtbank in Den Haag verschijnen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De kersttoespraak van koning Willem-Alexander telt dit jaar 757 woorden, dat is 11 woorden meer dan vorig jaar. De lengte van de kersttoespraak van de koning daalde de afgelopen jaren.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander zou het mooi vinden als "iedere generatie als eerste doel zou hebben om de wereld in een iets betere toestand over te dragen aan de generatie erna". Dat is niet eenvoudig, zei de koning donderdag in zijn jaarlijkse kersttoespraak.
2 uur geledenZAANDAM (ANP) - In een woning aan de Westzijde in Zaandam heeft een zeer grote brand gewoed. Het ging om een kraakpand, aldus een woordvoerder van de veiligheidsregio. Rond 12.15 uur meldde de brandweer dat de brand uit is.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In Artis is op kerstavond een olifantje geboren. Het kalf, een bul, stond al binnen enkele minuten op vier poten en dronk al snel bij moeder. In de Amsterdamse dierentuin leven nu vijf Aziatische olifanten: matriarch van de kudde Thong Thai en haar vier nakomelingen.
3 uur geledenWAGENINGEN (ANP) - De hazelaars staan dit jaar eerder in bloei dan ooit. Dat kan leiden tot hooikoortsklachten, meldt Nature Today. "Niet eerder stonden hazelaars zo vroeg zo uitgebreid te bloeien als dit jaar. En niet eerder telde het LUMC zoveel hazelaarpollen in december als dit jaar."
3 uur geledenMAASDIJK (ANP) - Een automobilist is om het leven gekomen door een ongeval in Maasdijk, waarbij zijn auto in brand vloog. Het ongeluk gebeurde rond 4.30 uur op de Coldenhovelaan in de Zuid-Hollandse plaats, meldt de politie op X.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In meerdere plaatsen in het land kunnen mensen de schaatsen onderbinden. Zo hebben in De Lier (Zuid-Holland) en in Zeist (Utrecht) de vorst en het werk van vrijwilligers ervoor gezorgd dat schaatsers vanaf 8.30 uur over de baan kunnen rijden.
6 uur geleden