Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

OM: 37 aangiften na dodelijke explosie Tarwekamp Den Haag

OM: 37 aangiften na dodelijke explosie Tarwekamp Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft tot dusver 37 aangiften ontvangen na de verwoestende explosie op de Tarwekamp in Den Haag op 7 december. Het gaat om aangiften van onder meer getroffen bewoners, nabestaanden, omwonenden en rechtspersonen, aldus justitie vrijdag.

Op 7 december stortten na een verwoestende explosie meerdere woningen in. Zes mensen kwamen om het leven. Er zitten vier mannen vast op verdenking van betrokkenheid bij de explosie.

Het OM heeft de beperkingen waarin het viertal vastzat vrijdag opgeheven. Door de beperkingen mochten de verdachten alleen contact hebben met hun advocaten; ze waren opgelegd in het belang van het onderzoek.

Eigenaresse van bruidsmodezaak

Volgens het OM lijkt het plan voor de explosie het initiatief van de 33-jarige verdachte uit Rotterdam. Hij kende de eigenaresse van de bruidsmodezaak tegen wie de aanslag zou zijn gericht. De verdachten uit Roosendaal (23 en 29) en die uit Oosterhout (33) zouden zijn benaderd om de initiatiefnemer te helpen bij de voorbereiding en uitvoering van de brandstichting en explosie, aldus het OM.

Justitie denkt dat de vermoedelijke aanslag al op 1 december had moeten plaatsvinden. Dat ging toen niet door omdat de twee verdachten uit Roosendaal door de politie werden gecontroleerd. Zij hielden zich in de nacht opvallend op in een busje op een parkeerterrein in Oosterhout. In de laadbak van het busje trof de politie onder meer zwaar vuurwerk en jerrycans benzine aan, waarop het tweetal werd aangehouden op verdenking van voorbereidingshandelingen voor brandstichting. De spullen werden in beslag genomen, evenals het busje en aangetroffen telefoons. Na verhoor zond de politie hen heen.

De verdachten moeten op 14 maart voor het eerst op een openbare, voorbereidende rechtszitting bij de rechtbank in Den Haag verschijnen.

Meer uit Binnenland

Kamer wil weten wat kabinet doet tegen buitenlandse beïnvloeding

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil weten wat het kabinet gaat doen om beïnvloeding door buitenlandse actoren op sociale media tegen te gaan. Niet alle partijen zien hetzelfde gevaar, maar een ruime meerderheid van de Kamer wil wel dat er meer gebeurt om de mogelijkheden tot beïnvloeding te verkleinen.

29 minuten geleden
Raad van toezicht Milieudefensie weg om verleden oud-directeur

AMSTERDAM (ANP) - De volledige raad van toezicht van Milieudefensie is opgestapt. De toezichthouders van de milieuorganisatie wisten al sinds 2015 dat oud-directeur Donald Pols vroeger actief was bij een extreemrechtse Zuid-Afrikaanse studentenbeweging, maar deden daar niets mee. Dat leidde tot "veel onrust" en "een gebrek aan vertrouwen", laten de leden van de raad donderdag weten. Ze willen met hun vertrek de rust helpen herstellen.

1 uur geleden
Ook Nederland wil Russische toeristen weren uit de EU

LUXEMBURG (ANP) - Nederland heeft zich aangesloten bij het verzoek van Zweden om Russische toeristen te weren uit de EU. Dat "verzoek is terecht", zei minister Bart van den Brink (Migratie, CDA) donderdag in Luxemburg.

2 uur geleden
Gelijkwaardigheid vrouwen cruciaal, zegt expert na misbruikzaak

VEENENDAAL (ANP) - Er is een cultuurverandering nodig waarbij vrouwen als gelijkwaardig worden gezien aan mannen en waarin dit in alles wordt uitgedragen. Dat zegt Michelle Rasch, data-analist onlinecriminaliteit en geweld tegen vrouwen, naar aanleiding van het seksueel misbruik van gedrogeerde vrouwen en het uitwisselen van beeldmateriaal daarvan. Donderdag werd bekend dat daar na een groot onderzoek van de politie meerdere aanhoudingen voor zijn verricht.

2 uur geleden
Van den Brink: grootste opgave is voorkomen komst migranten

LUXEMBURG (ANP) - Minister Bart van den Brink (Migratie, CDA) kijkt uit naar de start van het Europese asiel- en migratiepact. "Dat draagt echt bij aan meer grip op migratie", zei hij donderdag in Luxemburg. Maar de grootste opgave is om buiten Europa maatregelen te treffen om te voorkomen dat mensen naar de EU komen, zei de minister na afloop van de vergadering van EU-ministers van Migratie.

2 uur geleden
Hof legt jaar cel op voor beroving oud-coureur Robert Doornbos

AMSTERDAM (ANP) - Het gerechtshof heeft donderdag een 23-jarige Amsterdammer veroordeeld tot een jaar gevangenisstraf, waarvan drie maanden voorwaardelijk, voor de gewelddadige beroving van ex-autocoureur Robert Doornbos. Dat gebeurde op 18 maart 2023 in Amsterdam-Buitenveldert.

2 uur geleden
Gieten vangt opnieuw asielzoekers uit Ter Apel op in sporthal

GIETEN (ANP) - De Drentse gemeente Aa en Hunze, waar Gieten onderdeel van is, vangt de komende nachten opnieuw asielzoekers op, afkomstig van aanmeldcentrum Ter Apel. Dat meldt de gemeente op haar website. De opvang gebeurt in sporthal De Goorns in Gieten. De gemeente doet dat op nadrukkelijk verzoek van minister Bart van den Brink van Asiel en Migratie. "De groep komt laat in de avond aan en vertrekt voor 7 uur 's ochtends naar het aanmeldcentrum in Ter Apel."

6 uur geleden