OM: 37 aangiften na dodelijke explosie Tarwekamp Den Haag
DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft tot dusver 37 aangiften ontvangen na de verwoestende explosie op de Tarwekamp in Den Haag op 7 december. Het gaat om aangiften van onder meer getroffen bewoners, nabestaanden, omwonenden en rechtspersonen, aldus justitie vrijdag.
Op 7 december stortten na een verwoestende explosie meerdere woningen in. Zes mensen kwamen om het leven. Er zitten vier mannen vast op verdenking van betrokkenheid bij de explosie.
Het OM heeft de beperkingen waarin het viertal vastzat vrijdag opgeheven. Door de beperkingen mochten de verdachten alleen contact hebben met hun advocaten; ze waren opgelegd in het belang van het onderzoek.
Eigenaresse van bruidsmodezaak
Volgens het OM lijkt het plan voor de explosie het initiatief van de 33-jarige verdachte uit Rotterdam. Hij kende de eigenaresse van de bruidsmodezaak tegen wie de aanslag zou zijn gericht. De verdachten uit Roosendaal (23 en 29) en die uit Oosterhout (33) zouden zijn benaderd om de initiatiefnemer te helpen bij de voorbereiding en uitvoering van de brandstichting en explosie, aldus het OM.
Justitie denkt dat de vermoedelijke aanslag al op 1 december had moeten plaatsvinden. Dat ging toen niet door omdat de twee verdachten uit Roosendaal door de politie werden gecontroleerd. Zij hielden zich in de nacht opvallend op in een busje op een parkeerterrein in Oosterhout. In de laadbak van het busje trof de politie onder meer zwaar vuurwerk en jerrycans benzine aan, waarop het tweetal werd aangehouden op verdenking van voorbereidingshandelingen voor brandstichting. De spullen werden in beslag genomen, evenals het busje en aangetroffen telefoons. Na verhoor zond de politie hen heen.
De verdachten moeten op 14 maart voor het eerst op een openbare, voorbereidende rechtszitting bij de rechtbank in Den Haag verschijnen.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - Het cruiseschip Hondius waarop het hantavirus uitbrak, is gereinigd en kan weer in bedrijf worden gesteld. Dat maakte de GGD Rotterdam-Rijnmond zaterdag bekend. Bij een eerdere inspectie zag de GGD nog tekortkomingen bij de schoonmaak. De geplande terugvaart van Rotterdam naar de thuislocatie in Vlissingen moest daarom worden uitgesteld.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - DPG Media verlengt het project waarbij jaarlijks 5000 gratis krantenabonnementen worden verstrekt aan mensen met een laag inkomen. Aanleiding is onderzoek van Hogeschool Windesheim, waaruit blijkt dat deelnemers zich door de abonnementen beter geïnformeerd en meer betrokken voelen bij de samenleving.
6 uur geledenWARFFUM (ANP) - In het Groningse Warffum zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag 45 asielzoekers opgevangen, meldt het Rode Kruis. Dat is minder dan een nacht eerder, toen er 82 mensen in de nachtopvang sliepen. Volgens een woordvoerster van het Rode Kruis wijst het lagere aantal er vermoedelijk op dat meer mensen zijn doorgestroomd naar andere opvanglocaties.
7 uur geledenOSS (ANP) - De politie heeft zaterdagochtend vroeg een 35-jarige Nederlandse man uit Oss opgepakt voor mogelijke betrokkenheid bij de dood van een 47-jarige man uit Berghem. Een 33-jarige man die eerder vrijdag in Berghem werd opgepakt, geldt niet langer als verdachte.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het scenario waarin Moerdijk blijft bestaan, is "nadrukkelijker" in beeld gekomen bij het kabinet. Staatssecretaris Jo-Annes de Bat (Klimaat en Groene Groei) meldt in een Kamerbrief dat hij de optie overweegt dat "een kleinere uitbreiding van het haven- en industriecluster Moerdijk wordt gerealiseerd". Als hiervoor wordt gekozen, hoeft het Noord-Brabantse dorp niet te verdwijnen om plaats te maken voor de uitbreiding van het haven- en industriegebied en grootschalige energieprojecten.
19 uur geledenDE BILT (ANP) - Voor het oosten van het land is code oranje afgegeven vanwege zware onweersbuien die plaatselijk kunnen voorkomen. Het KNMI meldt dat er bij de buien kans is op grote hagelstenen, zware windstoten en veel regen in korte tijd.
23 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een groep van zes mensen heeft vernielingen aangericht bij de Mevlana Moskee in Rotterdam-West. Dat gebeurde op het moment dat er in het gebouw mensen aanwezig waren, meldt de politie.
1 dag geleden