Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

OM: 37 aangiften na dodelijke explosie Tarwekamp Den Haag

OM: 37 aangiften na dodelijke explosie Tarwekamp Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft tot dusver 37 aangiften ontvangen na de verwoestende explosie op de Tarwekamp in Den Haag op 7 december. Het gaat om aangiften van onder meer getroffen bewoners, nabestaanden, omwonenden en rechtspersonen, aldus justitie vrijdag.

Op 7 december stortten na een verwoestende explosie meerdere woningen in. Zes mensen kwamen om het leven. Er zitten vier mannen vast op verdenking van betrokkenheid bij de explosie.

Het OM heeft de beperkingen waarin het viertal vastzat vrijdag opgeheven. Door de beperkingen mochten de verdachten alleen contact hebben met hun advocaten; ze waren opgelegd in het belang van het onderzoek.

Eigenaresse van bruidsmodezaak

Volgens het OM lijkt het plan voor de explosie het initiatief van de 33-jarige verdachte uit Rotterdam. Hij kende de eigenaresse van de bruidsmodezaak tegen wie de aanslag zou zijn gericht. De verdachten uit Roosendaal (23 en 29) en die uit Oosterhout (33) zouden zijn benaderd om de initiatiefnemer te helpen bij de voorbereiding en uitvoering van de brandstichting en explosie, aldus het OM.

Justitie denkt dat de vermoedelijke aanslag al op 1 december had moeten plaatsvinden. Dat ging toen niet door omdat de twee verdachten uit Roosendaal door de politie werden gecontroleerd. Zij hielden zich in de nacht opvallend op in een busje op een parkeerterrein in Oosterhout. In de laadbak van het busje trof de politie onder meer zwaar vuurwerk en jerrycans benzine aan, waarop het tweetal werd aangehouden op verdenking van voorbereidingshandelingen voor brandstichting. De spullen werden in beslag genomen, evenals het busje en aangetroffen telefoons. Na verhoor zond de politie hen heen.

De verdachten moeten op 14 maart voor het eerst op een openbare, voorbereidende rechtszitting bij de rechtbank in Den Haag verschijnen.

Meer uit Binnenland

De Jong: veiligheid vrouwen in troonrede bijzonder en bitterzoet

DEN HAAG (ANP) - Het is "ontzettend bijzonder - en tegelijk bitterzoet - dat de veiligheid van meisjes en vrouwen in de troonrede wordt benoemd", zei campagneleider Danique de Jong van de inmiddels beëindigde crowdfundingactie 'Wij eisen de nacht op' dinsdag. Ze reageerde daarmee op de woorden van de koning, die in de rede had gezegd dat het onacceptabel is dat meisjes en vrouwen zich op straat onveilig voelen.

2 uur geleden
Zangeres en actrice Joke Bruijs (73) overleden

WASSENAAR (ANP) - Joke Bruijs is op 73-jarige leeftijd overleden. Dat heeft haar management dinsdag aan het ANP bevestigd. Het overlijden volgt niet lang na de dood van haar ex-man Gerard Cox, die eerder deze maand overleed. Ze heeft besloten haar lichaam ter beschikking van de wetenschap te stellen en er zal dus geen uitvaart zijn.

5 uur geleden
Zelensky dankt Willem-Alexander voor troonrede

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft op X gereageerd op de troonrede. Hij dankte koning Willem-Alexander voor zijn "woorden van niet-aflatende steun".

5 uur geleden
Panorama Mesdag wordt rijksmuseum en krijgt 1,8 miljoen euro

DEN HAAG (ANP) - Het Museum Panorama Mesdag wordt een rijksmuseum. Het museum verkeert volgens het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap (OCW) in "zwaar weer". Daarom wil het ministerie het museum bijstaan met 1,8 miljoen euro, staat dinsdag in de miljoenennota.

7 uur geleden
Kosten Koninklijk Huis stijgen tot boven 60 miljoen

DEN HAAG (ANP) - De begroting van het Koninklijk Huis groeit in 2026 tot boven de 60 miljoen euro. De uitgaven van het Rijk aan het Koningshuis stijgen met bijna 1,9 miljoen euro in 2026, blijkt dinsdag uit de miljoenennota. Dat is een stijging van ruim 3,2 procent ten opzichte van vorig jaar.

8 uur geleden
Conciërge school Zoetermeer verdacht van kinderporno en ontucht

DEN HAAG (ANP) - Een 57-jarige conciërge van een basisschool in Zoetermeer wordt verdacht van het maken en in bezit hebben van kinderporno. De Zoetermeerder zou ook op de school waar hij werkte stiekem foto's en video's hebben gemaakt, die mogelijk kinderpornografisch zijn. In totaal zijn honderdduizenden afbeeldingen en video's in beslag genomen.

8 uur geleden
Klimaatdoel blijft buiten bereik, PBL roept op tot stabiel beleid

DEN HAAG (ANP) - Het Nederlandse klimaatdoel voor 2030 is nauwelijks nog haalbaar. Zelfs als alles meezit, is het "heel erg onwaarschijnlijk" dat de uitstoot van broeikasgassen genoeg daalt om te voldoen aan de Klimaatwet. Tot die conclusie komt het Planbureau voor de Leefomgeving (PBL) in een doorrekening van het klimaatbeleid. Het planbureau roept de politiek op te zorgen voor "zekerheid en stabiliteit".

9 uur geleden