Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

OM: 23-jarige neef van Taghi hervat drugshandel vanuit cel

OM: 23-jarige neef van Taghi hervat drugshandel vanuit cel

ZWOLLE (ANP) - De 23-jarige Badreddine T., een neef van vermeend topcrimineel Ridouan Taghi, heeft vanuit de cel zijn drugshandel hervat. Dat baseert het Openbaar Ministerie op basis van onderschepte berichten, zei de officier van justitie dinsdag in de rechtbank in Zwolle.

T. wordt verdacht van de handel in drugs en wapens. Het zou gaan om enkele honderdduizenden pillen die MDMA bevatten en het bezit van twee M4 automatische wapens, een pistool, munitie en meerdere handgranaten. "Meneer lijkt vanuit detentie vrolijk verder te gaan met wat wijst op drugshandel. Het is voor hem een inkomstenbron dus de handel moet voortgezet worden", zei de officier op de regiezitting.

Dat er in berichten door T. wordt gesproken over wapens, wordt door zijn advocaten erkend. "Maar daar houdt het op. Er zijn geen wapens gevonden, geen tassen met zware voorwerpen gezien, geen opgenomen gesprekken met knallen, geen kruitsporen en geen getuigen. Er ligt niets anders dan deze berichten", zei advocaat Peer Szymkowiak.

De verdachte verscheen dinsdag niet op de zitting. Dinsdagmorgen diende in Zwolle ook de zaak tegen een andere neef van Taghi. Ze worden van verschillende strafbare feiten verdacht. Badreddine T. blijft in ieder geval nog drie maanden vastzitten tot de volgende zitting. De rechtbank wil de zaak eind dit jaar inhoudelijk behandelen.

Meer uit Binnenland

Meeste geld Giro555 Oekraïne naar hulp bij levensonderhoud

DEN HAAG (ANP) - Van het geld dat de samenwerkende hulporganisaties via Giro555 inzamelden voor slachtoffers van de oorlog in Oekraïne is het grootste deel besteed aan hulp bij levensonderhoud. Ook ging een groot deel naar voedsel, bescherming, onderdak en zorg.

41 minuten geleden
Onderzoek: moskeebesturen hebben weinig vertrouwen in de overheid

DEN HAAG (ANP) - Moskeebesturen hebben weinig vertrouwen in de Nederlandse overheid, zeggen onderzoekers van Movisie en Moslimpeil op basis van een peiling. Ze bieden hun rapport dinsdag aan bij de Nationaal Coördinator tegen Discriminatie en Racisme, opdrachtgever van de studie.

44 minuten geleden
Duizenden bezoekers onthalen lopers Roparun die miljoenen ophalen

ROTTERDAM (ANP) - Naar schatting zeker 10.000 belangstellenden hebben zondagmiddag de lopers van de 34e Roparun onthaald in Rotterdam, meldt een woordvoerder van de organisatie. De lopers van de verschillende teams liepen sinds zaterdag in een vijfhonderd kilometer lange estafette vanuit Enschede en de plaats Clastres in Frankrijk.

10 uur geleden
Nieuwe Curaçaose kabinet Pisas III beëdigd

WILLEMSTAD (ANP) - Op Curaçao is de nieuwe regering onder leiding van minister-president Gilmar 'Pik' Pisas beëdigd. Het kabinet Pisas III bestaat volledig uit ministers van de partij MFK. Deze partij won de verkiezingen in maart met een ruime meerderheid en heeft dertien van de 21 zetels.

11 uur geleden
Regionale vervoerders waarschuwen voor extra drukte om NS-staking

DEN HAAG (ANP) - Door de staking van NS-personeel kan het dinsdag in de bussen en treinen van regionale vervoerders extra druk zijn. Daarvoor waarschuwt een aantal van die vervoerders via hun website of sociale media.

13 uur geleden
GroenLinks-PvdA groeit naar meer dan 100.000 leden

EINDHOVEN (ANP) - Het ledenaantal van GroenLinks-PvdA is gegroeid naar meer dan 105.000, maakte fractievoorzitter Frans Timmermans maandag in Eindhoven bekend op de eerste campagnebijeenkomst op weg naar de verkiezingen eind oktober. Sinds de val van het kabinet eerder deze week zijn er ruim 4000 nieuwe leden bijgekomen.

13 uur geleden
Vrouw (78) overleden na 'mogelijk misdrijf' in woning Bunschoten

BUNSCHOTEN-SPAKENBURG (ANP) - Een 78-jarige inwoner van Bunschoten-Spakenburg is afgelopen weekend overleden na een "mogelijk misdrijf" in haar huis. Dat meldt de politie maandag. De vrouw werd vrijdag zwaargewond aangetroffen in haar woning aan de Harderwijker Bank. Het huis lag overhoop en een raam aan de voorkant van de woning was kapot. Wat er precies is gebeurd, is nog onduidelijk.

15 uur geleden