Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Olympische zwemrace in Seine groot raadsel voor Van Rouwendaal

Olympische zwemrace in Seine groot raadsel voor Van Rouwendaal

MAAGDENBURG (ANP) - Voor openwaterzwemster Sharon van Rouwendaal wordt de olympische race in de Parijse Seine van komende zomer één groot raadsel. De olympisch kampioene van 2016 kreeg alleen vorig jaar bij een testwedstrijd de kans om de rivier te verkennen, maar die werd afgelast omdat de waterkwaliteit te slecht was. Van Rouwendaal traint in het zwembad wel met stroming, maar "niemand weet precies hoe die in de Seine loopt".

"Ik heb nog nooit in de Seine gezwommen, maar normaal heb je in rivieren iets meer stroming onder water. Ook lig je wat lager dan in de zee, omdat er geen zout water is. Maar als openwaterzwemmers hebben we vaker last van omstandigheden zoals ook het weer, waardoor soms onze wedstrijd niet eens doorgaat", verklaart Van Rouwendaal, die ook aangeeft dat ook haar concurrentes hier nu op dezelfde manier last van hebben.

Tijdens de komende WK in het Qatarese Doha, waar ze zich denkt te gaan plaatsen voor haar vierde Spelen, kan de 30-jarige zwemster de omstandigheden niet echt gebruiken als voorbereiding op de Spelen. "De watertemperatuur zal wel ongeveer hetzelfde zijn als in Parijs, maar verder is het heel anders omdat we in zee zwemmen. Ik heb zelf niet echt een voorkeur. In de zee word je weleens misselijk of krijg je zout water binnen."

Van Rouwendaal haalde in 2016 voor de kust van de Copacabana de olympische titel binnen. Vijf jaar later in de baai van Tokio was zilver het hoogst haalbare. Voorspellingen voor Doha en Parijs durft Van Rouwendaal niet te doen, omdat in het open water geluk ook een belangrijke rol speelt. "Hoe goed mijn vorm ook is, ik kan niet zeggen: ik ga hier twee keer winnen. Maar ik sta er goed voor."

Meer uit Sport

Bokser Joshua uit ziekenhuis ontslagen na fataal auto-ongeval

LAGOS (ANP/RTR) - De Britse bokser Anthony Joshua is woensdagmiddag ontslagen uit het ziekenhuis in Nigeria. De olympisch kampioen van 2012 was daar opgenomen na een auto-ongeluk waarbij maandag twee van zijn boezemvrienden om het leven kwamen.

1 uur geleden
Selectiecommissie schaatsbond is aan zet over ploeg voor Milaan

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsbond KNSB moet na het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen in beraad over de samenstelling van de selectie voor de Olympische Spelen in Milaan.

1 dag geleden
Darter Van Gerwen verliest in achtste finales WK van Anderson

LONDEN (ANP) - Darter Michael van Gerwen is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de kwartfinale van het wereldkampioenschap. De drievoudig wereldkampioen uit Nederland ging in Londen in de vierde ronde onderuit tegen de Schot Gary Anderson. Het werd 4-1.

1 dag geleden
Schaatser Snel deze keer definitief naar de Spelen op 1500 meter

HEERENVEEN (ANP) - Tijmen Snel heeft met de tweede plaats op de 1500 meter op het olympisch kwalificatietoernooi een herhaling van zijn sportieve drama van vier jaar eerder voorkomen. De schaatser van Team Essent eindigde toen als derde op de 1500 meter, maar raakte zijn plaats voor de Spelen kwijt ten gunste van een schaatser voor de ploegenachtervolging.

1 dag geleden
Veldrijdster Pieterse boekt bij afwezigheid Brand eerste zege

DIEGEM (ANP/BELGA) - Puck Pieterse heeft dinsdag haar eerste zege van dit seizoen als veldrijdster geboekt. De 23-jarige Nederlandse kampioene van Fenix-Deceuninck was de beste in het Vlaams-Brabantse Diegem. Lucinda Brand, die maandag voor de twaalfde keer op rij een veldrit won, deed niet mee.

1 dag geleden
Wennemars pakt op 1500 meter derde olympisch ticket, Nuis vierde

HEERENVEEN (ANP) - Joep Wennemars heeft zijn derde olympische ticket veroverd. De 23-jarige schaatser van Team Essent was op de laatste dag van het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de beste in 1.43,43. Hij was eerder op het OKT als derde geëindigd op de 500 meter en als tweede op de 1000 meter.

1 dag geleden
Nuis kwalificeert zich op OKT op 1500 meter niet voor de Spelen

HEERENVEEN (ANP) - Kjeld Nuis heeft op het olympisch kwalificatietoernooi naast een startbewijs voor de Spelen van Milaan gegrepen. De tweevoudig olympisch kampioen op deze afstand kwam tot 1.45,18 en eindigde daarmee als vierde.

1 dag geleden