Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Olympische zwemrace in Seine groot raadsel voor Van Rouwendaal

Olympische zwemrace in Seine groot raadsel voor Van Rouwendaal

MAAGDENBURG (ANP) - Voor openwaterzwemster Sharon van Rouwendaal wordt de olympische race in de Parijse Seine van komende zomer één groot raadsel. De olympisch kampioene van 2016 kreeg alleen vorig jaar bij een testwedstrijd de kans om de rivier te verkennen, maar die werd afgelast omdat de waterkwaliteit te slecht was. Van Rouwendaal traint in het zwembad wel met stroming, maar "niemand weet precies hoe die in de Seine loopt".

"Ik heb nog nooit in de Seine gezwommen, maar normaal heb je in rivieren iets meer stroming onder water. Ook lig je wat lager dan in de zee, omdat er geen zout water is. Maar als openwaterzwemmers hebben we vaker last van omstandigheden zoals ook het weer, waardoor soms onze wedstrijd niet eens doorgaat", verklaart Van Rouwendaal, die ook aangeeft dat ook haar concurrentes hier nu op dezelfde manier last van hebben.

Tijdens de komende WK in het Qatarese Doha, waar ze zich denkt te gaan plaatsen voor haar vierde Spelen, kan de 30-jarige zwemster de omstandigheden niet echt gebruiken als voorbereiding op de Spelen. "De watertemperatuur zal wel ongeveer hetzelfde zijn als in Parijs, maar verder is het heel anders omdat we in zee zwemmen. Ik heb zelf niet echt een voorkeur. In de zee word je weleens misselijk of krijg je zout water binnen."

Van Rouwendaal haalde in 2016 voor de kust van de Copacabana de olympische titel binnen. Vijf jaar later in de baai van Tokio was zilver het hoogst haalbare. Voorspellingen voor Doha en Parijs durft Van Rouwendaal niet te doen, omdat in het open water geluk ook een belangrijke rol speelt. "Hoe goed mijn vorm ook is, ik kan niet zeggen: ik ga hier twee keer winnen. Maar ik sta er goed voor."

Meer uit Sport

Atlete Hodgkinson loopt 24 jaar oud wereldrecord uit de boeken

LIÉVIN (ANP) - De Britse atlete Keely Hodgkinson (23) heeft een wereldrecord gelopen op de 800 meter indoor. In het Franse Liévin liep ze naar een tijd van 1.54,87, bijna een seconde sneller dan het bijna 24 jaar oude wereldrecord van de Sloveense Jolanda Ceplak. Het record stond sinds 3 maart 2002, de geboortedag van Hodgkinson.

3 uur geleden
Van Veen verliest finale bij Premier League Darts in Glasgow

GLASGOW (ANP) - Darter Gian van Veen heeft op de derde speeldag van de Premier League de finale verloren. In het Schotse Glasgow was Jonny Clayton uit Wales met 6 legs tegen 2 te sterk voor de Nederlander, die in januari verliezend finalist was op het WK darts.

3 uur geleden
Amerikaanse kunstrijdster Liu wint individueel goud op Spelen

MILAAN (ANP) - Kunstrijdster Alysa Liu heeft namens de Verenigde Staten goud gewonnen op de individuele wedstrijd op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina. De Japanse Kaori Sakamoto pakte het zilver, voor haar landgenote Ami Nakai.

3 uur geleden
IJshockeysters VS verslaan Canada in olympische finale

MILAAN (ANP) - De Amerikaanse ijshockeysters hebben goud gewonnen op de Olympische Spelen van Milaan door in de finale na verlenging met 2-1 te winnen van Canada. Dat het zo lang spannend bleef was verrassend, omdat de VS in de groepsfase nog met 5-0 te sterk waren voor Canada. Het brons ging naar Zwitserland, dat eerder op de dag in de extra tijd Zweden versloeg.

5 uur geleden
Atlete Visser in Liévin onder WK-limiet 60 meter horden indoor

LIÉVIN (ANP) - Atlete Nadine Visser heeft in het Franse Liévin onder de limiet voor de WK indoor gelopen op de 60 meter horden. Met 7,90 werd ze tweede in haar race achter Devyne Charlton uit de Bahama's.

5 uur geleden
Schaatser Nuis gaat nog zeker een jaar door, misschien wel twee

MILAAN (ANP) - Kjeld Nuis is na zijn bronzen medaille op de 1500 meter van de Spelen van Milaan zeker nog niet van plan te stoppen. De 36-jarige schaatser gaat zeker een jaar door. "Nog wel twee jaar ook misschien", voegde hij eraan toe.

7 uur geleden
Kok rijdt alleen op 1500 meter, Rijpma-de Jong tegen Bowe

MILAAN (ANP) - Femke Kok rijdt vrijdag bij haar internationale debuut op de 1500 meter in haar eentje in rit 1. Dat blijkt uit de loting. De schaatsster plaatste zich op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) voor de afstand die ze bijna nooit rijdt. Kok won in Milaan al goud op 'haar' 500 meter en zilver op de 1000 meter.

7 uur geleden