Olympische zwemrace in Seine groot raadsel voor Van Rouwendaal
MAAGDENBURG (ANP) - Voor openwaterzwemster Sharon van Rouwendaal wordt de olympische race in de Parijse Seine van komende zomer één groot raadsel. De olympisch kampioene van 2016 kreeg alleen vorig jaar bij een testwedstrijd de kans om de rivier te verkennen, maar die werd afgelast omdat de waterkwaliteit te slecht was. Van Rouwendaal traint in het zwembad wel met stroming, maar "niemand weet precies hoe die in de Seine loopt".
"Ik heb nog nooit in de Seine gezwommen, maar normaal heb je in rivieren iets meer stroming onder water. Ook lig je wat lager dan in de zee, omdat er geen zout water is. Maar als openwaterzwemmers hebben we vaker last van omstandigheden zoals ook het weer, waardoor soms onze wedstrijd niet eens doorgaat", verklaart Van Rouwendaal, die ook aangeeft dat ook haar concurrentes hier nu op dezelfde manier last van hebben.
Tijdens de komende WK in het Qatarese Doha, waar ze zich denkt te gaan plaatsen voor haar vierde Spelen, kan de 30-jarige zwemster de omstandigheden niet echt gebruiken als voorbereiding op de Spelen. "De watertemperatuur zal wel ongeveer hetzelfde zijn als in Parijs, maar verder is het heel anders omdat we in zee zwemmen. Ik heb zelf niet echt een voorkeur. In de zee word je weleens misselijk of krijg je zout water binnen."
Van Rouwendaal haalde in 2016 voor de kust van de Copacabana de olympische titel binnen. Vijf jaar later in de baai van Tokio was zilver het hoogst haalbare. Voorspellingen voor Doha en Parijs durft Van Rouwendaal niet te doen, omdat in het open water geluk ook een belangrijke rol speelt. "Hoe goed mijn vorm ook is, ik kan niet zeggen: ik ga hier twee keer winnen. Maar ik sta er goed voor."
Meer uit Sport
KONYA (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen is er niet in geslaagd zijn Europese titel in het sprinttoernooi te prolongeren. De regerend olympisch en wereldkampioen verloor in het Turkse Konya in de finale van zijn Britse rivaal Matthew Richardson.
7 uur geledenTORONTO (ANP) - De Canadese polsstokspringster Alysha Newman is voorlopig geschorst. De winnares van het brons op de laatste Olympische Spelen in Parijs is afgelopen jaar driemaal in de fout gegaan met het doorgeven van haar verblijfplaatsen, de zogenoemde whereabouts. Dat meldde de Athletics Integrity Unit (AIU) woensdag.
7 uur geledenKONYA (ANP) - Yanne Dorenbos heeft op de EK baanwielrennen in het Turkse Konya de zilveren medaille op het onderdeel omnium veroverd. De 25-jarige Castricummer moest in de meerkamp zijn meerdere erkennen in de Portugees Iúri Leitão, die hem op de puntenkoers te snel af was.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - Jordan Stolz heeft enkele dagen voor de start van de Olympische Spelen in een trainingswedstrijd op de 1500 meter in het Milano Speed Skating Stadium een tijd van 1.44,26 geschaatst. De Amerikaanse topfavoriet ging niet voluit, maar schaatste als een van de weinigen met tempo door tot de finish en was blij met zijn tijd. "Ik denk dat het best een goede tijd is", reageerde de Amerikaan na afloop.
8 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Directeur Edu Jansing van de tennisbond KNLTB gaat in gesprek met een aantal topspelers. Dat heeft hij tegen het ANP gezegd naar aanleiding van kritiek die Tallon Griekspoor heeft geuit in de richting van de bond. Dat deed de nummer 1 van Nederland in gesprek met NU.nl waarin hij aankondigde zich voorlopig niet meer beschikbaar te stellen voor de Davis Cup.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Na Carlos Alcaraz heeft ook Alexander Zverev zich afgemeld voor de 53e editie van de ABN AMRO Open in Rotterdam. De 28-jarige Duitse tennisser kampt met een enkelblessure en heeft van zijn fysiotherapeut het advies gekregen rust te nemen.
9 uur geledenKONYA (ANP) - Hetty van de Wouw is zonder te rijden haar Europese titel op de tijdrit kwijtgeraakt. De 27-jarige Nederlandse meldde zich op de EK baanwielrennen in het Turkse Konya vlak voor de start van de tijdrit af. Het is onduidelijk wat de reden voor de afzegging is.
9 uur geleden