Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Olympische Winterspelen in 2030 in Franse Alpen

Olympische Winterspelen in 2030 in Franse Alpen

PARIJS (ANP/DPA) - De Olympische Winterspelen van 2030 zijn in de Franse Alpen. Dat heeft het Internationaal Olympisch Comité (IOC) besloten op een algemene vergadering voorafgaand aan de Zomerspelen van Parijs. Het IOC gunde het bod onder de voorwaarde dat de Franse overheid en autoriteiten de uitstaande financiële en organisatorische garanties bieden.

De verkiezing van de Winterspelen werd al voor het begin van de 142e IOC-sessie als een formaliteit beschouwd. Frankrijk werd in november uitgeroepen tot voorkeurskandidaat. De Winterspelen van 2034 werden even later, ook zoals verwacht, toegewezen aan het Amerikaanse Salt Lake City, dat in 2002 ook al organisator was.

Frankrijk heeft al veel olympische ervaring. In de Franse Alpen werden de Winterspelen gehouden in Chamonix (1924), Grenoble (1968) en Albertville (1992). Dit jaar is Parijs voor de derde keer, na 1900 en 1924, gastheer van de Zomerspelen. De komende Winterspelen zijn in 2026 in Milaan en Cortina d'Ampezzo.

Verkiezingen

Het is de bedoeling dat de schaatswedstrijden in 2030 in de regio's Provence-Alpes-Côte d'Azur en Auvergne-Rhône-Alpes zijn. In Nice staan ​​verschillende ijswedstrijden, zoals ijshockey, op het programma. Het concept voorziet vrijwel uitsluitend in het gebruik van bestaande wedstrijdlocaties.

Door de politieke turbulentie in Frankrijk en de vervroegde parlementsverkiezingen zijn de noodzakelijke garanties van de regering en autoriteiten voor het project van de Winterspelen van 2030 onlangs uitgesteld. Er is momenteel alleen een overgangsregering. Staatshoofd Emmanuel Macron wil pas na de Olympische Spelen in Parijs een nieuwe premier benoemen.

Meerderheid

David Lappartient, hoofd van het Franse Nationale Olympische Comité, verzekerde dat de financiële en organisatorische garanties er komen: "Zelfs als er geen meerderheid in het parlement is, is er wel een sterke meerderheid voor de Spelen." IOC-voorzitter Thomas Bach herhaalde: "We zouden vandaag niet hebben gestemd als we dit gevoel niet hadden." Tijdens de presentatie op het IOC-podium benadrukte Macron nogmaals dat hij achter de aanvraag stond. "Je kunt ons vertrouwen, we zullen er zijn", zei hij.

Zwitserland is een belangrijke kandidaat voor de organisatie van de Winterspelen in 2038. Op de lange termijn is het winterspektakel door de klimaatverandering een hoofdpijndossier voor het IOC. Volgens berekeningen van onderzoekers zullen vanaf 2040 slechts tien landen nog voldoende sneeuw en ijs hebben om de Winterspelen te organiseren.

Meer uit Sport

Swiatek verrassend onderuit tegen Kostjoek op Roland Garros

PARIJS (ANP) - De Poolse tennisster Iga Swiatek is gestrand in de vierde ronde van Roland Garros. De viervoudig winnares van het grandslamtoernooi ging met 7-5 6-1 onderuit tegen de Oekraïense Marta Kostjoek. Het was de eerste keer sinds 2019 dat de huidige nummer 3 van de wereld de kwartfinales niet haalde.

2 uur geleden
Basketballers San Antonio naar finale na zege bij Oklahoma City

OKLAHOMA CITY (ANP/RTR/AFP) - De basketballers van San Antonio Spurs hebben voor het eerst sinds 2014 de finale van de Amerikaanse profcompetitie NBA bereikt. De ploeg uit Texas won de best-of-seven-serie tegen titelverdediger Oklahoma City Thunder in de finale van de Western Conference met 4-3, na een 111-103-zege in de beslissende uitwedstrijd.

6 uur geleden
Nederlands record discuswerper Rolvink met worp over 70 meter

RAMONA (ANP) - Ruben Rolvink heeft bij internationale werpwedstrijden in het Amerikaanse Ramona (Oklahoma) het Nederlandse record bij het discuswerpen verbeterd. De 23-jarige atleet kwam met de discus van 2 kilogram tot een afstand van 70,23 meter. Het is de eerste keer dat een Nederlandse man de grens van 70 meter doorbreekt.

7 uur geleden
Wiebes is zege en roze in Giro d'Italia kwijt na diskwalificatie

RAVENNA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes is de zege in de eerste etappe van de Giro d'Italia Women en de roze leiderstrui kwijtgeraakt na een diskwalificatie. De organisatie meldt dat de Nederlands kampioene van SD Worx - Protime is gediskwalificeerd wegens een overtreding van de reglementen voor haar fiets. Die zou niet aan het vereiste minimumgewicht hebben voldaan.

12 uur geleden
Wiebes is zege en roze in Giro d'Italia kwijt na diskwalificatie

RAVENNA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes is de zege in de eerste etappe van de Giro d'Italia Women en de roze leiderstrui kwijtgeraakt na een diskwalificatie. De organisatie meldt dat de Nederlands kampioene van SD Worx - Protime is gediskwalificeerd wegens een overtreding van de reglementen voor haar fiets. Die zou niet aan het vereiste minimumgewicht hebben voldaan.

16 uur geleden
Titelverdedigster Gauff uitgeschakeld op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Titelverdedigster Coco Gauff is uitgeschakeld op Roland Garros. De 22-jarige Amerikaanse verloor in de derde ronde van de tot Oostenrijkse genaturaliseerde Anastasia Potapova (25): 4-6 7-6 (1) 6-4.

18 uur geleden
Wielrenster Wiebes pakt roze na zege in eerste etappe Giro

RAVENNA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes is de eerste draagster van de roze leiderstrui in de Ronde van Italië voor vrouwen. De 27-jarige Nederlandse topsprintster van SD Worx-Protime was na de eerste etappe over 139 kilometer veruit de snelste van het peloton in de straten van Ravenna.

18 uur geleden