Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Olympische Winterspelen in 2030 in Franse Alpen

Olympische Winterspelen in 2030 in Franse Alpen

PARIJS (ANP/DPA) - De Olympische Winterspelen van 2030 zijn in de Franse Alpen. Dat heeft het Internationaal Olympisch Comité (IOC) besloten op een algemene vergadering voorafgaand aan de Zomerspelen van Parijs. Het IOC gunde het bod onder de voorwaarde dat de Franse overheid en autoriteiten de uitstaande financiële en organisatorische garanties bieden.

De verkiezing van de Winterspelen werd al voor het begin van de 142e IOC-sessie als een formaliteit beschouwd. Frankrijk werd in november uitgeroepen tot voorkeurskandidaat. De Winterspelen van 2034 werden even later, ook zoals verwacht, toegewezen aan het Amerikaanse Salt Lake City, dat in 2002 ook al organisator was.

Frankrijk heeft al veel olympische ervaring. In de Franse Alpen werden de Winterspelen gehouden in Chamonix (1924), Grenoble (1968) en Albertville (1992). Dit jaar is Parijs voor de derde keer, na 1900 en 1924, gastheer van de Zomerspelen. De komende Winterspelen zijn in 2026 in Milaan en Cortina d'Ampezzo.

Verkiezingen

Het is de bedoeling dat de schaatswedstrijden in 2030 in de regio's Provence-Alpes-Côte d'Azur en Auvergne-Rhône-Alpes zijn. In Nice staan ​​verschillende ijswedstrijden, zoals ijshockey, op het programma. Het concept voorziet vrijwel uitsluitend in het gebruik van bestaande wedstrijdlocaties.

Door de politieke turbulentie in Frankrijk en de vervroegde parlementsverkiezingen zijn de noodzakelijke garanties van de regering en autoriteiten voor het project van de Winterspelen van 2030 onlangs uitgesteld. Er is momenteel alleen een overgangsregering. Staatshoofd Emmanuel Macron wil pas na de Olympische Spelen in Parijs een nieuwe premier benoemen.

Meerderheid

David Lappartient, hoofd van het Franse Nationale Olympische Comité, verzekerde dat de financiële en organisatorische garanties er komen: "Zelfs als er geen meerderheid in het parlement is, is er wel een sterke meerderheid voor de Spelen." IOC-voorzitter Thomas Bach herhaalde: "We zouden vandaag niet hebben gestemd als we dit gevoel niet hadden." Tijdens de presentatie op het IOC-podium benadrukte Macron nogmaals dat hij achter de aanvraag stond. "Je kunt ons vertrouwen, we zullen er zijn", zei hij.

Zwitserland is een belangrijke kandidaat voor de organisatie van de Winterspelen in 2038. Op de lange termijn is het winterspektakel door de klimaatverandering een hoofdpijndossier voor het IOC. Volgens berekeningen van onderzoekers zullen vanaf 2040 slechts tien landen nog voldoende sneeuw en ijs hebben om de Winterspelen te organiseren.

Meer uit Sport

Uitspraken Verstappen wijzen op langer verblijf in Formule 1

MONTREAL (ANP) - Max Verstappen ziet met de nieuwe regels voor de Formule 1 in 2027 de kans toenemen dat hij volgend jaar in de koningsklasse van de autosport actief blijft. De viervoudig wereldkampioen noemde de aanpassingen van de huidige motorreglementen een stap in de goede richting.

6 uur geleden
Verhoeven en Usyk vechten enkel om wereldtitel van boksbond WBC

GIZEH (ANP) - Rico Verhoeven vecht zaterdag tegen Oleksandr Usyk om de wereldtitel in het zwaargewicht van de World Boxing Council (WBC), de meest prestigieuze boksbond van de wereld.

8 uur geleden
Verhoeven krijgt ook een herkansing als hij verliest van Usyk

GIZEH (ANP) - Rico Verhoeven krijgt ongeacht de uitslag van zijn wedstrijd om de wereldtitel van bond WBC tegen Oleksandr Usyk een nieuwe kans als bokser. "We houden hem erbij, of hij nu wint of verliest", beloofde Turki Al-Sheikh tijdens een persconferentie in The Grand Egyptian Museum. "Hij gaat ook vechten op andere grote evenementen. Het is een legende."

9 uur geleden
Belg Segaert wint twaalfde rit Giro na late aanval

NOVI LIGURE (ANP) - De Belg Alec Segaert heeft de twaalfde etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De 23-jarige renner van Bahrain - Victorious plaatste op enkele kilometers van de finish in Novi Ligure een versnelling en bleef het uitgedunde peloton net voor. Zijn landgenoot Toon Aerts won na 175 kilometer de sprint om de tweede plaats, voor Guillermo Silva uit Uruguay.

12 uur geleden
Roland Garros 'zal niet toegeven' na onvrede over prijzengeld

PARIJS (ANP/AFP) - Roland Garros lijkt het prijzengeld dit jaar niet te verhogen, ondanks de onvrede bij tennissers over de verdeling van de toernooiopbrengsten. "We zullen niet toegeven", zei toernooidirecteur Amélie Mauresmo donderdag.

13 uur geleden
MotoGP-coureur Álex Márquez voorlopig uitgeschakeld door breuken

BARCELONA (ANP) - MotoGP-rijder Álex Márquez mist sowieso de komende twee grands prix. De Spanjaard uit het team Gresini Racing heeft tijd nodig om te herstellen van een gebroken halswervel en een gebroken sleutelbeen. Hij liep de verwondingen op bij een zware crash afgelopen zondag in de Grote Prijs van Catalonië.

14 uur geleden
Griekspoor en Van de Zandschulp ontlopen toptennissers in Parijs

PARIJS (ANP) - Tennissers Tallon Griekspoor en Botic van de Zandschulp ontlopen in de eerste ronde van Roland Garros de grote namen. Griekspoor treft in Parijs voor het eerst in zijn carrière Matteo Arnaldi, de Italiaanse nummer 96 van de wereld. Griekspoor staat zelf 31e. Van de Zandschulp neemt het op tegen de Argentijn Francisco Cerúndolo, van wie hij drie keer eerder verloor. Het toernooi begint zondag.

14 uur geleden