Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Olympische Winterspelen in 2030 in Franse Alpen

Olympische Winterspelen in 2030 in Franse Alpen

PARIJS (ANP/DPA) - De Olympische Winterspelen van 2030 zijn in de Franse Alpen. Dat heeft het Internationaal Olympisch Comité (IOC) besloten op een algemene vergadering voorafgaand aan de Zomerspelen van Parijs. Het IOC gunde het bod onder de voorwaarde dat de Franse overheid en autoriteiten de uitstaande financiële en organisatorische garanties bieden.

De verkiezing van de Winterspelen werd al voor het begin van de 142e IOC-sessie als een formaliteit beschouwd. Frankrijk werd in november uitgeroepen tot voorkeurskandidaat. De Winterspelen van 2034 werden even later, ook zoals verwacht, toegewezen aan het Amerikaanse Salt Lake City, dat in 2002 ook al organisator was.

Frankrijk heeft al veel olympische ervaring. In de Franse Alpen werden de Winterspelen gehouden in Chamonix (1924), Grenoble (1968) en Albertville (1992). Dit jaar is Parijs voor de derde keer, na 1900 en 1924, gastheer van de Zomerspelen. De komende Winterspelen zijn in 2026 in Milaan en Cortina d'Ampezzo.

Verkiezingen

Het is de bedoeling dat de schaatswedstrijden in 2030 in de regio's Provence-Alpes-Côte d'Azur en Auvergne-Rhône-Alpes zijn. In Nice staan ​​verschillende ijswedstrijden, zoals ijshockey, op het programma. Het concept voorziet vrijwel uitsluitend in het gebruik van bestaande wedstrijdlocaties.

Door de politieke turbulentie in Frankrijk en de vervroegde parlementsverkiezingen zijn de noodzakelijke garanties van de regering en autoriteiten voor het project van de Winterspelen van 2030 onlangs uitgesteld. Er is momenteel alleen een overgangsregering. Staatshoofd Emmanuel Macron wil pas na de Olympische Spelen in Parijs een nieuwe premier benoemen.

Meerderheid

David Lappartient, hoofd van het Franse Nationale Olympische Comité, verzekerde dat de financiële en organisatorische garanties er komen: "Zelfs als er geen meerderheid in het parlement is, is er wel een sterke meerderheid voor de Spelen." IOC-voorzitter Thomas Bach herhaalde: "We zouden vandaag niet hebben gestemd als we dit gevoel niet hadden." Tijdens de presentatie op het IOC-podium benadrukte Macron nogmaals dat hij achter de aanvraag stond. "Je kunt ons vertrouwen, we zullen er zijn", zei hij.

Zwitserland is een belangrijke kandidaat voor de organisatie van de Winterspelen in 2038. Op de lange termijn is het winterspektakel door de klimaatverandering een hoofdpijndossier voor het IOC. Volgens berekeningen van onderzoekers zullen vanaf 2040 slechts tien landen nog voldoende sneeuw en ijs hebben om de Winterspelen te organiseren.

Meer uit Sport

Schaatsster Lancee voor het eerst Nederlands kampioen allround

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Gioya Lancee (27) is in Heerenveen Nederlands kampioen allround geworden. Op de afsluitende 5000 meter werd ze derde in een tijd van 7.12,79. Langeafstandsspecialist Sanne in 't Hof won de 5000 meter met ruime voorsprong in 6.51,17 en steeg daardoor in het eindklassement naar de tweede plek. De laatste podiumplek op het NK was voor Melissa Wijfje, die op de slotafstand vijfde werd. Jade Groenewoud, die na drie afstanden nog tweede stond, viel net buiten het podium.

1 uur geleden
Schaatser Hollaar wint 1500 op NK allround, Bosker aan de leiding

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Louis Hollaar heeft de 1500 meter op het Nederlands kampioenschap allround gewonnen. Met een tijd van 1.46,65 was hij 0,18 seconde sneller dan klassementsleider Marcel Bosker. Remco Stam werd derde op ruim een seconde van Hollaar.

2 uur geleden
Schaatsster Lancee verstevigt leiding NK allround na 1500 meter

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Gioya Lancee heeft haar leidende positie op het NK allround verstevigd door de 1500 meter te winnen. Ze was in een persoonlijk record van 1.55,83 de snelste. Jade Groenewoud werd tweede in 1.57,60, voor Meike Veen (1.57,88).

3 uur geleden
Italiaan Bezzecchi wint eerste race MotoGP, Márquez valt uit

BURIRAM (ANP/AFP) - Motorcoureur Marco Bezzecchi heeft zondag de Grote Prijs van Thailand gewonnen. De race op het circuit van Buriram was de eerste van het seizoen in de MotoGP. De 27-jarige Italiaan startte op pole en gaf de leiding niet uit handen. Bezzecchi eindigde vorig seizoen als derde in de eindstand van het wereldkampioenschap.

4 uur geleden
Atleet Takele wint marathon Tokio opnieuw, parcoursrecord Kosgei

TOKIO (ANP) - De Ethiopische atleet Tadese Takele heeft in de nacht van zaterdag op zondag zijn titel op de stadsmarathon van Tokio geprolongeerd. Hij klopte twee Keniaanse atleten op de streep en eindigde in een tijd van 2 uur, 3 minuten en 37 seconden. Daarmee was hij 14 seconden langzamer dan een jaar geleden. De overwinningen in Tokio waren de eerste twee grote marathonzeges in zijn carrière.

5 uur geleden
Olympisch schaatspak Leerdam levert 195.000 euro op bij veiling

ARNHEM (ANP/DPA) - Het schaatspak van olympisch kampioene Jutta Leerdam is geveild voor 195.000 euro. Dat is te zien op de website van veilingaanbieder MatchWornShirt. De opbrengst gaat naar IJsvereniging Pijnacker, de jeugdclub van de kampioene op de 1000 meter in Milaan.

18 uur geleden
Schaatsster Schulting ruim aan de leiding na eerste dag NK sprint

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting heeft haar leiding op de NK sprint in Heerenveen uitgebouwd met de winst op de eerste 1000 meter. De 28-jarige Schulting was eerder op zaterdag ook al de beste op de eerste 500 meter.

21 uur geleden