Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Olympische Winterspelen in 2030 in Franse Alpen

Olympische Winterspelen in 2030 in Franse Alpen

PARIJS (ANP/DPA) - De Olympische Winterspelen van 2030 zijn in de Franse Alpen. Dat heeft het Internationaal Olympisch Comité (IOC) besloten op een algemene vergadering voorafgaand aan de Zomerspelen van Parijs. Het IOC gunde het bod onder de voorwaarde dat de Franse overheid en autoriteiten de uitstaande financiële en organisatorische garanties bieden.

De verkiezing van de Winterspelen werd al voor het begin van de 142e IOC-sessie als een formaliteit beschouwd. Frankrijk werd in november uitgeroepen tot voorkeurskandidaat. De Winterspelen van 2034 werden even later, ook zoals verwacht, toegewezen aan het Amerikaanse Salt Lake City, dat in 2002 ook al organisator was.

Frankrijk heeft al veel olympische ervaring. In de Franse Alpen werden de Winterspelen gehouden in Chamonix (1924), Grenoble (1968) en Albertville (1992). Dit jaar is Parijs voor de derde keer, na 1900 en 1924, gastheer van de Zomerspelen. De komende Winterspelen zijn in 2026 in Milaan en Cortina d'Ampezzo.

Verkiezingen

Het is de bedoeling dat de schaatswedstrijden in 2030 in de regio's Provence-Alpes-Côte d'Azur en Auvergne-Rhône-Alpes zijn. In Nice staan ​​verschillende ijswedstrijden, zoals ijshockey, op het programma. Het concept voorziet vrijwel uitsluitend in het gebruik van bestaande wedstrijdlocaties.

Door de politieke turbulentie in Frankrijk en de vervroegde parlementsverkiezingen zijn de noodzakelijke garanties van de regering en autoriteiten voor het project van de Winterspelen van 2030 onlangs uitgesteld. Er is momenteel alleen een overgangsregering. Staatshoofd Emmanuel Macron wil pas na de Olympische Spelen in Parijs een nieuwe premier benoemen.

Meerderheid

David Lappartient, hoofd van het Franse Nationale Olympische Comité, verzekerde dat de financiële en organisatorische garanties er komen: "Zelfs als er geen meerderheid in het parlement is, is er wel een sterke meerderheid voor de Spelen." IOC-voorzitter Thomas Bach herhaalde: "We zouden vandaag niet hebben gestemd als we dit gevoel niet hadden." Tijdens de presentatie op het IOC-podium benadrukte Macron nogmaals dat hij achter de aanvraag stond. "Je kunt ons vertrouwen, we zullen er zijn", zei hij.

Zwitserland is een belangrijke kandidaat voor de organisatie van de Winterspelen in 2038. Op de lange termijn is het winterspektakel door de klimaatverandering een hoofdpijndossier voor het IOC. Volgens berekeningen van onderzoekers zullen vanaf 2040 slechts tien landen nog voldoende sneeuw en ijs hebben om de Winterspelen te organiseren.

Meer uit Sport

Nederlandse darters opnieuw vroeg uitgeschakeld in Premier League

NOTTINGHAM (ANP) - Michael van Gerwen en Gian van Veen zijn opnieuw vroegtijdig uitgeschakeld in de Premier League Darts. In Nottingham kwamen de Nederlanders, net als vorige week in Cardiff, niet verder dan de kwartfinales.

3 uur geleden
Polsstokhoogspringer Duplantis zet 15e wereldrecord neer op 6,31

UPPSALA (ANP) - De Zweedse polsstokhoogspringer Armand Duplantis heeft voor de vijftiende keer het wereldrecord verbroken. Dit keer deed hij dat op de 'Mondo Classic', een wedstrijd die naar hem vernoemd is in zijn thuisbasis Uppsala.

3 uur geleden
Volleybalster Grothues stopt na lange carrière met 392 interlands

UTRECHT (ANP) - Volleybalster Maret Grothues heeft haar carrière na 22 jaar beëindigd. Dat meldt de 37-jarige voormalige international op Instagram. In totaal speelde Grothues 392 duels in Oranje. Ook was ze jarenlang aanvoerder van Nederland.

3 uur geleden
Iraanse sporters roepen IOC op olympisch comité Iran te royeren

LAUSANNE (ANP) - Een groep van ruim tweehonderd Iraanse sporters heeft Kirsty Coventry, de voorzitter van het Internationaal Olympisch Comité (IOC), opgeroepen het lidmaatschap van het olympisch comité van Iran in te trekken. Dat is te lezen in een open brief van de sporters aan Coventry, die belangenorganisatie Global Athlete op X heeft gedeeld.

5 uur geleden
Schilder dankzij wereldtitel vrij van twijfels: goud gaat lukken

ARNHEM (ANP) - De wereldtitel heeft rust in het leven van kogelstootster Jessica Schilder gebracht. "Ik ben veel relaxter en zit beter in mijn vel door die gouden medaille die op mijn nachtkastje ligt. Ik ken geen twijfels meer", zei de Volendamse Sportvrouw van het Jaar op sportcentrum Papendal bij de presentatie van de atletiekploeg voor de komende WK indooratletiek in het Poolse Torun.

7 uur geleden
Wielrenner Vingegaard boekt tweede ritzege in Parijs-Nice

COLOMBIER-LE-VIEUX (ANP) - Jonas Vingegaard heeft zijn tweede ritzege behaald in Parijs-Nice. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike won na de vierde etappe ook de vijfde rit over 206,3 kilometer naar Colombier-le-Vieux. Hij arriveerde solo. De Fransman Valentin Paret-Peintre eindigde op 2 minuten als tweede.

8 uur geleden
Warners stuurt alleen 'finalewaardige' atleten naar WK indoor

ARNHEM (ANP) - Technisch directeur Chiel Warners van de Atletiekunie spreekt niet uit hoeveel medailles de Nederlandse equipe moet halen op de komende WK indooratletiek in het Poolse Torun. Hij verwacht er wel een aantal. "Want iedere atleet die wij sturen, is finalewaardig", zei de nieuwe technische baas donderdag bij de teampresentatie op sportcentrum Papendal.

8 uur geleden