'Olympische winstkansen groter zonder Koelizjnikov en Joeskov'
HEERENVEEN (ANP) - Zonder de Russische schaatskanonnen Pavel Koelizjnikov en Denis Joeskov zijn de winstkansen voor de Nederlanders op de 500, 1000 en 1500 meter bij de Winterspelen van Peking 2022 zeker groter. "Ja, dat is absoluut het geval", beaamt Thomas Krol, die in China zijn olympisch debuut wil vieren met een aantal medailles op de middellange afstanden. "Zonder hen ligt de strijd meer open."
Koelizjnikov is wereldkampioen en tevens wereldrecordhouder op de 500 en 1000 meter en Joeskov was tot vorig jaar maart wereldrecordhouder op de 1500 meter. De twee snelheidsduivels kunnen vanwege de schorsing voor de Russische sportwereld tot eind 2022 wegens systematische dopingpraktijken opnieuw niet deelnemen aan de Olympische Spelen. Het gevreesde duo, dat een dopingverleden heeft, ontbrak om dezelfde reden ook bij de Winterspelen van Pyeongchang 2018. Kjeld Nuis won in Zuid-Korea olympisch goud op de 1000 en 1500 meter.
"Het is ergens wel jammer dat ze opnieuw niet mogen meedoen", zegt Krol. "Maar als in Rusland systematisch dingen heel erg fout zijn gegaan in het verleden dan vind ik het meer dan terecht dat daar een straf op volgt. Natuurlijk win ik liever als Koelizjnikov en Joeskov gewoon meedoen, maar het liefst win ik goud. Dat staat 100 procent vast. Maar goed, de Winterspelen zijn pas over ruim een jaar. Eerst maar eens dit seizoen goed doorkomen."
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - Het wereldkampioenschap korfbal van 2027 vindt plaats in twaalf Nederlandse speelsteden verspreid over het land. Dat maakte de organisatie bekend tijdens een bijeenkomst in Ahoy Rotterdam bij de finale van de Korfbal League.
11 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Titelverdediger Alexander Zverev is er niet in geslaagd om voor de tweede keer op rij de finale van het tennistoernooi van München te halen. De als eerste geplaatste Duitser verloor in de halve finales met 3-6 3-6 van de Italiaan Flavio Cobolli, de mondiale nummer 16.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De korfballers van DVO uit Bennekom hebben voor het eerst de Nederlandse titel in de zaal veroverd. De ploeg van coaches Jeroen van Brakel en Reinier Rense was in een zenuwslopende finale van de Korfbal League nipt te sterk voor Fortuna uit Delft. In een uitverkochte zaal met 11.000 supporters werd het in Ahoy 31-30. Rosalie Peet maakte in de laatste minuut de beslissende score voor DVO.
12 uur geledenDUIVEN (ANP) - Turnster Sanne Wevers (34) werkt aan een comeback en focust zich op de wereldkampioenschappen in eigen land. Dat meldt Wevers in een interview met de NOS.
21 uur geledenLAUSANNE (ANP/RTR) - De dopingautoriteit ITIA is een onderzoek gestart naar de Tsjechische tennisster Marketa Vondrousova. De voormalige winnares van Wimbledon zou in december vorig jaar een dopingtest bij haar huis hebben geweigerd. In afwachting van het onderzoek geldt geen voorlopige schorsing, meldt ITIA.
1 dag geledenTBILISI (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout had niet verwacht dat haar EK-finale binnen een minuut voorbij zou zijn. Dat zei de 23-jarige judoka na haar eerste Europese titel in het Georgische Tbilisi. Ze besliste de wedstrijd tegen de Franse Manon Deketer binnen een minuut met ippon dankzij een sterke houdgreep.
1 dag geledenBOEKAREST (ANP) - Estavana Polman heeft haar afscheid van het handbal aangekondigd. De voormalige vedette van het Nederlands vrouwenteam stopt ermee aan het einde van dit seizoen. Dat meldt de 33-jarige speelster op Instagram. Op 23 mei speelt ze haar laatste wedstrijd.
1 dag geleden