'Olympische winstkansen groter zonder Koelizjnikov en Joeskov'
HEERENVEEN (ANP) - Zonder de Russische schaatskanonnen Pavel Koelizjnikov en Denis Joeskov zijn de winstkansen voor de Nederlanders op de 500, 1000 en 1500 meter bij de Winterspelen van Peking 2022 zeker groter. "Ja, dat is absoluut het geval", beaamt Thomas Krol, die in China zijn olympisch debuut wil vieren met een aantal medailles op de middellange afstanden. "Zonder hen ligt de strijd meer open."
Koelizjnikov is wereldkampioen en tevens wereldrecordhouder op de 500 en 1000 meter en Joeskov was tot vorig jaar maart wereldrecordhouder op de 1500 meter. De twee snelheidsduivels kunnen vanwege de schorsing voor de Russische sportwereld tot eind 2022 wegens systematische dopingpraktijken opnieuw niet deelnemen aan de Olympische Spelen. Het gevreesde duo, dat een dopingverleden heeft, ontbrak om dezelfde reden ook bij de Winterspelen van Pyeongchang 2018. Kjeld Nuis won in Zuid-Korea olympisch goud op de 1000 en 1500 meter.
"Het is ergens wel jammer dat ze opnieuw niet mogen meedoen", zegt Krol. "Maar als in Rusland systematisch dingen heel erg fout zijn gegaan in het verleden dan vind ik het meer dan terecht dat daar een straf op volgt. Natuurlijk win ik liever als Koelizjnikov en Joeskov gewoon meedoen, maar het liefst win ik goud. Dat staat 100 procent vast. Maar goed, de Winterspelen zijn pas over ruim een jaar. Eerst maar eens dit seizoen goed doorkomen."
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Tennisser Casper Ruud (27) heeft zich als eerste verzekerd van een finaleplaats bij het tennistoernooi van Rome. De Noorse nummer 25 van de wereld gunde de Italiaan Luciano Darderi (24) voor eigen publiek slechts twee games: 6-1 6-1.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP/BELGA) - De Belgische voormalige wielerkampioene Jilke Michielsen is op 19-jarige leeftijd overleden aan de gevolgen van botkanker. Dat werd vrijdag bekendgemaakt op haar Instagramaccount, waar ze de afgelopen tijd verschillende updates plaatste over haar gezondheid.
1 uur geledenBLOCKHAUS (ANP) - Wielrenner Jonas Vingegaard heeft zijn favorietenrol in de Ronde van Italië waargemaakt. De Deen van Visma - Lease a Bike sloeg zijn slag in de zevende etappe, waar het in het slot de beurt was aan de klassementsrenners. Vingegaard was de sterkste op de zware beklimming van Blockhaus, waar hij na een rit van 244 kilometer die in Formia begon solo aankwam.
3 uur geledenZARAUTZ (ANP/BELGA) - Wielrenster Mischa Bredewold heeft voor het derde jaar op rij de openingsetappe van de Itzulia Women (Ronde van Baskenland) op haar naam geschreven. De 25-jarige Nederlandse van SD Worx-Protime was na een sprint de sterkste van een groepje van vijf, onder wie landgenote Yara Kastelijn (Fenix-Premier Tech) en Riejanne Markus (Lidl-Trek).
5 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Het team van Max Verstappen start bij de 24 uur van de Nürburgring zaterdag als vierde. De Spanjaard Daniel Juncadella kwam in de Mercedes-AMG GT3 in de derde kwalificatiesessie op het circuit in de Duitse Eifel tot een tijd van 8.12,005. Daarmee was hij 0,882 seconde langzamer dan de Lamborghini van de Duitser Luca Engstler, die poleposition veroverde.
6 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft bij de 24 uur van de Nürburgring de derde tijd neergezet in de tweede kwalificatie. Verstappen was in de Mercedes-AMG GT3 bijna een seconde langzamer dan de Lamborghini van de Brit Nicholas Yelloly. Met de zesde plaats heeft hij een plek verzekerd voor de derde kwalificatie later vrijdag, waarin wordt gestreden om de poleposition.
8 uur geledenROME (ANP) - Coco Gauff heeft als eerste de finale van het tennistoernooi van Rome bereikt. De als derde geplaatste Amerikaanse versloeg de Roemeense Sorana Cirstea: 6-4 6-3.
1 dag geleden