'Olympische winstkansen groter zonder Koelizjnikov en Joeskov'
HEERENVEEN (ANP) - Zonder de Russische schaatskanonnen Pavel Koelizjnikov en Denis Joeskov zijn de winstkansen voor de Nederlanders op de 500, 1000 en 1500 meter bij de Winterspelen van Peking 2022 zeker groter. "Ja, dat is absoluut het geval", beaamt Thomas Krol, die in China zijn olympisch debuut wil vieren met een aantal medailles op de middellange afstanden. "Zonder hen ligt de strijd meer open."
Koelizjnikov is wereldkampioen en tevens wereldrecordhouder op de 500 en 1000 meter en Joeskov was tot vorig jaar maart wereldrecordhouder op de 1500 meter. De twee snelheidsduivels kunnen vanwege de schorsing voor de Russische sportwereld tot eind 2022 wegens systematische dopingpraktijken opnieuw niet deelnemen aan de Olympische Spelen. Het gevreesde duo, dat een dopingverleden heeft, ontbrak om dezelfde reden ook bij de Winterspelen van Pyeongchang 2018. Kjeld Nuis won in Zuid-Korea olympisch goud op de 1000 en 1500 meter.
"Het is ergens wel jammer dat ze opnieuw niet mogen meedoen", zegt Krol. "Maar als in Rusland systematisch dingen heel erg fout zijn gegaan in het verleden dan vind ik het meer dan terecht dat daar een straf op volgt. Natuurlijk win ik liever als Koelizjnikov en Joeskov gewoon meedoen, maar het liefst win ik goud. Dat staat 100 procent vast. Maar goed, de Winterspelen zijn pas over ruim een jaar. Eerst maar eens dit seizoen goed doorkomen."
Meer uit Sport
CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos is slecht begonnen aan de Olympische Spelen. De 32-jarige Edese zette in de eerste run in Cortina d'Ampezzo een tijd neer van 57,88 seconden en eindigde daarmee als elfde.
19 minuten geledenSAKHIR (ANP/RTR) - Max Verstappen heeft een uitnodiging gekregen van de Formule E om een elektrische raceauto te testen. Die kreeg hij naar aanleiding van de kritiek die de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 bij de testdagen in Bahrein leverde op de nieuwe auto's, die voor de helft worden aangedreven door een batterij. De coureur van Red Bull zei het rijden niet leuk te vinden. "Het voelt voor mij niet als Formule 1, maar als Formule E op steroïden."
43 minuten geledenAPELDOORN (ANP) - Jessica Schilder heeft bij indoorwedstrijden in het Omnisport van Apeldoorn de beste prestatie van dit jaar geleverd bij het kogelstoten. De wereldkampioene kwam in haar vierde van zes pogingen tot een afstand van 20,49 meter. Ze passeerde de Canadese Sarah Mitton op de wereldranglijst van dit jaar, die een afstand van 20,22 meter heeft staan.
54 minuten geledenMILAAN (ANP) - Voor Femke Kok mag het alvast zondag 15 februari zijn. Op die dag hoopt de 25-jarige Friezin als eerste Nederlandse de olympische titel op de 500 meter te veroveren in het Milano Speed Skating Stadium. "Ik heb er superveel zin in en ik kan eigenlijk niet wachten. Ik had na die 1000 meter eigenlijk al zoiets van, nou laat maar komen", aldus de schaatsster die op de 1000 meter afgelopen dinsdag met zilver haar eerste olympische medaille veroverde.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Xandra Velzeboer heeft na haar gouden race op de 500 meter bij de Olympische Spelen nog wat slaap in te halen. "Ik heb de race wel tien keer teruggekeken", vertelde de shorttrackster aan de rand van de baan na een training in de oefenhal van de Milano Ice Skating Arena. "Nee, ik heb niet heel lang geslapen."
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Sebas Diniz hoopt zaterdag bij de Spelen van Milaan zijn beste race ooit te kunnen rijden op de 500 meter. Misschien komt dan ook wel zijn grote voornemen uit, ooit een 33'er te rijden. "Dat zou een supermoment zijn om dat morgen te doen, dus wie weet", zei de 24-jarige sprinter na de training van vrijdag.
2 uur geledenSAKHIR (ANP) - Max Verstappen heeft in Bahrein bij de ochtendsessie op de derde testdag voorafgaand aan het Formule 1-seizoen 61 rondes afgewerkt. De coureur zette daarbij in zijn Red Bull de derde rondetijd neer. George Russell (Mercedes) en Lewis Hamilton (Ferrari) waren sneller.
2 uur geleden