Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Olympische winstkansen groter zonder Koelizjnikov en Joeskov'

'Olympische winstkansen groter zonder Koelizjnikov en Joeskov'

HEERENVEEN (ANP) - Zonder de Russische schaatskanonnen Pavel Koelizjnikov en Denis Joeskov zijn de winstkansen voor de Nederlanders op de 500, 1000 en 1500 meter bij de Winterspelen van Peking 2022 zeker groter. "Ja, dat is absoluut het geval", beaamt Thomas Krol, die in China zijn olympisch debuut wil vieren met een aantal medailles op de middellange afstanden. "Zonder hen ligt de strijd meer open."

Koelizjnikov is wereldkampioen en tevens wereldrecordhouder op de 500 en 1000 meter en Joeskov was tot vorig jaar maart wereldrecordhouder op de 1500 meter. De twee snelheidsduivels kunnen vanwege de schorsing voor de Russische sportwereld tot eind 2022 wegens systematische dopingpraktijken opnieuw niet deelnemen aan de Olympische Spelen. Het gevreesde duo, dat een dopingverleden heeft, ontbrak om dezelfde reden ook bij de Winterspelen van Pyeongchang 2018. Kjeld Nuis won in Zuid-Korea olympisch goud op de 1000 en 1500 meter.

"Het is ergens wel jammer dat ze opnieuw niet mogen meedoen", zegt Krol. "Maar als in Rusland systematisch dingen heel erg fout zijn gegaan in het verleden dan vind ik het meer dan terecht dat daar een straf op volgt. Natuurlijk win ik liever als Koelizjnikov en Joeskov gewoon meedoen, maar het liefst win ik goud. Dat staat 100 procent vast. Maar goed, de Winterspelen zijn pas over ruim een jaar. Eerst maar eens dit seizoen goed doorkomen."

Meer uit Sport

Waterpolosters naar tussenronde op WK na zege op China

SINGAPORE (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben op het WK in Singapore hun laatste poulewedstrijd met 13-7 gewonnen van China. Met de zege plaatste de ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis zich voor een duel in de tussenronde met Nieuw-Zeeland.

10 uur geleden
Voor Brits talent Onley wordt top vijf in Tour toekomstig doel

TOULOUSE (ANP/RTR) - Met de Schot Oscar Onley heeft de Nederlandse ploeg Picnic PostNL een renner in dienst die de komende jaren een hoofdrol hoopt te vertolken in de Tour de France. "Een plek bij de eerste vijf in het eindklassement zou heel bijzonder zijn", vertelde de talentvolle klimmer op de rustdag van de Tour de France in Toulouse. "Ik denk dat dat het doel gaat worden de komende jaren." Onley ligt nog twee jaar vast bij het team van Iwan Spekenbrink.

10 uur geleden
In Tour gevallen sprinter Philipsen neemt Coquard niets kwalijk

TOULOUSE (ANP/BELGA) - Jasper Philipsen koestert geen wrok tegenover Bryan Coquard, de Franse renner die de val van de Belgische sprinter veroorzaakte in de derde etappe van de Tour de France. "Het was een koersincident. Het had niet mogen gebeuren, maar hij kon er ook niets aan doen. Ik verwijt hem niets", zei Philipsen, die breuken opliep en moest opgeven, in een digitaal persgesprek op de rustdag van de Tour.

11 uur geleden
Belgische turnkampioene Derwael beëindigt carrière

GENT (ANP) - Voormalig olympisch kampioene Nina Derwael beëindigt haar turncarrière. De 25-jarige Belgische wil haar lichaam niet langer zwaar belasten.

12 uur geleden
Tennisster Rus eenvoudig naar tweede ronde in Hamburg

HAMBURG (ANP) - Arantxa Rus heeft de tweede ronde van het tennistoernooi van Hamburg bereikt. De nummer 119 van de wereldranglijst rekende in iets meer dan een uur af met Sada Nahimana uit Burundi: 6-2 6-1.

13 uur geleden
Topatleet Tola keert in oktober terug naar marathon Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Olympisch kampioen Tamirat Tola staat op 19 oktober aan de start van de marathon van Amsterdam. Dat maakte de organisatie dinsdag bekend. De 33-jarige Ethiopiër won eerder in 2021 de wedstrijd in de hoofdstad in een tijd van 2.03.39, wat nog altijd een parcoursrecord en zijn persoonlijk record is.

14 uur geleden
Zwemster Schouten op de weg terug na gezondheidsklachten

BODEGRAVEN (ANP) - Zwemster Tes Schouten is op de weg terug na gezondheidsklachten. De 24-jarige wereldkampioene op de 200 meter schoolslag kreeg na de Olympische Spelen van Parijs, waar ze brons veroverde, last van grote vermoeidheid, pijn en zwellingen aan de linkerkant van haar gezicht en later ook uitvalsverschijnselen aan de linkerkant van haar lichaam.

16 uur geleden