Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Olympische week' voor Franse president Macron

'Olympische week' voor Franse president Macron

PARIJS (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron brengt maandag samen met onder anderen de voorzitter van het Internationaal Olympisch Comité, Thomas Bach, een bezoek aan het olympische dorp in Saint-Denis bij Parijs. Er zijn in de aanloop naar de Olympische Spelen die vrijdag beginnen al zeker 4400 sporters neergestreken. Macron bezoekt onder meer de Franse atleten in het dorp. Ook de ministers van Binnenlandse Zaken en van Sport, respectievelijk Gérald Darmanin en Amélie Oudéa-Castéra, nemen deel aan het bezoek.

Media noemen de dagen voor de opening van de Spelen "de olympische week van Macron". Die volgt op maanden van politieke strubbelingen met twee verkiezingen, de Europese en de Franse parlementsverkiezingen. De laatste stembusgang heeft in het parlement politieke verhoudingen opgeleverd waar moeilijk een meerderheidsregering mee te vormen valt.

Macron lijkt echter deze week niet druk met politiek bezig te zijn maar heeft een volle agenda. Hij ontvangt maandag bijvoorbeeld ook journalisten die de Spelen verslaan in zijn Elysée-paleis. Dinsdag opent hij een expositie vlak bij zijn presidentiële paleis, het 'Maison de l'Elysée', waar mensen die voor de Spelen naar Parijs komen, meer te weten kunnen komen over de geschiedenis van het Franse presidentschap en over hoe de president leeft en werkt.

Seine

Donderdag gaat Macron naar het Louvre voor een topconferentie over "sport en duurzaamheid" waar tientallen staatshoofden, regeringsleiders en chefs van internationale organisaties verwacht worden. Hij luncht die dag met de bazen van een reeks grote ondernemingen die bij de Spelen betrokken zijn, inclusief ArcelorMittal, Alibaba, Coca-Cola, Samsung en Tesla. Volgens Franse media zal Macron het hier wel over politiek hebben en zijn gehoor verzekeren dat ze zich geen zorgen hoeven maken over de politieke toestand in Frankrijk.

Op de dag van de opening van de Spelen is er vrijdag een receptie waar Macron circa 110 staatshoofden en regeringsleiders ontvangt die voor de ceremonie in de avond naar de Franse hoofdstad zijn gekomen. Voor Nederland gaan premier Dick Schoof en het koningspaar naar de opening van de Spelen.

Op het programma van Macron staat geen duik in de Seine. Hij zei eerder dit jaar dat hij in de rivier ging zwemmen wanneer die schoon was gemaakt voor onder meer de Spelen. Maar dat is er nog steeds niet van gekomen. De burgemeester van Parijs, Anne Hidalgo, ging een week geleden feestelijk te water en zwom in de rivier. Vrijdag liet Macron weten dat hij "nog altijd van plan is een duik te nemen in de Seine, maar niet per se vóór de Spelen".

Meer uit Buitenland

Gezant Vaticaan bezoekt Oekraïense krijgsgevangenen

MOSKOU (ANP/RTR) - De speciale gezant van de paus, kardinaal Matteo Zuppi, heeft volgens het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken Oekraïense krijgsgevangenen bezocht. Hij heeft volgens Moskou ongehinderd met krijgsgevangenen over hun omstandigheden kunnen spreken.

52 minuten geleden
Franse minister ziet meer protest en geweld bij scholierenacties

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nuñez constateert naar eigen zeggen een toename van gewelddadigheden en aantallen incidenten bij de landelijke scholierenprotesten. Woensdag zijn er volgens hem zeker 356 instellingen bij betrokken geweest, achttien meer dan dinsdag.

1 uur geleden
Netanyahu ontvangt passagiers flydubai-vlucht op Ben Gurion

TEL AVIV (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft woensdagavond de passagiers ontmoet van de flydubai-vlucht waarop woensdag een gevecht uitbrak in de cockpit. De inzittenden van dat toestel werden woensdag rond het avonduur met een andere flydubai-vlucht naar Tel Aviv gevlogen. Het oorspronkelijke toestel was onderweg van Dubai naar diezelfde stad, maar moest vanwege het voorval een noodlanding maken in Saudi-Arabië.

2 uur geleden
Brussel presenteert volgende week herziening voor EU-uitbreiding

TIRANA (ANP) - De Europese Commissie presenteert volgende week een herziening van het toetredingsproces voor EU-kandidaatlidstaten die al ver gevorderd zijn. Dat zei de voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen op een persconferentie in Albanië, waar ze een tour langs de Westelijke Balkanlanden aftrapt.

2 uur geleden
Code rood in Frankrijk om wateroverlast en overstromingen

MONTPELLIER (ANP) - In het zuiden van Frankrijk geldt code rood vanwege veel wateroverlast en overstromingen. Volgens Weeronline viel er lokaal meer dan 330 millimeter regen. Het gaat om de departementen Gard en Hérault tussen de Spaanse grens en de rivier de Rhône.

2 uur geleden
Burnham: vermoeden dat Iran rol speelde bij incident vliegbasis

LONDEN (ANP) - De Britse overheid vermoedt dat Iran een rol speelde bij het incident bij de luchtmachtbasis bij Fairford afgelopen zondag. Dat zegt premier Andy Burnham in een interview met de BBC. "We zullen er te zijner tijd meer over zeggen, maar we kunnen bevestigen dat we vermoeden dat Iran betrokken was", aldus Burnham.

3 uur geleden
Vervangend flydubai-toestel aangekomen in Tel Aviv na incident

TEL AVIV (ANP) - Het toestel van flydubai met daarin de inzittenden van het vliegtuig waarin eerder op de dag een gevecht was uitgebroken in de cockpit, is volgens internationale media geland in Tel Aviv. De vlucht zou zijn geëscorteerd door Israëlische gevechtsvliegtuigen.

3 uur geleden