Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Olympische week' voor Franse president Macron

'Olympische week' voor Franse president Macron

PARIJS (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron brengt maandag samen met onder anderen de voorzitter van het Internationaal Olympisch Comité, Thomas Bach, een bezoek aan het olympische dorp in Saint-Denis bij Parijs. Er zijn in de aanloop naar de Olympische Spelen die vrijdag beginnen al zeker 4400 sporters neergestreken. Macron bezoekt onder meer de Franse atleten in het dorp. Ook de ministers van Binnenlandse Zaken en van Sport, respectievelijk Gérald Darmanin en Amélie Oudéa-Castéra, nemen deel aan het bezoek.

Media noemen de dagen voor de opening van de Spelen "de olympische week van Macron". Die volgt op maanden van politieke strubbelingen met twee verkiezingen, de Europese en de Franse parlementsverkiezingen. De laatste stembusgang heeft in het parlement politieke verhoudingen opgeleverd waar moeilijk een meerderheidsregering mee te vormen valt.

Macron lijkt echter deze week niet druk met politiek bezig te zijn maar heeft een volle agenda. Hij ontvangt maandag bijvoorbeeld ook journalisten die de Spelen verslaan in zijn Elysée-paleis. Dinsdag opent hij een expositie vlak bij zijn presidentiële paleis, het 'Maison de l'Elysée', waar mensen die voor de Spelen naar Parijs komen, meer te weten kunnen komen over de geschiedenis van het Franse presidentschap en over hoe de president leeft en werkt.

Seine

Donderdag gaat Macron naar het Louvre voor een topconferentie over "sport en duurzaamheid" waar tientallen staatshoofden, regeringsleiders en chefs van internationale organisaties verwacht worden. Hij luncht die dag met de bazen van een reeks grote ondernemingen die bij de Spelen betrokken zijn, inclusief ArcelorMittal, Alibaba, Coca-Cola, Samsung en Tesla. Volgens Franse media zal Macron het hier wel over politiek hebben en zijn gehoor verzekeren dat ze zich geen zorgen hoeven maken over de politieke toestand in Frankrijk.

Op de dag van de opening van de Spelen is er vrijdag een receptie waar Macron circa 110 staatshoofden en regeringsleiders ontvangt die voor de ceremonie in de avond naar de Franse hoofdstad zijn gekomen. Voor Nederland gaan premier Dick Schoof en het koningspaar naar de opening van de Spelen.

Op het programma van Macron staat geen duik in de Seine. Hij zei eerder dit jaar dat hij in de rivier ging zwemmen wanneer die schoon was gemaakt voor onder meer de Spelen. Maar dat is er nog steeds niet van gekomen. De burgemeester van Parijs, Anne Hidalgo, ging een week geleden feestelijk te water en zwom in de rivier. Vrijdag liet Macron weten dat hij "nog altijd van plan is een duik te nemen in de Seine, maar niet per se vóór de Spelen".

Meer uit Buitenland

Zelensky geeft hoop op Amerikaanse Tomahawk-raketten niet op

WASHINGTON (ANP/DPA) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky hoopt nog steeds op Amerikaanse Tomahawk-langeafstandsraketten in de strijd tegen Rusland. "Het is goed dat president Trump geen nee heeft gezegd, maar voor vandaag ook geen ja", aldus Zelensky in een interview na zijn ontmoeting met Trump in het Witte Huis.

1 uur geleden
Politieagenten gewond bij protest tegen Trump in Colombia

BOGOTA (ANP/AFP) - Vier politieagenten in de Colombiaanse hoofdstad Bogota zijn gewond geraakt nadat demonstranten buiten de Amerikaanse ambassade pijlen en explosieven afvuurden tijdens een protest tegen het beleid van de Amerikaanse president Donald Trump.

1 uur geleden
Trump stapt naar Hooggerechtshof om troepeninzet Chicago

WASHINGTON (ANP) - De regering van de Amerikaanse president Donald Trump heeft het Hooggerechtshof vrijdag gevraagd uitspraken van lagere rechtbanken op te heffen die de inzet van de Nationale Garde in Chicago blokkeren.

1 uur geleden
Axios: Trump wees verzoek Zelensky om Tomahawk-raketten af

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft het verzoek van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky om Tomahawk-raketten te leveren afgewezen. Dat meldt Axios op basis van twee anonieme bronnen. Trump zou hebben gezegd dat hij "voorlopig niet van plan is" de langeafstandsraketten te leveren.

2 uur geleden
Trump kort gevangenisstraf voormalig congreslid George Santos in

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de gevangenisstraf van voormalig Republikeins parlementariër George Santos ingekort. Santos werd in april tot ruim zeven jaar celstraf veroordeeld voor oplichting en identiteitsfraude.

2 uur geleden
ICC wijst beroep Israël af over arrestatiebevel Netanyahu

DEN HAAG (ANP/AFP) - Het Internationaal Strafhof in Den Haag (ICC) heeft het verzoek van Israël afgewezen om in beroep te gaan tegen de arrestatiebevelen voor premier Benjamin Netanyahu en voormalig minister van Defensie Yoav Gallant.

2 uur geleden
Israël: Hamas heeft lichaam overleden gijzelaar overgedragen

GAZA (ANP/AFP) - Het Israëlische leger heeft gemeld dat het lichaam van een gijzelaar is overgedragen aan het Rode Kruis in Gaza. "Volgens informatie verstrekt door het Rode Kruis is een kist met stoffelijk overschot van een overleden gijzelaar in hun bewaring overgedragen en onderweg naar IDF-troepen in de Gazastrook", aldus het leger op X.

2 uur geleden