
Olympische voorzitter: games mogelijk onderdeel Spelen
LAUSANNE (ANP) - Sportsimulerende games maken in de toekomst misschien wel deel uit van het officiële programma van de Olympische Spelen. Dat zegt Thomas Bach, de voorzitter van het Internationaal Olympisch Comité (IOC). In elk geval moet de olympische beweging aansluiting vinden bij de "honderden miljoenen gamers", om het contact met de jongere generatie niet te verliezen, aldus de Duitser.
"Het antwoord op de vraag of we gaan overwegen deze gamers toe te laten op de Olympische Spelen is 'ja'", aldus Bach. "De vraag is alleen wanneer we daar concreet over gaan nadenken." Probleem is dat het IOC bepaalde elektronische games te gewelddadig vindt, niet passend in de ideologie van de Olympische Spelen.
Bach: "We willen midden in de samenleving staan. Alleen dan kunnen we relevant blijven. Dat betekent dat we open moeten staan voor nieuwe ontwikkelingen en moeten afwegen wat onze kansen daarin zijn. Dat neemt niet weg dat we ook achter onze eigen principes moeten blijven staan."
Meer uit Sport
CAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - De Dopingautoriteit heeft vorig jaar 3256 dopingcontroles uitgevoerd binnen het nationale controleprogramma, een toename van 5,1 procent ten opzichte van 2023 en ruim boven het beoogde doel van 3000 controles. Er waren in 2024 zeven dopingcontroles met een positieve uitslag, vier meer dan een jaar eerder. Dat staat in het jaarverslag van de instantie die in Nederland het antidopingbeleid uitvoert.
19 minuten geledenSHEFFIELD (ANP) - Zhao Xintong heeft als eerste Chinees de wereldtitel snooker veroverd. De 28-jarige qualifier versloeg in de finale in Sheffield drievoudig wereldkampioen Mark Williams uit Wales met 18-12.
10 uur geledenTOURNAI (ANP/BELGA) - Wielrenner Taco van der Hoorn staat vrijdag voor de tweede keer in zijn carrière aan de start van de Giro d'Italia. De 31-jarige Nederlander van Intermarché-Wanty won een etappe tijdens zijn enige andere deelname in 2021.
12 uur geledenMIAMI (ANP) - McLaren haalt groot voordeel uit de manier waarop het slijtage en oververhitting van de banden tegengaat. Dat zei teambaas Andrea Stella na de Grote Prijs van Miami, waarin de coureurs Oscar Piastri en Lando Norris een klasse apart waren. "Ik had wel verwacht dat we zouden profiteren van ons bandenmanagement, maar niet dat het verschil zo groot zou zijn. Dat heeft me wel verbaasd", aldus Stella op de website van de Formule 1.
12 uur geledenSANT BOI DE LLOBREGAT (ANP) - De Nederlandse wielrenster Marianne Vos heeft de tweede etappe van de Vuelta Femenina op haar naam geschreven. De 37-jarige renster van Team Visma - Lease a Bike was na 99 kilometer tussen Molins de Rei en Sant Boi de Llobregat de snelste in de massasprint.
14 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner maakt met een bye in de eerste ronde van het masterstoernooi van Rome zijn rentree. De 23-jarige Italiaan, wiens dopingschorsing van drie maanden op 5 mei afliep, treft in de tweede ronde de winnaar van de partij tussen de Argentijn Mariano Navone en Federico Cina uit Italië.
18 uur geledenDUBAI (ANP) - Wielrenner Juan Ayuso krijgt bij UAE Team Emirates een sterk team mee in de Giro d'Italia. De 22-jarige Spanjaard is bij afwezigheid van wereldkampioen Tadej Pogacar, die de Ronde van Italië vorig jaar won, de kopman.
18 uur geleden