Olympische vlam voor Winterspelen Beijing in Olympia ontstoken
OLYMPIA (ANP) - De olympische vlam voor de Winterspelen van Beijing van volgend jaar is maandag in het Griekse Olympia ontstoken. Vanwege de coronamaatregelen gebeurde dat in het bijzijn van slechts enkele genodigden, onder wie Thomas Bach, de Duitse voorzitter van het Internationaal Olympisch Comité (IOC).
Volgens de Griekse televisie werden rond de ceremonie drie demonstranten opgepakt die met een spandoek protesteerden tegen de Spelen in Beijing. China wordt ervan beschuldigd de mensenrechten te schenden, met name tegen minderheden zoals de Oeigoeren. Mensenrechtenorganisaties noemen de autonome regios's Xinjang, Tibet en Hongkong als probleemgebieden. "No genocide Games", viel op het in beslag genomen spandoek te lezen.
Bach sprak alleen maar enthousiaste woorden over het gastland. "De Winterspelen van Beijing zullen de mensen in China verbinden met de wereld en China's ambitie tot leven brengen 300 miljoen mensen in contact te brengen met ijs- en sneeuwsporten. Het zal de wintersporten voor altijd veranderen", zei de Duitser.
Geen estafettetocht
Vanwege corona is er op Griekse bodem ook geen massale estafettetocht met de fakkel. Die wordt naar Athene getransporteerd en dinsdag in het oud-olympisch stadion van de Griekse hoofdstad, Panathinaiko, overgedragen aan de Chinese organisatoren. Woensdag is er dan een welkomstceremonie in Beijing, waarna de vlam aanvankelijk te bewonderen zal zijn in de Beijing Olympic Tower. Daarna volgt een tournee. Kort voor de Spelen start een estafettetocht, waarover de organisatie zich nog beraadt.
De Winterspelen vinden plaats van 4 tot en met 20 februari.
Meer uit Sport
HOUSTON (ANP) - Turnster Simone Biles is in het ziekenhuis beland. Dat heeft de 29-jarige Amerikaanse zevenvoudig olympisch kampioene zaterdagavond zelf bekendgemaakt. "Ik ben normaal niet van het delen van dit soort dingen omdat ik privacy waardeer in de huidige tijd", schrijft Biles op haar Instagram. "Maar bijna doodgaan stond aan het begin van deze week nog niet op mijn bingokaart."
48 minuten geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn op het WK in het Poolse Warschau uitgeschakeld in de kwartfinales. Worthy de Jong, Jan Driessen, Bryan Alberts en Daen van Tilborg verloren met 21-19 van zesvoudig wereldkampioen Servië.
16 uur geledenSÁVOLY (ANP) - Motorcoureur Marc Márquez heeft zaterdag de sprintrace van de Grote Prijs van Hongarije gewonnen. De Spaanse regerend wereldkampioen startte vanaf poleposition en kwam geen moment in de problemen tijdens de sprintrace. Zondag start Márquez wederom vanaf pole op het Balaton Park Circuit met zijn Ducati.
16 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben de halve finale van het wereldkampioenschap in Polen bereikt. Dankzij een beslissend punt van Noor Driessen in de slotfase was de regerend wereldkampioen met 21-20 te sterk voor Hongarije.
17 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva heeft een droom laten uitkomen met het winnen van Roland Garros. Het is de eerste grandslamtitel voor de 19-jarige Russin. "Ik heb Roland Garros gekeken sinds ik heel, heel jong was", zei Andrejeva na haar overwinning op het gravel in Parijs.
17 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen start bij de Grote Prijs van Monaco als tweede. De viervoudig wereldkampioen moest de poleposition bij de beroemde race in het prinsdom laten aan Mercedes-coureur Kimi Antonelli.
17 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva (19) heeft voor het eerst Roland Garros gewonnen. De als achtste geplaatste Russin versloeg in de finale in Parijs de Poolse qualifier en verrassing Maja Chwalińska in twee sets: 6-3 6-2.
18 uur geleden