Olympische vlam voor twee dagen in Parijs
PARIJS (ANP/BELGA) - Op de Franse nationale feestdag is de olympische vlam in Parijs gearriveerd, de hoofdstad waar op 26 juli de Spelen beginnen. Eventingruiter Thibaut Vallette, lid van het team dat goud veroverde op de Spelen van Rio 2016, verscheen aan het einde van een militaire parade met de fakkel. Die wordt de komende twee dagen door Parijs gedragen.
Zondagavond is het stadhuis van Parijs het eindpunt. Maandag gaat het verder tot in de avond de Place de la République wordt bereikt. In twee dagen legt de vlam ongeveer 60 kilometer af en wordt door 540 personen gedragen. De tocht wordt begeleid door 1600 agenten. Voor de twee dagen zijn 18.000 ordebewakers ingeschakeld. Alle grote Parijse monumenten worden bezocht, met uitzondering van de wedstrijdlocaties aan de Eiffeltoren, de Place de la Concorde en het Hôtel des Invalides.
Zondag was voormalig topvoetballer en huidig Frans beloftenbondscoach Thierry Henry op de Champs-Élysées de eerste loper van de tocht door de hoofdstad. Na maandag gaat de vlam verder door Frankrijk om op 26 juli terug te keren in Parijs voor de openingsceremonie.
Meer uit Sport
KYIV (ANP/DPA) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de Orde van Vrijheid toegekend aan de skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj om diens standvastigheid tegenover het Internationaal Olympisch Comité (IOC).
1 uur geledenMILAAN (ANP) - De finale van het kunstschaatsen bij de mannen op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina kende een dramatische ontknoping. De Amerikaanse topfavoriet Ilia Malinin bezweek in de vrije kür onder de druk en kwam enkele keren ten val. Hij zakte door een lage waardering van de jury van de eerste naar de achtste plaats.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is er niet in geslaagd de laatste vier te bereiken van het ABN AMRO Open in Rotterdam. De als zevende geplaatste Nederlander boog in twee sets voor de Canadese topspeler Félix Auger-Aliassime: 6-7 (2) 2-6.
7 uur geledenSAKHIR (ANP) - Red Bull ligt achter bij Mercedes, McLaren en Ferrari. Dat was de conclusie van technisch directeur Pierre Waché van de Formule 1-renstal van Max Verstappen na de eerste testdriedaagse in Bahrein. "Die drie waren duidelijk erg snel en het lijkt erop dat wij wat achterliggen, dus er is nog veel te verbeteren."
8 uur geledenTORONTO (ANP) - De Amerikaanse basketballer Chris Paul heeft zijn professionele carrière afgesloten. Op Instagram meldt de 40-jarige point guard dat hij na 21 jaar stopt met spelen. Paul stond sinds vorige week na een ruil met de Los Angeles Clippers onder contract bij de Toronto Raptors, maar kwam niet in actie voor het Canadese team.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - Jenning de Boo komt zaterdag op de Olympische Spelen in Milaan in de dertiende rit van de 500 meter in actie tegen zijn Amerikaanse rivaal Jordan Stolz. Een rit later treft Sebas Diniz de Poolse Europese kampioen Damian Zurek. De Boo trof Stolz eerder op de Spelen ook al op de 1000 meter.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland staat bij de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo op de negende positie in het medailleklassement. Langebaanschaatser Jorrit Bergsma eindigde vrijdag als derde op de 10.000 meter. Het betekende voor TeamNL de zevende medaille van deze Spelen en de eerste bronzen.
8 uur geleden