Olympische vlam voor twee dagen in Parijs
PARIJS (ANP/BELGA) - Op de Franse nationale feestdag is de olympische vlam in Parijs gearriveerd, de hoofdstad waar op 26 juli de Spelen beginnen. Eventingruiter Thibaut Vallette, lid van het team dat goud veroverde op de Spelen van Rio 2016, verscheen aan het einde van een militaire parade met de fakkel. Die wordt de komende twee dagen door Parijs gedragen.
Zondagavond is het stadhuis van Parijs het eindpunt. Maandag gaat het verder tot in de avond de Place de la République wordt bereikt. In twee dagen legt de vlam ongeveer 60 kilometer af en wordt door 540 personen gedragen. De tocht wordt begeleid door 1600 agenten. Voor de twee dagen zijn 18.000 ordebewakers ingeschakeld. Alle grote Parijse monumenten worden bezocht, met uitzondering van de wedstrijdlocaties aan de Eiffeltoren, de Place de la Concorde en het Hôtel des Invalides.
Zondag was voormalig topvoetballer en huidig Frans beloftenbondscoach Thierry Henry op de Champs-Élysées de eerste loper van de tocht door de hoofdstad. Na maandag gaat de vlam verder door Frankrijk om op 26 juli terug te keren in Parijs voor de openingsceremonie.
Meer uit Sport
INDIAN WELLS (ANP/RTR) - Aryna Sabalenka staat in de kwartfinale van het masterstoernooi van Indian Wells. De Belarussische tennisster was in twee sets te sterk voor de Japanse Naomi Osaka: 6-2 6-4.
40 minuten geledenPOUILLY-SUR-LOIRE (ANP) - Ineos Grenadiers heeft de ploegentijdrit in Parijs-Nice gewonnen. Over 23,5 kilometer van Cosne-Cours-sur-Loire naar Pouilly-sur-Loire was de Britse ploeg twee seconden sneller dan nummer 2 Lidl-Trek. De derde plek was op elf seconden van de winnaars voor Decathlon.
5 uur geledenSAN GIMIGNANO (ANP) - Wielrenner Mathieu van der Poel heeft de tweede etappe in Tirreno-Adriatico gewonnen. Hij kwam als eerste over de eindstreep in San Gimignano na een lastige finale over onverharde wegen. In een sprintje was hij te sterk voor de Mexicaan Isaac Del Toro en Italiaan Giulio Pellizzari. Het drietal was in de laatste kilometers van de etappe over 206 kilometer weggereden bij de concurrentie.
6 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur heeft zijn tweede paralympische medaille gewonnen. De winnaar van het goud op de super-G won op dinsdag de supercombinatie. Hij was in de combinatie de snelste in de super-G en werd zesde in de slalom. Niels de Langen won een bronzen medaille bij de supercombinatie.
7 uur geledenARNHEM (ANP) - Wereldkampioene kogelstoten Jessica Schilder voert de Nederlandse atletiekploeg aan voor de wereldkampioenschappen indoor, van 20 tot en met 22 maart in het Poolse Torun. Schilder voert met een stoot van 20,69 meter de wereldranglijst aan van dit jaar.
8 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur lijkt op weg naar zijn tweede paralympische medaille. De winnaar van het goud op de super-G leidt na het eerste onderdeel van de supercombinatie, toevallig ook de super-G. De medailles worden dinsdag rond 14.00 uur verdeeld na de slalom.
10 uur geledenMIAMI (ANP) - De honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam zijn definitief uitgeschakeld op de World Baseball Classic. De ploeg van bondscoach Andruw Jones kan niet meer bij de beste twee ploegen van de poule eindigen na de winst van de Dominicaanse Republiek op Israël in het stadion van de Miami Marlins: 10-1.
23 uur geleden