Olympische vlam verblijft op 14 juli nacht op stadhuis van Parijs
PARIJS (ANP/RTR) - De olympische vlam verblijft een nacht in het stadhuis van Parijs op 14 juli, de nationale feestdag van Frankrijk. Burgemeester Anne Hidalgo van de Franse hoofdstad zegt trots te zijn dat het symbool van de Spelen een nachtje komt logeren.
"Op 14 juli arriveert de vlam in Parijs en verblijft op het stadhuis", zei Hidalgo tegen persbureau Reuters. "De vlam zal worden bewaakt en zal er 'slapen'. Ik ben daar heel trots op. We zullen goed bekijken waar de vlam vredig kan slapen en niet uitgedoofd wordt voordat die zijn route door Parijs hervat."
De olympische vlam arriveert op 8 juli in Frankrijk in de havenstad Marseille en zal daarna een route maken door heel Frankrijk en ook nog overzeese gebieden als Guadeloupe en La Réunion bezoeken. Daarna gaat het verder in de regio rond Parijs om op 26 juli terug te keren voor de openingsceremonie in de Franse hoofdstad. De Olympische Spelen duren van 26 juli tot en met 11 augustus.
Meer uit Sport
ROQUETES (ANP) - Wielrenner Matthew Brennan heeft de vijfde etappe van de Vuelta gewonnen. De 21-jarige Brit van Visma-Lease a Bike was na ruim 173 kilometer tussen Falset en Roquetes de snelste in de sprint.
2 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse roeiers hebben de eerste finaleplaatsen op de WK in eigen land binnen. De vrouwen en de mannen in de dubbeltwee doorstonden woensdag hun halve finales. De finales op dit nummer zijn vrijdag.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Tennissters Serena en Venus Williams hebben een wildcard gekregen voor het dubbelspel op de US Open. Dat maakte de organisatie woensdag bekend. De laatste keer dat de zussen als duo samenspeelden op het Amerikaanse grandslamtoernooi was in 2022. Ze wonnen het dubbelspel in New York in 1999 en 2009.
3 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Olympisch kampioene in de skiff Karolien Florijn weet niet waar ze met haar vorm staat voor de WK roeien in eigen land. Dat zei Florijn in aanloop naar het toernooi op de Bosbaan in het Amsterdamse Bos tegen het ANP. Na haar gouden medaille in Parijs nam ze een jaar pauze van het roeien om zich te richten op haar studie.
4 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Olympisch kampioene Karolien Florijn is woensdag op de Bosbaan in het Amsterdamse Bos eenvoudig door de series op de WK roeien gekomen. In haar skiff ging ze onbedreigd naar de overwinning in haar heat waardoor ze door is naar de kwartfinales van vrijdag.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Voor hockeyster Xan de Waard zit haar topsportcarrière er over twee wedstrijden op. De international en voormalig aanvoerder van Oranje staat donderdag op het WK in eigen land in de halve finale tegen België en speelt daarna nog de finale of de strijd om het brons. Bezig met haar afscheid is ze niet. "Totaal niet", zegt ze.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De hockeysters van bondscoach Raoul Ehren zijn volledig fit en klaar voor de halve finale van het wereldkampioenschap donderdag tegen België. Als voormalig bondscoach van de Belgische hockeysters kent hij de tegenstander door en door. "Het gaat om de vorm die we op het veld kunnen laten zien en desnoods in de shoot-outs", kijkt Ehren vooruit.
6 uur geleden