Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Olympische vlam overgedragen aan organisatiecomité Spelen Beijing

Olympische vlam overgedragen aan organisatiecomité Spelen Beijing

ATHENE (ANP/DPA/RTR) - De olympische vlam voor de Winterspelen van Beijing van volgend jaar is dinsdag in de Griekse hoofdstad Athene overgedragen aan het Chinese organisatiecomité. De ceremonie vond plaats in het oud-olympisch stadion, Panathinaiko, waar in 1896 de eerste moderne Olympische Spelen werden gehouden.

Vanwege de coronapandemie waren maar weinig gasten aanwezig bij de ceremonie, die werd uitgezonden door de Griekse staatstelevisie. De olympische vlam was een dag eerder in het Griekse Olympia ontstoken. Door de coronamaatregelen was er ook geen fakkeltocht in Griekenland. De vlam bleef een nacht op de Akropolis in Athene voordat die werd overhandigd aan de organisatoren van de Spelen van Beijing.

De Griekse voorzitter van het Grieks olympisch comité Spyros Capralos gaf de vlam aan Yu Zaiqing, de vice-voorzitter van het Chinees olympisch comité en van Beijing 2022. "De olympische vlam zal nu naar de Chinese Muur reizen en langs andere delen van China en zo het licht van vrede en vriendschap brengen", zei Yu.

Activisten

Eerder dinsdag hadden activisten er bij het Internationaal Olympisch Comité (IOC) op aangedrongen om de Winterspelen uit te stellen, omdat China volgens hen genocide pleegt tegen minderheden zoals de Oeigoeren en de Tibetanen. Volgens de Griekse televisie werden tijdens de ceremonie van maandag drie demonstranten opgepakt die met een spandoek protesteerden tegen de Spelen in Beijing. "No genocide Games", viel op het in beslag genomen spandoek te lezen.

Woensdag is er een welkomstceremonie in Beijing, waarna de vlam aanvankelijk te bewonderen zal zijn in de Beijing Olympic Tower. Daarna volgt een tournee. Kort voor de Spelen start een estafettetocht, waarover de organisatie zich nog beraadt. De Winterspelen vinden plaats van 4 tot en met 20 februari.

Meer uit Sport

Tennisser Griekspoor zet deelname Miami door en treft Etcheverry

MIAMI (ANP) - Tallon Griekspoor tennist deze week in het masterstoernooi van Miami. Het stond aanvankelijk niet in zijn schema, maar door zijn goede optredens in het masterstoernooi van Indian Wells heeft hij besloten in de Verenigde Staten te blijven. Griekspoor haalde vorige week in Indian Wells, ook wel het vijfde grand slam genoemd, de kwartfinales. Op de wereldranglijst steeg hij naar de 34e plaats.

2 uur geleden
FIA test in China strenger op buigzame achtervleugel F1-auto

MELBOURNE (ANP) - De Formule 1-teams moeten nog deze week veranderingen doorvoeren aan de achtervleugels van hun auto's. De overkoepelende autosportbond FIA gaat al in de komende Grote Prijs van China strengere controles uitvoeren op de buigzaamheid van de vleugels, die een rol speelt in de snelheid. De FIA heeft maandag de teams op de hoogte gesteld.

6 uur geleden
Mondiale nummer 1 Carlsen zal niet meer om wereldtitel schaken

LONDEN (ANP/RTR) - De Noorse schaker Magnus Carlsen sluit uit dat hij nog eens voor de wereldtitel zal strijden. "Ik zie dat op dit moment niet, ik acht het zeer, zeer onwaarschijnlijk", zegt de nummer 1 van de wereld tegen persbureau Reuters.

8 uur geleden
IOC-bestuur wil boksen toch op olympisch programma LA 2028

PYLOS (ANP/RTR) - Het dagelijks bestuur van het Internationaal Olympisch Comité heeft een aanbeveling gedaan boksen alsnog toe te voegen aan het programma van de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028. Daarmee lijkt een einde te komen aan de dreiging dat de bokssport niet langer olympisch is.

12 uur geleden
Griekspoor maakt na Indian Wells sprong op wereldranglijst

LONDEN (ANP) - Tallon Griekspoor is door zijn prestaties op het masterstoernooi van Indian Wells negen plaatsen gestegen op de wereldranglijst. De beste tennisser van Nederland vindt zichzelf op de maandag gepubliceerde lijst terug op de 34e plaats.

16 uur geleden
Draper verslaat na Alcaraz ook Rune en pakt eindzege Indian Wells

INDIAN WELLS (ANP/DPA) - Jack Draper heeft het tennistoernooi van Indian Wells winnend afgesloten. De 23-jarige Brit rekende in de eindstrijd overtuigend af met de 21-jarige Deen Holger Rune: 6-2 6-2. De partij duurde 1 uur en 9 minuten. Draper, de nummer 14 van de wereld, had in de halve eindstrijd voor een verrassing gezorgd door in drie sets te winnen van de als tweede geplaatste Spanjaard Carlos Alcaraz.

1 dag geleden
Russische tennisster Andrejeva (17) wint finale in Indian Wells

INDIAN WELLS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva heeft het toernooi van Indian Wells op haar naam geschreven. De pas 17-jarige Russische rekende in de eindstrijd in drie sets af met de Belarussische Aryna Sabalenka, de nummer 1 van de plaatsingslijst. Het werd 2-6 6-4 6-3.

1 dag geleden