Olympische vlam ontstoken tussen alle perikelen door
OLYMPIA (ANP) - In Griekenland is donderdagochtend, tussen alle coronaperikelen door, de olympische vlam ontstoken voor de Olympische Spelen van Tokio 2020. Dat gebeurde in het Griekse Olympia, waar tijdens een sobere ceremonie geen publiek aanwezig was.
Voor het eerst droeg een vrouw als eerste de olympische fakkel, die na een zevendaagse estafette door Griekenland wordt overgedragen aan vertegenwoordigers van Tokio 2020.
Volgens de huidige planning gaat de fakkelloop daarna verder in Japan, dat de vlam op 19 maart overhandigd krijgt. De tocht eindigt op 24 juli in het Olympisch Stadion van Tokio, waar die dag de Spelen beginnen.
Bij de overhandiging van volgende week zijn geen kinderen aanwezig. Het was de bedoeling dat 140 kinderen een rol zouden krijgen bij de ceremonie. Een dag later zouden 200 kinderen aanwezig zijn bij de aankomst van de vlam in Japan.
Meer uit Sport
WILLEMSTAD (ANP) - De rechter-commissaris op Curaçao heeft dinsdagmiddag (lokale tijd) de hechtenis van tophonkballer Jonathan Schoop (34) opgeheven. Schoop blijft nog wel verdachte in een grootschalig onderzoek naar illegaal wapenbezit.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander, koningin Máxima en prinses Amalia hebben dinsdagmiddag de olympische medaillewinnaars geëerd tijdens een ontvangst op Paleis Noordeinde. Tijdens de huldiging werd een traditionele groepsfoto gemaakt aan de voorzijde van het Haagse paleis.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De nieuwe olympische kampioenen zijn dinsdag geridderd in de Orde van Oranje-Nassau. Schaatssters Jutta Leerdam, Femke Kok, Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud kregen een lintje, net als shorttrackers Jens van 't Wout, Melle van 't Wout, Teun Boer, Friso Emons en Itzhak de Laat.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Schaatsster Femke Kok hoopt dat ze "een motivatie is voor kinderen". Dat zei de winnares van olympisch goud en zilver bij de huldiging van de medaillewinnaars in Den Haag.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten hoopt dat jonge mensen meer gaan sporten en bewegen. "Dan zijn dat misschien de olympische toppers van de toekomst", zei Jetten voor de huldiging van de olympische medaillewinnaars in Den Haag.
15 uur geledenARNHEM (ANP) - Nederlandse officials zullen geen bijeenkomsten bijwonen op de Paralympische Spelen waar de Russische of Belarussische vlag zichtbaar is of waar het volkslied van een van beide landen klinkt. Dat heeft NOC*NSF in een verklaring bekendgemaakt. Dat betekent dat er geen Nederlandse sportbestuurders bij de openingsceremonie in Italië op 6 maart aanwezig zullen zijn.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Shorttrackbroers Jens en Melle van 't Wout hopen dat hun succes op de Olympische Spelen een stimulans is voor hun sport. "Ik denk dat deze Spelen een hele mooie stap waren voor die ontwikkeling", zei Jens van 't Wout voor de huldigingen door minister-president Rob Jetten en koning Willem-Alexander en koningin Máxima in Den Haag.
16 uur geleden