Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Olympische vlam in Marseille begonnen aan estafette naar Parijs

Olympische vlam in Marseille begonnen aan estafette naar Parijs

MARSEILLE (ANP/AFP) - De olympische vlam is donderdag in Marseille begonnen aan zijn lange estafette door Frankrijk en de Franse overzeese gebieden. Voormalig Frans voetbalinternational Basile Boli was de startloper, die de toorts vanuit de basiliek in Marseille overhandigde aan de 83-jarige Colette Cataldo, een trouwe fan van Olympique Marseille.

"Hiervan gaat je hart sneller kloppen", zei Boli nadat hij de fakkel had overgedragen. "Het is de olympische vlam, het symbool van sport en samenzijn."

Ongeveer 10.000 fakkeldragers zijn betrokken bij de 12.000 kilometer lange estafette die op 26 juli eindigt in Parijs tijdens de openingsceremonie van de Olympische Spelen.

Speciale ploeg

Tal van prominenten dragen donderdag de olympische fakkel een stukje, onder wie Ireen Wüst. De voormalig schaatsster won als eerste sporter ter wereld individueel goud op vijf opeenvolgende Olympische Spelen. Ze kreeg een speciale uitnodiging om in Marseille een stukje mee te lopen. Ze behoort tot een groep van olympiërs uit 28 verschillende Europese landen.

De Oekraïense turnster Maria Vysotsjanska, wier vader aan het front vocht tegen de Russen, is aangewezen als de captain van de estafetteploeg. Vanuit België loopt ex-atlete Kim Gevaert mee, vanuit Polen drievoudig olympisch kampioene kogelslingeren Anita Wlodarczyk.

De olympische vlam was woensdag aangekomen in havenstad Marseille na een boottocht vanuit Griekenland met een antieke driemaster. Een zes uur durende show op het water volgde. Er waren volgens de autoriteiten ongeveer 200.000 toeschouwers. Zo'n 6000 agenten beveiligden het evenement.

Meer uit Sport

Oud-winnaar De Minaur doet weer mee aan tennistoernooi Rosmalen

ROSMALEN (ANP) - Oud-winnaar Alex de Minaur doet volgende week opnieuw mee aan het tennistoernooi in Rosmalen. De organisatie van het Libéma Open heeft de nummer 7 van de wereld een wildcard gegeven, waardoor het aantal top 10-spelers op drie uitkomt. Eerder zegden de Canadees Félix Auger-Aliassime en de Rus Daniil Medvedev hun deelname al toe aan het grastoernooi op het Autotron.

8 uur geleden
Wielerploeg Visma bevestigt vertrek sportief directeur Niermann

DEN BOSCH (ANP) - Sportief directeur Grischa Niermann vertrekt bij Visma - Lease a Bike, bevestigt de Nederlandse wielerploeg. Ploegleider Marc Reef neemt zijn functie per 1 september over.

9 uur geleden
Shorttracker De Laat (31) beëindigt carrière

HEERENVEEN (ANP) - Shorttracker Itzhak de Laat beëindigt zijn loopbaan. Dat meldt schaatsbond KNSB. De 31-jarige De Laat nam deel aan de Olympische Winterspelen van 2018, 2022 en 2026.

9 uur geleden
Andrejeva (19) speelt ervaren Cîrstea (36) weg op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva (19) heeft Sorana Cîrstea (36) in de kwartfinale van Roland Garros gedeclasseerd. De 19-jarige Russische won in Stadion Philippe-Chatrier in minder dan een uur afgetekend in twee sets van de 36-jarige Roemeense: 6-0 6-3. Andrejeva speelt in de halve finale tegen de winnares van het Oekraïense onderonsje tussen Jelina Svitolina en Marta Kostjoek.

9 uur geleden
EK waterpolo voor vrouwen in 2028 opnieuw in Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - Het Europees kampioenschap waterpolo voor vrouwen is in 2028 opnieuw in Eindhoven. Het Pieter van den Hoogenband Zwemstadion was in 2024 ook al het decor van de strijd om de Europese titel, toen gewonnen door de waterpolosters van Oranje.

10 uur geleden
Sabalenka verslaat Osaka en bereikt kwartfinale op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de kwartfinale van Roland Garros bereikt. De nummer 1 van de wereld uit Belarus rekende op het gravel in twee sets af met viervoudig grandslamwinnares Naomi Osaka uit Japan: 7-5 6-3.

23 uur geleden
3x3-basketbalteams beginnen WK met twee overwinningen

WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn het WK in Warschau goed begonnen. Zowel het mannen- als het vrouwenteam, dat de titelverdediger is, won de eerste twee groepswedstrijden.

1 dag geleden