Olympische vlam arriveert twee weken voor start Spelen in Tokio
TOKIO (ANP) - Twee weken voor de openingsceremonie van de Olympische Spelen is de vlam gearriveerd in Tokio. Tijdens een korte ceremonie in het Komazawa Olympic Park kreeg gouverneur Yuriko Koike een kleine lantaarn met daarin de vlam overhandigd. "We hebben met hulp van mensen uit heel Japan en de nodige vindingrijkheid al deze moeilijke omstandigheden kunnen overwinnen", zei Koike. "Ik ben iedereen die deze estafette tot een succes heeft gemaakt enorm dankbaar."
Het was de bedoeling dat de vlam tot aan de openingsceremonie in een estafette-optocht door Tokio zou gaan. Vanwege de coronaperikelen heeft de organisatie echter besloten om daarvan af te zien, om te voorkomen dat veel mensen samenkomen. In plaats daarvan zijn iedere dag korte ceremonies waarbij de vlam op bepaalde punten in de stad wordt overgedragen.
Het organisatiecomité besloot donderdag in samenspraak met de Japanse overheid en het Internationaal Olympisch Comité (IOC) om geen publiek toe te laten bij alle sportevenementen in Tokio. De openingsceremonie van de Spelen wordt gehouden op vrijdag 23 juli, in een nagenoeg leeg Olympisch Stadion. Het ontsteken van de vlam in het stadion is traditioneel een van de hoogtepunten van de ceremonie.
De olympische vlam werd op traditionele wijze ontstoken in Griekenland en arriveerde begin vorig jaar al in Japan. Kort daarna werden de Spelen met een jaar uitgesteld vanwege de coronapandemie. De vlam werd eerst nog een tijdje getoond aan het publiek, maar daarna ondergebracht in het Olympisch Museum in Tokio. De vlam, die wordt gezien als teken van hoop in deze periode, bleef al die tijd branden. Op 25 maart van dit jaar ging de estafette door het land alsnog van start in Fukushima. De vlam doorkruiste alle regio's van Japan, al werden publieksevenementen op heel wat plekken verboden vanwege coronazorgen.
Meer uit Sport
CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur lijkt op weg naar zijn tweede paralympische medaille. De winnaar van het goud op de super-G leidt na het eerste onderdeel van de supercombinatie, toevallig ook de super-G. De medailles worden dinsdag rond 14.00 uur verdeeld na de slalom.
2 uur geledenMIAMI (ANP) - De honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam zijn definitief uitgeschakeld op de World Baseball Classic. De ploeg van bondscoach Andruw Jones kan niet meer bij de beste twee ploegen van de poule eindigen na de winst van de Dominicaanse Republiek op Israël in het stadion van de Miami Marlins: 10-1.
15 uur geledenASSEN (ANP) - De TT van Assen is uitgeroepen tot beste grand prix van 2025. De race in Drenthe vierde afgelopen zomer zijn 100-jarig bestaan met een bezoekersrecord.
21 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft Australië opgeroepen asiel te verlenen aan de Iraanse voetbalsters, na hun uitschakeling in de Asia Cup. De spelers zongen bij hun openingswedstrijd van het toernooi niet mee met het volkslied, later deden zij dat wel terwijl ze salueerden. Na het niet zingen van het volkslied werden ze door een presentator op de Iraanse staatstelevisie "verraders in oorlogstijd" genoemd.
21 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur is paralympisch kampioen geworden op de super-G. Het is de eerste gouden medaille voor Nederland op de Paralympische Winterspelen van Milaan en Cortina.
1 dag geledenNÜRBURG (ANP) - Max Verstappen gaat in mei deelnemen aan de 24-uursrace op de Nürburgring. Dat doet de coureur van Red Bull in een Mercedes, de fabrikant die in de Formule 1 een van zijn concurrenten is. Zijn deelname aan de race in Duitsland wordt volgens een persbericht gesteund door zijn vaste sponsor Red Bull, wat ook te zien is aan het uiterlijk van de auto waarmee hij gaat deelnemen.
1 dag geledenMIAMI (ANP) - Xander Bogaerts wil ook aan de volgende editie van de World Baseball Classic (WBC) deelnemen. "Ik zie dat we zoveel talent hebben" , zegt de 33-jarige aanvoerder van de honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam. "Ik wil ze helpen."
1 dag geleden