
Olympische turnploeg preventief in quarantaine na positieve test
ARNHEM (ANP) - De olympische turnploeg is per direct preventief in quarantaine gegaan. Dat is gebeurd nadat de uitslag van één van de coronatests voor vertrek naar Tokio van de sporters en stafleden van TeamNL een positief resultaat heeft opgeleverd binnen de turnploeg. Als gevolg daarvan zijn zowel sporters als begeleiders van de mannen- en de vrouwenturnploeg met onmiddellijke ingang preventief in afzondering gegaan.
Volgens NOC*NSF zal er de komende dagen nader worden getest en onderzocht om de aard van deze besmetting te bepalen. "Er worden geen mededelingen gedaan over welke persoon het gaat", aldus de sportkoepel.
Alle leden van TeamNL worden in de laatste zes dagen voor vertrek naar Japan preventief op drie momenten getest. "Dat gebeurt om de kans op besmettingen binnen TeamNL, maar ook naar de overige deelnemers en de Japanse bevolking toe zo laag mogelijk te houden", stelt NOC*NSF.
De gymnastiekbond KNGU organiseerde donderdag nog een mediamiddag in Oranjewoud. Daarbij ontbrak de tweeling Sanne en Lieke Wevers. Het duo, dat het op de Spelen zonder vader en coach Vincent Wevers moet doen, had aangegeven de stilte te verkiezen. "Zij mogen hun eigen afweging maken", liet bondscoach Bram van Bokhoven weten. "Als zij zich willen focussen, moet je dat respecteren."
Epke Zonderland was wel van de partij. De olympisch kampioen van Londen 2012 aan de rekstok bekende dat hij zich zorgen maakte over zijn beperkte fitheid. Ook Bart Deurloo (rug) is niet helemaal klachtenvrij.
Volgens de planning vertrekt de olympische turnploeg zondag naar Japan. Eythora Thorsdottir en Vera van Pol behoren eveneens tot de selectie. Elze Geurts en Naomi Visser gaan als reserves mee. Van Bokhoven vormt met Aimee Boorman en José van der Veen het coachteam voor de Spelen in Tokio.
Meer uit Sport
NEW YORK (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is één zege verwijderd van zijn debuut op het hoofdtoernooi van de US Open. De 25-jarige Haarlemmer won in de tweede ronde van het kwalificatietoernooi van de Fransman Harold Mayot: 7-6 (11) 6-7 (4) 6-3. De Jong moet winnen van de Amerikaan Mitchell Krueger om het hoofdtoernooi op Flushing Meadows te bereiken.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Tallon Griekspoor neemt het in de eerste ronde van de US Open op tegen de Fransman Adrian Mannarino. Botic van de Zandschulp kent een lastige loting met de als elfde geplaatste Deen Holger Rune als eerste tegenstander.
15 uur geledenTURIJN (ANP) - Jonas Vingegaard verwacht dat hij in de strijd om de eindzege van de Vuelta moet afrekenen met de Portugees João Almeida en de Spanjaard Juan Ayuso van UAE Team Emirates. "Zij hebben een sterk team en twee rijders die ze kunnen uitspelen", zei de Deen van Visma - Lease a Bike tijdens een persmoment voor de wielerronde die zaterdag start in het Italiaanse Turijn.
17 uur geledenTURIJN (ANP) - Er staan dit jaar vijftien Nederlandse wielrenners aan de start van de Vuelta. De Ronde van Spanje begint op zaterdag in het Italiaanse Turijn en eindigt op 14 september in de Spaanse hoofdstad Madrid.
18 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Coach Darren Cahill denkt dat tennisser Jannik Sinner op tijd fit is om zijn titel op de US Open te verdedigen. De 24-jarige nummer 1 van de wereld moest maandag door ziekte opgeven in de finale van het toernooi van Cincinnati. De Italiaan meldde zich vervolgens af voor het gemengd dubbel van het laatste grandslamtoernooi van het jaar, dat een dag later op het programma stond.
23 uur geledenWINSTON-SALEM (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft voor de tweede keer de kwartfinales gehaald van het tennistoernooi van Winston-Salem. De 29-jarige Nederlander verloor tegen de Argentijnse oud-winnaar Sebastián Báez de eerste set nog kansloos, maar herstelde zich: 0-6 6-1 6-4.
1 dag geledenNEW YORK (ANP) - Dubbelspecialisten Sara Errani en Andrea Vavassori hebben in de nieuwe opzet van het gemengd dubbelspel op de US Open hun titel met succes verdedigd. De Italianen versloegen in de finale van het showformat in New York enkelspeltoppers Iga Swiatek en Casper Ruud in drie sets: 6-3 5-7 10-6.
1 dag geleden