
Olympische sprintlegende Fraser-Pryce stopt na Spelen in Parijs
PARIJS (ANP/AFP) - Sprintlegende Shelly-Ann Fraser-Pryce stopt na de Olympische Spelen van Parijs. De 37-jarige Jamaicaanse wil meer tijd doorbrengen met familie. Ze won drie gouden medailles op de Spelen en werd maar liefst tien keer wereldkampioen.
"Mijn zoon heeft me nodig en mijn man en ik zijn al samen sinds ik voor het eerst olympisch kampioene werd in 2008", zegt Fraser-Pryce. "Het is dankzij hun steun dat ik al die jaren heb kunnen doen wat ik wilde doen. En ik voel de verplichting om nu iets anders te doen."
In Parijs hoopt Fraser-Pryce, die ook een concurrente was van Dafne Schippers, nog een keer te schitteren. Naar eigen zeggen wil ze haar "grenzen nog een keer verleggen" en "finishen op mijn eigen voorwaarden".
In totaal won ze acht olympische medailles. Goud won ze op de 100 meter in Beijing (2008) en in Londen (2012) en daarnaast werd ze eerste op de estafette in Tokio (2021). Ze pakte ook nog vier keer zilver en een keer brons.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud heeft op de massastart haar derde nationale schaatstitel van het weekend gegrepen. De 26-jarige schaatsster van AH-Zaanlander was in Heerenveen Kim Talsma en Bente Kerkhoff te snel af.
55 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - Joy Beune denkt dat ze haar trainingsschema misschien verkeerd heeft opgebouwd nu ze haar wereldtitel op de 5000 meter niet kan verdedigen. De 25-jarige schaatsster uit Borne greep zondag in Heerenveen met een vierde plek op de NK naast een van de twee tickets voor de WK van volgende maand in het Noorse Hamar.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft bij de World Tour in Milaan genoegen moeten nemen met een bronzen medaille op de 500 meter. De 23-jarige Nederlandse zag de overwinning naar de Amerikaanse Kristen Santos-Griswold gaan. Arianna Fontana uit Italië eindigde als tweede.
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Jutta Leerdam is opnieuw Nederlands kampioene op de 1000 meter geworden. De 26-jarige schaatsster uit 's-Gravenzande won in Heerenveen in 1.13,72, net wat sneller dan Femke Kok (1.14,02) en Antoinette Rijpma-de Jong (ook 1.14,02). Zij gaan als nummers 2 en 3 ook naar de WK afstanden van volgende maand in het Noorse Hamar.
1 uur geledenARLES (ANP) - De Ierse wielrenner Sam Bennett (Decathlon-AG2R) heeft Marijn van den Berg van zijn tweede zege van het seizoen afgehouden. Bennett was in de derde en laatste etappe van de Ronde van de Provence in de sprint te snel voor de Nederlander van EF Education-EasyPost. Ook de derde plaats was voor een Nederlander: Alexander Konijn van de kleine ploeg Nice Métropole Côte d'Azur.
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo weet nog niet of hij heel lang kan genieten van zijn baanrecord op de 1000 meter in Thialf (1.07,08). Over twee weken komt de dominante Amerikaan Jordan Stolz naar Heerenveen voor de wereldbeker. "Ik denk dat hij hier wel 1.06 kan rijden. Maar mijn naam hangt hier in ieder geval voor heel even twee keer op het bord", zei de 21-jarige De Boo voor de camera van de NOS.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Veldrijder Joris Nieuwenhuis is als tweede geëindigd in de laatste rit om de X2O Badkamers Trofee. De Nederlander moest de zege in de Brussels Universities Cyclocross aan de Belg Michael Vanthourenhout laten. Nieuwenhuis was acht seconden langzamer. Zijn landgenoot Lars van der Haar werd op 41 tellen van de winnaar derde.
2 uur geleden