Olympische sprintlegende Fraser-Pryce stopt na Spelen in Parijs
PARIJS (ANP/AFP) - Sprintlegende Shelly-Ann Fraser-Pryce stopt na de Olympische Spelen van Parijs. De 37-jarige Jamaicaanse wil meer tijd doorbrengen met familie. Ze won drie gouden medailles op de Spelen en werd maar liefst tien keer wereldkampioen.
"Mijn zoon heeft me nodig en mijn man en ik zijn al samen sinds ik voor het eerst olympisch kampioene werd in 2008", zegt Fraser-Pryce. "Het is dankzij hun steun dat ik al die jaren heb kunnen doen wat ik wilde doen. En ik voel de verplichting om nu iets anders te doen."
In Parijs hoopt Fraser-Pryce, die ook een concurrente was van Dafne Schippers, nog een keer te schitteren. Naar eigen zeggen wil ze haar "grenzen nog een keer verleggen" en "finishen op mijn eigen voorwaarden".
In totaal won ze acht olympische medailles. Goud won ze op de 100 meter in Beijing (2008) en in Londen (2012) en daarnaast werd ze eerste op de estafette in Tokio (2021). Ze pakte ook nog vier keer zilver en een keer brons.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Femke Kok heeft bij het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de 1000 meter gewonnen. De 25-jarige Friezin was met 1.14,08 sneller dan Suzanne Schulting en Naomi Verkerk. Schulting werd tweede met 1.14,71. Verkerk reed 1.14,74.
42 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Jutta Leerdam is bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen ten val gekomen op de 1000 meter. De 26-jarige Zuid-Hollandse ging in haar rit tegen Angel Daleman in de tweede bocht onderuit.
58 minuten geledenGAVERE (ANP) - Lucinda Brand heeft opnieuw een wedstrijd uit het veldrijden aan haar erelijst toegevoegd. De Nederlandse was in koude omstandigheden in het Belgische Gavere de beste in de zevende ontmoeting in de wereldbeker van dit seizoen.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De komende dagen is er kans op een marathon op natuurijs. Maar er is nog veel onzekerheid, zegt schaatsbond KNSB. De bond kijkt naar de "temperaturen, wind en bewolking", laat natuurijscoördinator Geert-Jan Muskens desgevraagd weten.
1 dag geledenMAASBRACHT (ANP) - Max Verstappen heeft een nieuw contract getekend voor zijn raceteam dat in de GT3-klasse uitkomt. Verstappen Racing is overgestapt van Aston Martin naar Mercedes. Er is volgens een persbericht een meerjarig contract getekend met de Duitse autofabrikant. De keuze voor Mercedes is genomen met inbreng van de Formule 1-coryfee, want Verstappen heeft onlangs zelf de Mercedes GT3 getest op het circuit in het Portugese Estoril.
1 dag geledenLAVAZÈ (ANP/DPA) - De Noorse biatleet Sivert Guttorm Bakken droeg een hoogtetrainingsmasker toen hij dood werd aangetroffen in zijn hotelkamer in het Italiaanse Lavazè. De Noorse biatlonfederatie heeft aangegeven dat ze de komende dagen helderheid wil verschaffen over de zaak.
1 dag geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Lindsey Vonn kan over een kleine anderhalve maand voor de vijfde keer deelnemen aan de Olympische Spelen. De 41-jarige Amerikaanse skiester keerde iets meer dan een jaar geleden terug in competitie, nadat ze in 2019 vanwege een hardnekkige knieblessure haar loopbaan had beëindigd. Vonn, op de Winterspelen van Vancouver 2010 goed voor goud op de afdaling, is na een reeks goede prestaties officieel geselecteerd voor de Spelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo.
2 dagen geleden