Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Olympische sporters onthaald in bloedheet Scheveningen

Olympische sporters onthaald in bloedheet Scheveningen

SCHEVENINGEN (ANP) - In het beachstadion op het strand van Scheveningen zijn maandagmiddag de Nederlandse topsporters die meededen aan de Olympische Spelen in Parijs feestelijk onthaald. In de zinderende hitte werden de olympiërs, die samen 34 medailles binnen wisten te slepen, gehuldigd.

Op de tribune rondom het beachvolleybalterrein zaten familieleden, vrienden en gasten van sportbonden, sponsors en sportkoepel NOC*NSF. Velen hadden een oranje shirt aangetrokken en er werd volop gewapperd met oranje waaiers om de warmte enigszins te kunnen verdragen.

Met enige vertraging vanwege files kwam TeamNL rond 15.30 uur aan in het stadion. De teams maakten een ereronde waarbij ze door het publiek uitbundig werden verwelkomd. Er werd volop geapplaudisseerd en met name bij Sifan Hassan en de hockeyteams werd het publiek uitzinnig. Toen Links Rechts van Snollebollekes door de speakers schalde, sprongen en deinden alle sporters in het loeihete zand mee.

Korte film

In een korte film werd vervolgens teruggekeken op de sportieve verrichtingen op de Spelen en Kenny B bracht een speciale versie van zijn hit Parijs ten gehore. Peter Heerschop had voor de gelegenheid een andere tekst gemaakt om de sporters te bedanken. "Je suis TeamNL" en "Juich Nederlands met me", klonk het onder meer. Op het podium blikten medaillewinnaars Sifan Hassan, Harrie Lavreysen en Femke Bol kort terug op de sluitingsceremonie een dag eerder.

Burgemeester Jan van Zanen van Den Haag feliciteerde de sporters ook nog in een videoboodschap. Hij zei "zeer genoten" te hebben van alle prestaties. "Laat alle lof over jullie heen komen, dat hebben jullie meer dan verdiend."

Trein

Het Welkom Thuis-feest, gepresenteerd door Humberto Tan, was besloten en fans waren niet uitgenodigd. Buiten het stadion hadden zich op de boulevard toch tientallen fans verzameld in de hoop de sporters voorbij te zien komen.

Eerder op de dag kwam een groot deel van de sporters met de trein vanuit Parijs aan in Rotterdam, waar ze door fans werden opgewacht. Die waren naar het station gekomen om de sporters met hun prestaties te feliciteren en een glimp van hun helden op te vangen. Een enkeling wist een selfie met een van de olympiërs te maken en kinderen kregen een handtekening.

Dinsdag is de officiële huldiging in de Glazen Zaal in Den Haag. Daarna gaan de topsporters op bezoek bij de koning en koningin op paleis Huis ten Bosch.

Meer uit Binnenland

Opnieuw meer meldingen van huiselijk geweld bij Veilig Thuis

DEN HAAG (ANP) - Veilig Thuis kreeg vorig jaar opnieuw meer meldingen van vermoedelijk huiselijk geweld en kindermishandeling. Dat melden Veilig Thuis en het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van voorlopige cijfers. Het advies- en meldpunt kreeg 136.000 meldingen binnen; een jaar eerder waren dat er nog 129.000.

27 minuten geleden
Rechter die duizenden Woo-verzoeken deed, mag geen zaken doen

HAARLEM (ANP) - Een rechter van de rechtbank Noord-Holland die op persoonlijke titel meer dan 4000 Woo-verzoeken deed bij gemeenten in het hele land, behandelt tot nader order geen zaken. Dat meldt de rechtbank Noord-Holland woensdagavond in een verklaring.

7 uur geleden
Opnieuw grijpt mobiele eenheid in bij azc-protest Loosdrecht

LOOSDRECHT (ANP) - De mobiele eenheid heeft woensdagavond opgetreden bij een azc-protest in Loosdrecht. Het is voor de derde avond op rij dat in de Noord-Hollandse plaats de politie ingrijpt tegen demonstranten die tegen de komst van asielzoekers zijn. Er zijn zeker twee mensen aangehouden.

9 uur geleden
IND gaat toetsen of asielzoeker naar veilig deel Syrië kan

DEN HAAG (ANP) - Syrische asielzoekers moeten mogelijk terugkeren naar een veilig gedeelte van hun thuisland in plaats van dat zij een verblijfsvergunning in Nederland krijgen, schrijft asielminister Bart van den Brink (CDA) in een brief aan de Tweede Kamer. Per individueel geval gaat de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) onderzoeken of dat kan.

10 uur geleden
Opnieuw protest in Loosdrecht tegen asielopvang

LOOSDRECHT (ANP) - In Loosdrecht wordt opnieuw gedemonstreerd tegen de komst van een noodopvanglocatie voor asielzoekers. Aan het begin van de avond hebben een paar honderd mensen zich verzameld bij het gemeentehuis. Uit een speaker klinkt een anti-azc-lied en af en toe is er geknal van vuurwerk te horen.

11 uur geleden
Heinen staat open voor belasten van overwinsten, maar nu nog niet

DEN HAAG (ANP) - VVD-minister Eelco Heinen (Financiën) staat in principe open voor het belasten van overwinsten bij bedrijven die profiteren van de oorlogen in het Midden-Oosten, zoals oliebedrijven. Maar nu wil hij daar nog niet aan: eerst moet er nog een aantal stappen voor worden doorlopen.

11 uur geleden
Asielopvang weegt volgens rechter zwaarder dan belang omwonenden

LELYSTAD (ANP) - De rechter heeft woensdag vastgesteld dat het maatschappelijk belang om humanitaire opvang voor asielzoekers te regelen zwaarder weegt dan het belang van omwonenden om inspraak te hebben in die beslissing. Dat is de conclusie nadat dertien omwonenden en ondernemers de tijdelijke opvang van 110 asielzoekers in het leegstaande gemeentehuis in Loosdrecht probeerden te voorkomen.

11 uur geleden