Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Olympische sporters onthaald in bloedheet Scheveningen

Olympische sporters onthaald in bloedheet Scheveningen

SCHEVENINGEN (ANP) - In het beachstadion op het strand van Scheveningen zijn maandagmiddag de Nederlandse topsporters die meededen aan de Olympische Spelen in Parijs feestelijk onthaald. In de zinderende hitte werden de olympiërs, die samen 34 medailles binnen wisten te slepen, gehuldigd.

Op de tribune rondom het beachvolleybalterrein zaten familieleden, vrienden en gasten van sportbonden, sponsors en sportkoepel NOC*NSF. Velen hadden een oranje shirt aangetrokken en er werd volop gewapperd met oranje waaiers om de warmte enigszins te kunnen verdragen.

Met enige vertraging vanwege files kwam TeamNL rond 15.30 uur aan in het stadion. De teams maakten een ereronde waarbij ze door het publiek uitbundig werden verwelkomd. Er werd volop geapplaudisseerd en met name bij Sifan Hassan en de hockeyteams werd het publiek uitzinnig. Toen Links Rechts van Snollebollekes door de speakers schalde, sprongen en deinden alle sporters in het loeihete zand mee.

Korte film

In een korte film werd vervolgens teruggekeken op de sportieve verrichtingen op de Spelen en Kenny B bracht een speciale versie van zijn hit Parijs ten gehore. Peter Heerschop had voor de gelegenheid een andere tekst gemaakt om de sporters te bedanken. "Je suis TeamNL" en "Juich Nederlands met me", klonk het onder meer. Op het podium blikten medaillewinnaars Sifan Hassan, Harrie Lavreysen en Femke Bol kort terug op de sluitingsceremonie een dag eerder.

Burgemeester Jan van Zanen van Den Haag feliciteerde de sporters ook nog in een videoboodschap. Hij zei "zeer genoten" te hebben van alle prestaties. "Laat alle lof over jullie heen komen, dat hebben jullie meer dan verdiend."

Trein

Het Welkom Thuis-feest, gepresenteerd door Humberto Tan, was besloten en fans waren niet uitgenodigd. Buiten het stadion hadden zich op de boulevard toch tientallen fans verzameld in de hoop de sporters voorbij te zien komen.

Eerder op de dag kwam een groot deel van de sporters met de trein vanuit Parijs aan in Rotterdam, waar ze door fans werden opgewacht. Die waren naar het station gekomen om de sporters met hun prestaties te feliciteren en een glimp van hun helden op te vangen. Een enkeling wist een selfie met een van de olympiërs te maken en kinderen kregen een handtekening.

Dinsdag is de officiële huldiging in de Glazen Zaal in Den Haag. Daarna gaan de topsporters op bezoek bij de koning en koningin op paleis Huis ten Bosch.

Meer uit Binnenland

Gegevens gelekt van medewerkers AP en Raad voor de rechtspraak

DEN HAAG (ANP) - Door een datalek zijn gegevens van medewerkers van de Autoriteit Persoonsgegevens (AP) en Raad voor de rechtspraak gelekt, melden de demissionaire staatssecretarissen Arno Rutte (Justitie en Veiligheid, VVD) en Eddie van Marum (Binnenlandse Zaken, BBB).

18 minuten geleden
Amnesty voert actie tegen Iraans geweld tegen demonstranten

DEN HAAG (ANP) - Rond de 150 mensen doen mee aan een demonstratie van Amnesty International in de buurt van de Iraanse ambassade in het Haagse stadsdeel Scheveningen. Ze voeren actie tegen het bloedig neerslaan van demonstraties in Iran door het ayatollahregime.

28 minuten geleden
Duo krijgt zes jaar cel voor aanslag op Rotterdamse advocaat

ROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam heeft twee mannen veroordeeld tot elk zes jaar cel voor een aanslag op een Rotterdamse advocaat in december 2024. Toen ontplofte een explosief onder de auto van de strafpleiter, die stond te wachten voor het stoplicht bij de Maastunnel in Rotterdam. De man bleef ongedeerd; zijn auto raakte wel beschadigd.

47 minuten geleden
Kieskompas voor 49 gemeenten, in Pijnacker-Nootdorp maandag al

AMSTERDAM (ANP) - Het Kieskompas helpt in 49 gemeenten stemgerechtigden een partijkeuze te maken tijdens de gemeenteraadsverkiezingen in maart. De stellingen zijn lokaal afgestemd en vanaf 17 februari te beantwoorden. In Pijnacker-Nootdorp is de stemhulp maandag al te gebruiken, tegelijk met een lokaal lijsttrekkersdebat.

2 uur geleden
Verdachte spionagezaak: fouten gemaakt, geen misdaden gepleegd

ROTTERDAM (ANP) - "Ik zit hier als misdadiger, maar ik heb geen enkele schuld. Ik heb geen strafbare feiten begaan. Ik heb fouten gemaakt, maar ik voel me niet schuldig, moreel noch juridisch. Ik heb niets gedaan." Met deze woorden sloot Abderrahim El M., verdacht van het lekken van staatsgeheime stukken aan de Marokkaanse geheime dienst, vrijdag zijn strafproces bij de rechtbank in Rotterdam af. Woensdag eiste het Openbaar Ministerie twaalf jaar cel tegen hem.

2 uur geleden
Staat: situatie Corné H. niet ernstiger dan van andere wachtenden

DEN HAAG (ANP) - De situatie van Corné H., die is veroordeeld voor een gijzeling in Ede in 2024 en onlangs medewerkers in de gevangenis in Vught gijzelde, is niet ernstiger of schrijnender dan die van andere mensen die wachten op een plek in een tbs-kliniek. Dit zegt de Staat vrijdag in het kort geding dat door de advocaten van H. is aangespannen. Daarmee zou H. geen voorrang moeten krijgen en dus niet direct geplaatst moeten worden, volgens de Staat.

2 uur geleden
Medewerkers TU Eindhoven kregen jarenlang te weinig salaris

EINDHOVEN (ANP) - Zo'n honderd mensen die werk hebben gedaan voor het Studentensportcentrum van de Technische Universiteit Eindhoven (TU/e) hebben daar te weinig salaris voor gekregen. De universiteit trekt ongeveer 750.000 euro uit om het achterstallige loon over ongeveer zes jaar alsnog uit te betalen, met rente.

4 uur geleden