Olympische sporters onthaald in bloedheet Scheveningen
SCHEVENINGEN (ANP) - In het beachstadion op het strand van Scheveningen zijn maandagmiddag de Nederlandse topsporters die meededen aan de Olympische Spelen in Parijs feestelijk onthaald. In de zinderende hitte werden de olympiërs, die samen 34 medailles binnen wisten te slepen, gehuldigd.
Op de tribune rondom het beachvolleybalterrein zaten familieleden, vrienden en gasten van sportbonden, sponsors en sportkoepel NOC*NSF. Velen hadden een oranje shirt aangetrokken en er werd volop gewapperd met oranje waaiers om de warmte enigszins te kunnen verdragen.
Met enige vertraging vanwege files kwam TeamNL rond 15.30 uur aan in het stadion. De teams maakten een ereronde waarbij ze door het publiek uitbundig werden verwelkomd. Er werd volop geapplaudisseerd en met name bij Sifan Hassan en de hockeyteams werd het publiek uitzinnig. Toen Links Rechts van Snollebollekes door de speakers schalde, sprongen en deinden alle sporters in het loeihete zand mee.
Korte film
In een korte film werd vervolgens teruggekeken op de sportieve verrichtingen op de Spelen en Kenny B bracht een speciale versie van zijn hit Parijs ten gehore. Peter Heerschop had voor de gelegenheid een andere tekst gemaakt om de sporters te bedanken. "Je suis TeamNL" en "Juich Nederlands met me", klonk het onder meer. Op het podium blikten medaillewinnaars Sifan Hassan, Harrie Lavreysen en Femke Bol kort terug op de sluitingsceremonie een dag eerder.
Burgemeester Jan van Zanen van Den Haag feliciteerde de sporters ook nog in een videoboodschap. Hij zei "zeer genoten" te hebben van alle prestaties. "Laat alle lof over jullie heen komen, dat hebben jullie meer dan verdiend."
Trein
Het Welkom Thuis-feest, gepresenteerd door Humberto Tan, was besloten en fans waren niet uitgenodigd. Buiten het stadion hadden zich op de boulevard toch tientallen fans verzameld in de hoop de sporters voorbij te zien komen.
Eerder op de dag kwam een groot deel van de sporters met de trein vanuit Parijs aan in Rotterdam, waar ze door fans werden opgewacht. Die waren naar het station gekomen om de sporters met hun prestaties te feliciteren en een glimp van hun helden op te vangen. Een enkeling wist een selfie met een van de olympiërs te maken en kinderen kregen een handtekening.
Dinsdag is de officiële huldiging in de Glazen Zaal in Den Haag. Daarna gaan de topsporters op bezoek bij de koning en koningin op paleis Huis ten Bosch.
Meer uit Binnenland
KLUNDERT (ANP) - De zeehavenpolitie van Zeeland-West-Brabant heeft in de Brabantse plaats Klundert acht verdachten aangehouden in verband met een eerdere vondst van honderden kilo's cocaïne in een busje in Papendrecht. Dat heeft de politie in de nacht van donderdag op vrijdag bekendgemaakt.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het gesprek dat EU-leiders hadden met de Hongaarse premier Viktor Orbán was "niet gezellig", stelde premier Rob Jetten na afloop van de EU-top. "En dat was ook precies het doel", zei hij. "Het is eigenlijk schandalig dat hij elke keer weer dwarsligt voor iets wat alle Europeanen raakt."
5 uur geledenSCHOONHOVEN (ANP) - De man van Iraanse komaf die donderdagochtend is neergeschoten in Schoonhoven is een medewerker van de politie. Korpschef Janny Knol en directeur Paul van Musscher van het Politiedienstencentrum laten dat weten. De man raakte ernstig gewond. Waarom hij werd neergeschoten is niet duidelijk.
7 uur geledenDORDRECHT (ANP) - In sommige sloten in Dordrecht, Sliedrecht, Papendrecht en de gemeente Molenlanden is de PFAS-vervuiling de afgelopen jaren verergerd. Daarom hebben gemeenten en waterschappen besloten dat in een groter deel geen slootwater meer gebruikt mag worden voor het beregenen van voedselgewassen.
9 uur geledenSCHOONHOVEN (ANP) - Minister van Justitie en Veiligheid David van Weel zegt op X geïnformeerd te zijn door de politie over het neerschieten van een 36-jarige Iraniër in Schoonhoven donderdag. Volgens hem zijn verschillende autoriteiten alert en nemen die maatregelen.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft een vijfde verdachte aangehouden voor de explosie vorige week bij de synagoge aan het A.B.N. Davidsplein in Rotterdam. Het gaat om een 19-jarige man uit Tilburg, die donderdag in zijn woonplaats is gearresteerd. Zijn rol wordt onderzocht, meldt de politie.
11 uur geledenDOESBURG (ANP) - In de Gelderse gemeente Doesburg is de uitslag van de gemeenteraadsverkiezingen donderdag toch nog iets veranderd. De SP krijgt er een tweede zetel. Dat gaat ten koste van GroenLinks-PvdA. Die partij komt niet met drie mensen in de raad, maar met twee.
11 uur geleden