Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Olympische Spelen van Tokio geopend met oog voor coronavirus

Olympische Spelen van Tokio geopend met oog voor coronavirus

TOKIO (ANP) - De Olympische Spelen in Tokio zijn geopend met oog voor en een duidelijke verwijzing naar het coronavirus, dat de wereld nog altijd in zijn greep houdt. In het nagenoeg lege Olympisch Stadion van Tokio werd om 16.48 uur Nederlandse tijd de olympische vlam ontstoken door tennisster Naomi Osaka.

De opening stond in groot contrast met de opening van de Spelen van Rio de Janeiro, die in 2016 nog aanmerkelijk feestelijker werden geopend. "Het wordt sober, maar niettemin met prachtige Japanse esthetiek. Het wordt heel Japans, maar ook in overeenstemming met het hedendaagse sentiment, de realiteit", kondigde Marco Balich, de adviseur van de ceremonies bij de Spelen in de Japanse hoofdstad, al aan.

De ceremonie begon met drie "eenzame atleten" die afgezonderd van elkaar fietsten, hardliepen en roeiden en "ondanks de pandemie resoluut bleven doortrainen voor de Olympische Spelen". "We begrijpen dat mensen vanuit verschillende standpunten naar de ceremonie kijken, dus het zal een rustig begin van de ceremonie zijn", verklaarde de organisatie.

Voeldoende ruimte

Later was er onder het toeziend oog van de Japanse keizer Naruhito ook voldoende ruimte voor vuurwerk, dans, lichtshows en ander spektakel. Op het podium in het stadion werden de berg Fuji en de zon getoond, de twee prominente symbolen van gastland Japan.

Na drie kwartier betraden de eerste vlaggendragers het stadion; pistoolschieter Anna Korakaki en turner Eleftherios Petrounias uit Griekenland. Korakaki was vorig jaar de eerste drager van de olympische fakkel.

39e land

Nederland betrad als 39e land het Olympisch Stadion met skateboarder Keet Oldenbeuving en atleet Churandy Martina als vlaggendragers. Na een loopje van een paar minuten verlieten de atleten, die allemaal verplicht een mondkapje droegen, het stadion direct weer.

Rondom het stadion hadden duizenden Japanners zich verzameld. Langs de weg die om het stadion loopt, stonden ondanks de coronamaatregelen belangstellenden dicht op elkaar. Vermoedelijk wilden zij een glimp opvangen van de olympische vlam. Ook werden er leuzen geroepen die gericht waren tegen het Internationaal Olympisch Comité en tegen de Spelen. In het stadion waren de protesten duidelijk hoorbaar.

Middel om te verenigen

Volgens de organisatie dienen de Spelen juist als middel om te verenigen. "Sport is universeel. Wij geloven dat sport de kracht heeft om de wereld te verenigen door middel van emotie. De Spelen worden aangegrepen om de bewondering uit te drukken voor de inspanningen die we het afgelopen jaar samen hebben geleverd." Tijdens de openingsceremonie was er ook een moment van stilte, ter nagedachtenis aan de slachtoffers van het coronavirus.

De regisseur van de openingsceremonie, Kentaro Kobayashi, werd een dag voor het evenement ontslagen vanwege opmerkingen die hij in het verleden had gemaakt over de Holocaust.

Meer uit Sport

Swiatek begint goed aan jacht op vijfde tennistitel Roland Garros

PARIJS (ANP) - De Poolse tennisster Iga Swiatek heeft zich eenvoudig geplaatst voor de tweede ronde van Roland Garros. De viervoudig winnares van het grandslamtoernooi in Parijs was met 6-1 6-2 te sterk voor Emerson Jones uit Australië.

1 uur geleden
Tennisser Griekspoor speelt dinsdag om 11.00 uur tegen Arnaldi

PARIJS (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor begint dinsdag om 11.00 uur aan zijn wedstrijd tegen Matteo Arnaldi in de eerste ronde van Roland Garros. Het duel tussen de Nederlander en de Italiaan is de eerste partij van de dag op baan 7.

1 uur geleden
Klassementsleider Vingegaard wil in de Giro nog een etappe winnen

MILAAN (ANP/BELGA) - Klassementsleider Jonas Vingegaard wil zich in de laatste week van de Ronde van Italië niet alleen focussen op het behoud van zijn roze trui, maar ook nog minstens een etappe winnen. Dat zei de Deen van Visma - Lease a Bike maandag tijdens een online persconferentie op de laatste rustdag.

3 uur geleden
Uitvalbeurt zorgt voor frustratie bij Formule 1-coureur Russell

MONTREAL (ANP/RTR) - Formule 1-coureur George Russell hield veel frustraties over aan de Grote Prijs van Canada. De 28-jarige Brit startte in Montreal voor het derde jaar op rij vanaf poleposition, maar viel met zijn Mercedes in de dertigste ronde uit. Zijn jonge Italiaanse ploeggenoot Kimi Antonelli behaalde zijn vierde achtereenvolgende zege dit seizoen en vergrootte zijn voorsprong op Russell in de WK-stand tot 43 punten.

4 uur geleden
Basketballer Wembanyama brengt Spurs langszij in play-offs NBA

SAN ANTONIO (ANP/RTR/BELGA) - De basketballers van San Antonio Spurs zijn in de finale van de Western Conference in de NBA tegen regerend kampioen Oklahoma City Thunder langszij gekomen. Dankzij uitblinker Victor Wembanyama won het team van trainer Mitch Johnson met 103-82. Na vier wedstrijden is de stand nu 2-2.

5 uur geleden
Verstappen tevreden met eerste podiumplaats in 2026

MONTREAL (ANP) - Max Verstappen was tevreden met zijn eerste podiumplaats dit seizoen in de Formule 1. De viervoudig wereldkampioen eindigde in de Grote Prijs van Canada als derde achter winnaar Kimi Antonelli in de Mercedes en Ferrari-coureur Lewis Hamilton. "Om hier op het podium te staan is heel positief. Ik ben daar erg blij mee", zei hij in het interview na afloop.

13 uur geleden
Verstappen derde in Grote Prijs van Canada, zege Antonelli

MONTREAL (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Canada als derde geëindigd. De viervoudig wereldkampioen moest de zege laten aan Kimi Antonelli in de Mercedes, die zijn vierde zege op rij boekte. Lewis Hamilton werd in de Ferrari tweede.

13 uur geleden