Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Olympische Spelen stonden wel vaker voor uitdaging'

'Olympische Spelen stonden wel vaker voor uitdaging'

LAUSANNE (ANP) - De Olympische Spelen hebben enkele maanden voor de officiële opening wel vaker onder hoogspanning gestaan. Dat zei Thomas Bach, de voorzitter van het Internationaal Olympisch Comité, na een congres in Lausanne. "Maar het woord afgelasten of uitstellen van Tokio 2020 is in onze bijeenkomsten niet één keer gevallen."

De Duitser toonde zich optimistisch en lijkt ervan overtuigd te zijn dat het olympisch evenement in Japan doorgaat, ondanks de wereldwijde uitbraak van het coronavirus. Hij baseerde zich daarbij onder meer op gesprekken met 's werelds gezondheidsorganisatie WHO, zonder details te geven. "Onze kwalificatietoernooien worden op dit moment wel zwaar getroffen. Maar dat lossen we in gezamenlijkheid op."

Slechts twee keer gingen de Olympische Spelen, gerekend vanaf 1896, niet door. Dat was vanwege de beide wereldoorlogen. Bach: "Maar voor Pyeongchang 2018 was er de spanning tussen beide Korea's, in Rio de Janerio 2016 het zikavirus, we hadden de boycots van Moskou 1980 en Los Angeles 1984, de terroristische aanslagen in München 1972. Moet ik nog even doorgaan? We hebben vaker tegenslagen weten te verwerken."

Meer uit Sport

Van Poppel sprint naar titel bij NK, Kooij opnieuw tweede

EDE (ANP) - Danny van Poppel heeft in Ede de Nederlandse titel gewonnen. De 31-jarige wielrenner van Red Bull Bora-hansgrohe was de snelste in de massasprint. Van Poppel kwam een fractie eerder over de finish dan Olav Kooij van Visma - Lease a Bike, die voor het derde jaar op rij als tweede eindigde. Vorig jaar moest hij de zege aan Dylan Groenewegen laten en het jaar daarvoor aan Dylan van Baarle.

5 minuten geleden
Wimbledon voor Djokovic 'beste kans' op 25e grandslamtitel

LONDEN (ANP/AFP) - Als Novak Djokovic zijn 25e grandslamtitel wil winnen, is de kans daarvoor naar zijn gevoel het grootst op Wimbledon. Dat zei de 38-jarige Serviër zaterdag op een persconferentie op de All England Club in Londen. Djokovic is met 24 grandslamtitels bij de mannen al even recordhouder. Bij de vrouwen won Margaret Court tussen 1960 en 1973 ook 24 titels op de vier grootste en belangrijkste toernooien.

8 minuten geleden
Hockeysters vieren winst Pro League met zege op België

ANTWERPEN (ANP) - De Nederlandse hockeysters hebben hun eindzege in de Pro League luister bijgezet door in hun voorlaatste wedstrijd België met 2-0 te verslaan in Antwerpen. De ploeg van bondscoach Raoul Ehren was sinds vorige week al zeker van de titel.

44 minuten geleden
Verstappen zevende in kwalificatie in Oostenrijk, Norris op pole

SPIELBERG (ANP) - De kwalificatie voor de Grote Prijs van Oostenrijk is voor Formule 1-coureur Max Verstappen op een teleurstelling uitgelopen. De viervoudig wereldkampioen kwam in zijn Red Bull niet verder dan de zevende plaats.

53 minuten geleden
Van den Goorbergh noemt twaalfde startplek 'goed resultaat'

ASSEN (ANP) - Zonta van den Goorbergh noemde zijn twaalfde plaats in de kwalificatie van de Moto2 bij de TT van Assen een "goed resultaat". De 19-jarige motorracer wil zondag in de punten rijden. "Als dat lukt in mijn thuisrace, zal ik tevreden zijn", zei hij na afloop tegen de verzamelde media.

1 uur geleden
Tennisser Griekspoor wint op Mallorca derde ATP-titel

CALVIÀ (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft zijn derde titel op ATP-niveau veroverd. Twee dagen voor zijn eerste partij op Wimbledon was de nummer 1 van Nederland in de finale van het grastoernooi op Mallorca met 7-5 7-6 (3) te sterk voor de Fransman Corentin Moutet.

1 uur geleden
Oud-turner Zonderland toernooidirecteur WK 2026 in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Oud-turner Epke Zonderland is benoemd tot toernooidirecteur van de wereldkampioenschappen turnen in Rotterdam van 2026. Dat werd zaterdag bekendgemaakt bij de Nederlandse kampioenschappen in Ahoy, de locatie waar het toernooi volgend jaar plaatsvindt.

2 uur geleden