Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Olympische Spelen Parijs blijven voor 2024 op agenda'

'Olympische Spelen Parijs blijven voor 2024 op agenda'

PARIJS (ANP) - De Olympische Spelen van Parijs worden in 2024 gehouden. Zelfs als Tokio dit jaar niet doorgaat, blijft dat op de agenda staan. Dat zegt Tony Estanguet, voorzitter van het Parijse organisatiecomité. "Alle speculaties dat bij een eventuele afgelasting deze zomer wegens het coronavirus Tokio het evenement voor 2024 krijgt toegewezen, zijn nergens op gebaseerd", zegt Estanguet. "Er wordt niet getornd aan het jaartal 2024 voor Parijs. Ons lot is niet verbonden aan dat van Tokio."

De Fransman denkt echter niet dat het onderwerp aan de orde is. "Ik verwacht dat de Spelen in Tokio komende zomer zullen plaatsvinden. In mijn gesprekken met het IOC heb ik nooit de indruk gehad dat een nieuw uitstel op tafel lag." Het evenement werd de afgelopen zomer vanwege de coronapandemie een jaar opgeschoven.

De krant The Times bracht vorige week, op basis van een anonieme bron, naar buiten dat er gesprekken over een eventueel tweede uitstel van de Olympische Spelen in Tokio gaande waren. Een optie daarbij zou zijn de Spelen van 2024 in Tokio te houden en Parijs op te laten schuiven. Meer realistisch is echter het scenario de organisatie in Tokio te laten opschuiven naar 2032 en zo Parijs (2024) en Los Angeles (2028) hun plek te laten behouden.

De geruchten werden onmiddellijk ontkend door het Internationaal Olympisch Comité (IOC) en het Japanse organisatiecomité. De vorig jaar uitgestelde Olympische Spelen moeten komende zomer tussen 23 juli en 8 augustus doorgaan in Tokio.

Meer uit Sport

Eerste kaarten Olympische Spelen van LA op 9 april in de verkoop

LOS ANGELES (ANP/RTR) - De eerste toegangsbewijzen voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles gaan op 9 april voor het grote publiek in de verkoop. Een voorverkoop voor inwoners van Los Angeles en Oklahoma City, waar ook olympische onderdelen plaatsvinden, begint op 2 april.

8 uur geleden
Tennisser De Jong uitgeschakeld in eerste ronde Marrakech

MARRAKECH (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is uitgeschakeld op het ATP-toernooi van Marrakech. In de eerste ronde van de Grand Prix Hassan II, zoals het toernooi volledig heet, was de Duitser Yannick Hanfmann in twee sets te sterk voor de Nederlander: 7-6 (6) 6-4.

8 uur geleden
Keniaanse atleet Korir vijf jaar geschorst om doping

MONACO (ANP/AFP) - De Keniaanse atleet Albert Korir, oud-winnaar van de marathon van New York, heeft een dopingschorsing van vijf jaar gekregen. Dat maakte de Athletics Integrity Unit (AIU) maandag bekend.

15 uur geleden
Tennisser De Jong nog net in top 100 wereldranglijst

LONDEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is acht plaatsen gezakt op de wereldranglijst. De 25-jarige Nederlander bezet nu de 99e plaats.

18 uur geleden
Tennisser Sinner wint in Miami derde masterstoernooi op rij

MIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de tweede keer het masterstoernooi van Miami gewonnen. De 24-jarige nummer 2 van de wereld versloeg in de strijd om de titel de verrassende finalist Jiri Lehecka, de Tsjechische nummer 22 van de wereld: 6-4 6-4. Sinner won zijn derde masterstoernooi op rij, iets wat alleen Novak Djokovic en Rafael Nadal eerder deden.

1 dag geleden
Amnesty waarschuwt voor schending mensenrechten bij WK voetbal

AMSTERDAM (ANP) - Amnesty International waarschuwt dat het WK voetbal van 2026 "ernstige mensenrechtenrisico's" met zich meebrengt. Het toernooi vindt van 11 juni tot en met 19 juli plaats in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Het Nederlands elftal is een van de 48 deelnemers.

1 dag geleden
Moto2-coureur Veijer crasht na herstart opnieuw in Amerikaanse GP

AUSTIN (ANP) - Moto2-coureur Collin Veijer is tijdens de Grote Prijs van de Verenigde Staten twee keer gecrasht. Eerst ging het in de eerste ronde mis voor een grote groep, onder wie de 21-jarige Staphorster. Daarop volgde na enige tijd een herstart, waarna Veijer in de vierde ronde opnieuw onderuit schoof en de race definitief moest staken.

1 dag geleden