Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Olympische Spelen lokken meer toeristen naar Parijs

Olympische Spelen lokken meer toeristen naar Parijs

PARIJS (ANP/DPA) - De start van de Olympische Spelen in Parijs heeft meer toeristen richting de Franse hoofdstad getrokken. Volgens het Parijse Toeristenbureau bezochten 650.000 mensen Parijs tussen 24 en 27 juli. Dat is een stijging van 16 procent vergeleken met dezelfde periode vorig jaar.

Vooral Fransen zelf kwamen naar hun hoofdstad. Het aantal Franse gasten steeg met ruim 17 procent. Het aantal buitenlandse toeristen nam toe met bijna 15 procent.

De Olympische Spelen begonnen op 26 juli en duren tot 11 augustus. Voor aanvang van het sporttoernooi hadden veel hotels nog te maken met lege kamers. Maar inmiddels ligt de bezettingsgraad net onder de 90 procent. Dat kan te maken hebben met de prijsverlagingen die hotels hebben doorgevoerd.

Overnachtingen

Eerder in de zomer kostte een hotelovernachting namelijk gemiddeld bijna 700 euro. De hoge prijzen leken veel toeristen echter af te schrikken en inmiddels is de gemiddelde prijs gedaald tot 258 euro. Desondanks liggen de prijzen nog altijd hoger dan een jaar geleden. Zo kostte een hotelovernachting in Parijs in juli vorig jaar gemiddeld 202 euro.

Air France-KLM gaf eerder aan dat de boekingscijfers voor Parijs tegenvielen in vergelijking met die voor andere Europese steden. Ook het aantal vliegreizen vanuit Parijs lag onder het gemiddelde. Daardoor verwacht het luchtvaartconcern tijdens de zomer rond de 200 miljoen euro mis te lopen.

De Nederlandse Spoorwegen daarentegen, zagen in aanloop naar de Spelen een duidelijke toename in de verkoop van treintickets naar Parijs. Ook Flixbus verkocht meer tickets dan normaal vanuit Nederlandse steden naar Parijs.

Meer uit Financieel

KVK: groei aantal bedrijven stagneert, veel zzp'ers gestopt

UTRECHT (ANP) - De groei in het aantal ondernemingen in Nederland was in ruim tien jaar niet zo laag, meldt de Kamer van Koophandel (KVK). Het aantal geregistreerde bedrijven steeg in 2025 met minder dan 1 procent ten opzichte van een jaar eerder. De KVK spreekt van "stagnatie van het ondernemerslandschap".

2 uur geleden
KVK: groei aantal bedrijven stagneert, veel zzp'ers gestopt

UTRECHT (ANP) - De groei in het aantal ondernemingen in Nederland was in ruim tien jaar niet zo laag, meldt de Kamer van Koophandel (KVK). Het aantal geregistreerde bedrijven steeg in 2025 met minder dan 1 procent ten opzichte van een jaar eerder. De KVK spreekt van "stagnatie van het ondernemerslandschap".

3 uur geleden
Rode cijfers op Wall Street na kwartaalcijfers grote banken

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn woensdag opnieuw met verlies gesloten. Beleggers in New York verwerkten kwartaalcijfers van de grote banken Bank of America, Wells Fargo en Citigroup. Daarnaast kwamen er onder meer gegevens over de winkelverkopen in de Verenigde Staten.

5 uur geleden
Vakbond: Ford heeft tegen Trump scheldende werknemer geschorst

DEARBORN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Autofabrikant Ford Motor heeft een werknemer geschorst die dinsdag scheldwoorden riep tegen president Donald Trump tijdens zijn bezoek aan een Ford-fabriek in Dearborn in de Amerikaanse staat Michigan. Dat zegt de vakbond United Auto Workers (UAW) die de medewerker steunt.

7 uur geleden
Schiphol verwerkte 68,8 miljoen passagiers in 2025

SCHIPHOL (ANP) - Luchthaven Schiphol heeft vorig jaar in totaal 68,8 miljoen passagiers verwerkt, een stijging vergeleken met een jaar eerder toen het ging om 66,8 miljoen reizigers. Daarmee liggen de reizigersaantallen nog wel lager dan voor de coronapandemie, want in 2019 werd het recordaantal van 71,7 miljoen reizigers verwelkomd door Schiphol

9 uur geleden
AEX-index sluit iets lager, Besi en Randstad bij grootste dalers

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag iets lager gesloten. De grootste dalers in de hoofdindex waren onder meer chiptoeleverancier Besi, uitzender Randstad en postkluisjesbedrijf InPost. Zwaargewicht Shell stond wel bij de winnaars, wat voor tegenwicht zorgde.

10 uur geleden
Ondernemingskamer beslist uiterlijk 11 februari over Nexperia

AMSTERDAM (ANP) - De ondernemingskamer beslist uiterlijk op 11 februari of er een onderzoek komt naar de gang van zaken bij de Nijmeegse chipmaker Nexperia. Als zo'n onderzoek er komt, blijven ook voorlopige ingrepen bij het bedrijf in stand.

10 uur geleden