
Olympische Spelen lokken meer toeristen naar Parijs
PARIJS (ANP/DPA) - De start van de Olympische Spelen in Parijs heeft meer toeristen richting de Franse hoofdstad getrokken. Volgens het Parijse Toeristenbureau bezochten 650.000 mensen Parijs tussen 24 en 27 juli. Dat is een stijging van 16 procent vergeleken met dezelfde periode vorig jaar.
Vooral Fransen zelf kwamen naar hun hoofdstad. Het aantal Franse gasten steeg met ruim 17 procent. Het aantal buitenlandse toeristen nam toe met bijna 15 procent.
De Olympische Spelen begonnen op 26 juli en duren tot 11 augustus. Voor aanvang van het sporttoernooi hadden veel hotels nog te maken met lege kamers. Maar inmiddels ligt de bezettingsgraad net onder de 90 procent. Dat kan te maken hebben met de prijsverlagingen die hotels hebben doorgevoerd.
Overnachtingen
Eerder in de zomer kostte een hotelovernachting namelijk gemiddeld bijna 700 euro. De hoge prijzen leken veel toeristen echter af te schrikken en inmiddels is de gemiddelde prijs gedaald tot 258 euro. Desondanks liggen de prijzen nog altijd hoger dan een jaar geleden. Zo kostte een hotelovernachting in Parijs in juli vorig jaar gemiddeld 202 euro.
Air France-KLM gaf eerder aan dat de boekingscijfers voor Parijs tegenvielen in vergelijking met die voor andere Europese steden. Ook het aantal vliegreizen vanuit Parijs lag onder het gemiddelde. Daardoor verwacht het luchtvaartconcern tijdens de zomer rond de 200 miljoen euro mis te lopen.
De Nederlandse Spoorwegen daarentegen, zagen in aanloop naar de Spelen een duidelijke toename in de verkoop van treintickets naar Parijs. Ook Flixbus verkocht meer tickets dan normaal vanuit Nederlandse steden naar Parijs.
Meer uit Financieel
SAS VAN GENT (ANP) - Het voedings- en grondstoffenbedrijf Cargill wil eind dit jaar stoppen met de verwerking van tarwe, de raffinaderij en de productie van ethanol in zijn fabriek in Sas van Gent. De gedeeltelijke stopzetting heeft mogelijk gevolgen voor ongeveer 120 medewerkers, bevestigde een woordvoerder na berichtgeving van PZC.
20 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Een Amerikaanse toezichthouder voor verkeersveiligheid heeft een onderzoek geopend naar Tesla's van het Model Y die in bepaalde gevallen niet open kunnen. In een aantal gevallen zaten inzittenden daardoor opgesloten in de elektrische auto, meldt een afdeling van de National Highway Traffic Safety Administration (NHTSA).
37 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlandse huishoudens betalen in 2026 ongeveer 25 euro per jaar meer voor het transport van elektriciteit en gas. De nettarieven gaan daarmee met 3,4 procent omhoog, maakte de Autoriteit Consument & Markt (ACM) bekend.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De ledenraad van de Nederlandse Vereniging van Makelaars (NVM) heeft Steve Evers benoemd tot de nieuwe algemeen voorzitter. Vorig jaar oktober overleed toenmalig voorzitter Peter Brussel onverwacht, waarna vicevoorzitter Lana Goutsmits-Gerssen zijn taken waarnam.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP/DPA) - De Europese Unie blijft achter bij de Verenigde Staten en China in het tempo van economische hervormingen. Dat zegt Mario Draghi, voormalig premier van Italië en president van de Europese Centrale Bank (ECB). Een jaar geleden kwam Draghi nog met een uitgebreid rapport met aanbevelingen om de economische vernieuwing in de EU te versnellen.
1 uur geledenMANNHEIM (ANP/BLOOMBERG) - Het economisch vertrouwen van Duitse beleggers is in september onverwacht licht gestegen, na de scherpe daling in augustus. Dat meldt het Duitse onderzoeksinstituut ZEW. Volgens het instituut is er voorzichtig optimisme onder financiële experts over de Duitse export. De huidige economische situatie blijft nog wel altijd zwak door alle onzekerheid aan het handelsfront.
2 uur geledenKEULEN (ANP/DPA) - Autofabrikant Ford schrapt begin volgend jaar ongeveer duizend banen in zijn fabriek in Keulen, maakte het bedrijf dinsdag bekend. Als reden wordt de lage vraag naar elektrische auto's genoemd.
2 uur geleden