Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Olympische Spelen lokken meer toeristen naar Parijs

Olympische Spelen lokken meer toeristen naar Parijs

PARIJS (ANP/DPA) - De start van de Olympische Spelen in Parijs heeft meer toeristen richting de Franse hoofdstad getrokken. Volgens het Parijse Toeristenbureau bezochten 650.000 mensen Parijs tussen 24 en 27 juli. Dat is een stijging van 16 procent vergeleken met dezelfde periode vorig jaar.

Vooral Fransen zelf kwamen naar hun hoofdstad. Het aantal Franse gasten steeg met ruim 17 procent. Het aantal buitenlandse toeristen nam toe met bijna 15 procent.

De Olympische Spelen begonnen op 26 juli en duren tot 11 augustus. Voor aanvang van het sporttoernooi hadden veel hotels nog te maken met lege kamers. Maar inmiddels ligt de bezettingsgraad net onder de 90 procent. Dat kan te maken hebben met de prijsverlagingen die hotels hebben doorgevoerd.

Overnachtingen

Eerder in de zomer kostte een hotelovernachting namelijk gemiddeld bijna 700 euro. De hoge prijzen leken veel toeristen echter af te schrikken en inmiddels is de gemiddelde prijs gedaald tot 258 euro. Desondanks liggen de prijzen nog altijd hoger dan een jaar geleden. Zo kostte een hotelovernachting in Parijs in juli vorig jaar gemiddeld 202 euro.

Air France-KLM gaf eerder aan dat de boekingscijfers voor Parijs tegenvielen in vergelijking met die voor andere Europese steden. Ook het aantal vliegreizen vanuit Parijs lag onder het gemiddelde. Daardoor verwacht het luchtvaartconcern tijdens de zomer rond de 200 miljoen euro mis te lopen.

De Nederlandse Spoorwegen daarentegen, zagen in aanloop naar de Spelen een duidelijke toename in de verkoop van treintickets naar Parijs. Ook Flixbus verkocht meer tickets dan normaal vanuit Nederlandse steden naar Parijs.

Meer uit Financieel

Saudi-Arabië produceert en vervoert minder olie door aanvallen

RIYAD (ANP/RTR) - Aanvallen op energiefaciliteiten in Saudi-Arabië hebben ervoor gezorgd dat het land ongeveer 600.000 vaten olie per dag minder kan produceren. Dat meldde het Saudische staatspersbureau SPA op basis van een functionaris van het ministerie van Energie. De capaciteit om olie te vervoeren via de oost-westelijke pijpleiding in het land is met 700.000 vaten per dag gedaald door aanvallen.

2 minuten geleden
Productie Nederlandse industrie omlaag in februari

DEN HAAG (ANP) - De productie van de Nederlandse industrie is in februari met 0,7 procent gedaald in vergelijking met een jaar eerder, aldus het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Volgens het CBS was in bijna driekwart van de industriële branches sprake van productiekrimp.

38 minuten geleden
Ruim 2 miljoen elektrische auto's in Nederland

DEN HAAG (ANP) - Begin dit jaar waren ruim 2 miljoen auto's in Nederland volledig elektrisch, hybride of plug-inhybride. Dat is een kwart meer dan een jaar eerder. Daarmee is nu een op de vijf personenauto's elektrisch of gedeeltelijk elektrisch. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).

1 uur geleden
Meer biologische landbouwgrond in Nederland

DEN HAAG (ANP) - Nederland kreeg er vorig jaar opnieuw meer biologische landbouwgrond bij. Dat becijfert het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In 2025 is de biologisch gecertificeerde landbouwgrond met 3,1 procent toegenomen, waardoor er nu 86.900 hectare in totaal is.

1 uur geleden
Winsten op Wall Street door zicht op gesprekken Israël en Libanon

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag opnieuw met winsten de handel uitgegaan. De beursdag begon nog met verliezen. Maar die werden in de loop van de sessie weggewerkt, nadat de Israëlische premier Benjamin Netanyahu had verklaard dat Israël wil beginnen met onderhandelingen met Libanon. Daardoor hebben beleggers meer hoop gekregen dat het staakt-het-vuren in het Midden-Oosten zal standhouden.

9 uur geleden
Eerste luchtvaartmaatschappij uit VS keert terug naar Venezuela

FORT WORTH (ANP/AFP) - American Airlines heeft aangekondigd dat het de vluchten naar Venezuela zo snel mogelijk wil hervatten, mogelijk al op 30 april. Daarmee wordt het de eerste Amerikaanse luchtvaartmaatschappij die terugkeert naar het land sinds Washington de Venezolaanse leider Nicolás Maduro begin dit jaar gevangen heeft genomen.

9 uur geleden
Reuters: Tesla werkt aan ontwikkeling van nieuw model

AUSTIN (ANP) - Tesla werkt aan de ontwikkeling van een kleinere en goedkopere elektrische SUV. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Volgens de bronnen gaat het om een geheel nieuw model en niet om een variant van Tesla's Model 3 of Y.

10 uur geleden