Olympische Spelen lokken meer toeristen naar Parijs
PARIJS (ANP/DPA) - De start van de Olympische Spelen in Parijs heeft meer toeristen richting de Franse hoofdstad getrokken. Volgens het Parijse Toeristenbureau bezochten 650.000 mensen Parijs tussen 24 en 27 juli. Dat is een stijging van 16 procent vergeleken met dezelfde periode vorig jaar.
Vooral Fransen zelf kwamen naar hun hoofdstad. Het aantal Franse gasten steeg met ruim 17 procent. Het aantal buitenlandse toeristen nam toe met bijna 15 procent.
De Olympische Spelen begonnen op 26 juli en duren tot 11 augustus. Voor aanvang van het sporttoernooi hadden veel hotels nog te maken met lege kamers. Maar inmiddels ligt de bezettingsgraad net onder de 90 procent. Dat kan te maken hebben met de prijsverlagingen die hotels hebben doorgevoerd.
Overnachtingen
Eerder in de zomer kostte een hotelovernachting namelijk gemiddeld bijna 700 euro. De hoge prijzen leken veel toeristen echter af te schrikken en inmiddels is de gemiddelde prijs gedaald tot 258 euro. Desondanks liggen de prijzen nog altijd hoger dan een jaar geleden. Zo kostte een hotelovernachting in Parijs in juli vorig jaar gemiddeld 202 euro.
Air France-KLM gaf eerder aan dat de boekingscijfers voor Parijs tegenvielen in vergelijking met die voor andere Europese steden. Ook het aantal vliegreizen vanuit Parijs lag onder het gemiddelde. Daardoor verwacht het luchtvaartconcern tijdens de zomer rond de 200 miljoen euro mis te lopen.
De Nederlandse Spoorwegen daarentegen, zagen in aanloop naar de Spelen een duidelijke toename in de verkoop van treintickets naar Parijs. Ook Flixbus verkocht meer tickets dan normaal vanuit Nederlandse steden naar Parijs.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Het klachteninstituut Kifid heeft de eisen voor banken aangescherpt bij de beoordeling van bankhelpdeskfraude, waardoor consumenten sneller recht hebben op terugbetaling van hun schade. Dit geldt ook wanneer de klant nalatig is geweest.
37 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Woningcorporaties zijn bang dat ze op termijn financieel vastlopen en daardoor minder kunnen investeren in bijvoorbeeld nieuwe woningen. Om jaarlijks tienduizenden sociale huurwoningen te kunnen bouwen, steken ze zich in de schulden. Daardoor komt bij meer corporaties een financiële ondergrens in zicht die ze moeten bewaken om goedkoop te kunnen lenen, meldt brancheorganisatie Aedes.
45 minuten geledenSEOUL (ANP/AFP/RTR) - Duizenden werknemers van het grote Zuid-Koreaanse technologieconcern Samsung Electronics hebben donderdag gedemonstreerd om een hoger loon en hogere bonussen te eisen. Als Samsung niet instemt met de eisen, dreigen vakbonden met een langdurige staking bij de producent van onder meer computerchips en elektronica.
49 minuten geledenSTOCKHOLM (ANP) - Viaplay heeft in de eerste maanden van dit jaar meer verdiend aan zijn streamingdienst. Klanten sloten duurdere abonnementen af om bijvoorbeeld Formule 1 te kijken, waardoor de omzet van de dienst met 8 procent groeide. De inkomsten van het gehele bedrijf bleven echter nagenoeg gelijk, omdat de televisiekanalen slecht bleven presteren.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Het vermogen van Russische miljardairs is vorig jaar gegroeid tot 697 miljard dollar, zo'n 595 miljard euro. Ondanks de oorlog in Oekraïne en de westerse sancties tegen Rusland groeide het vermogen van de rijkste Russen met 11 procent. Dat meldt de Russische tak van zakentijdschrift Forbes.
1 uur geledenVEVEY (ANP/BLOOMBERG) - Het Zwitserse voedingsmiddelenconcern Nestlé heeft de verkopen in het afgelopen kwartaal verhoogd, werd donderdag bekend. Dit gebeurde ondanks een grootschalige terugroepactie van babyvoeding omdat die mogelijk een giftige stof zou bevatten.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Besi ging donderdag flink omhoog op de Amsterdamse beurs na publicatie van de kwartaalcijfers. De chiptoeleverancier blijft profiteren van de grote vraag naar geavanceerde chips voor toepassingen rond kunstmatige intelligentie (AI) en zag de orders met meer dan 100 procent groeien op jaarbasis. Topman Richard Blickman sprak van sterke prestaties voor de onderneming uit Duiven. Het aandeel was met een winst van bijna 2 procent de sterkste stijger in de AEX-index.
2 uur geleden