Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Olympische Spelen lokken meer toeristen naar Parijs

Olympische Spelen lokken meer toeristen naar Parijs

PARIJS (ANP/DPA) - De start van de Olympische Spelen in Parijs heeft meer toeristen richting de Franse hoofdstad getrokken. Volgens het Parijse Toeristenbureau bezochten 650.000 mensen Parijs tussen 24 en 27 juli. Dat is een stijging van 16 procent vergeleken met dezelfde periode vorig jaar.

Vooral Fransen zelf kwamen naar hun hoofdstad. Het aantal Franse gasten steeg met ruim 17 procent. Het aantal buitenlandse toeristen nam toe met bijna 15 procent.

De Olympische Spelen begonnen op 26 juli en duren tot 11 augustus. Voor aanvang van het sporttoernooi hadden veel hotels nog te maken met lege kamers. Maar inmiddels ligt de bezettingsgraad net onder de 90 procent. Dat kan te maken hebben met de prijsverlagingen die hotels hebben doorgevoerd.

Overnachtingen

Eerder in de zomer kostte een hotelovernachting namelijk gemiddeld bijna 700 euro. De hoge prijzen leken veel toeristen echter af te schrikken en inmiddels is de gemiddelde prijs gedaald tot 258 euro. Desondanks liggen de prijzen nog altijd hoger dan een jaar geleden. Zo kostte een hotelovernachting in Parijs in juli vorig jaar gemiddeld 202 euro.

Air France-KLM gaf eerder aan dat de boekingscijfers voor Parijs tegenvielen in vergelijking met die voor andere Europese steden. Ook het aantal vliegreizen vanuit Parijs lag onder het gemiddelde. Daardoor verwacht het luchtvaartconcern tijdens de zomer rond de 200 miljoen euro mis te lopen.

De Nederlandse Spoorwegen daarentegen, zagen in aanloop naar de Spelen een duidelijke toename in de verkoop van treintickets naar Parijs. Ook Flixbus verkocht meer tickets dan normaal vanuit Nederlandse steden naar Parijs.

Meer uit Financieel

Levensmiddelenfabrikanten waarschuwen voor duurdere boodschappen

DEN HAAG (ANP) - Levensmiddelenfabrikanten dringen er bij het kabinet op aan om gerichte maatregelen te nemen om voedselprijzen in Nederlandse supermarkten betaalbaar te houden. De Federatie Nederlandse Levensmiddelen Industrie (FNLI) verwacht dat boodschappen de komende maanden duurder worden door sterk stijgende transport- en energiekosten.

50 minuten geleden
Knauw voor pensioenopbouw veel Nederlanders door oorlog en rente

DEN HAAG (ANP) - De grote pensioenfondsen die al zijn overgestapt naar het nieuwe pensioenstelsel ondervonden in het eerste kwartaal hinder van de oorlog in het Midden-Oosten en een gedaalde rente. De pensioenopbouw van bij elkaar miljoenen deelnemers liep hierdoor schade op. Het is nog te vroeg voor een inschatting van wat dit precies betekent voor de pensioenen van gepensioneerden in 2027. De fondsen menen genoeg reserves te hebben om kortingen op uitkeringen te vermijden.

6 uur geleden
Fiscale aftrekregeling populair voor investeringen in batterijen

DEN HAAG (ANP) - Nederlandse bedrijven hebben vorig jaar meer gebruik gemaakt van een fiscale aftrekregeling voor de aanschaf van energiebesparende middelen. Dat meldt de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO). Met belastingvoordeel via de Energie-investeringsaftrek (EIA) werd vooral meer geïnvesteerd in batterijen voor de opslag van energie.

6 uur geleden
Tegenvallende inflatie zet rem op beursrally in New York

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag overwegend in het rood gesloten na een tegenvallend Amerikaans inflatiecijfer. Ook de oplopende spanningen tussen Washington en Iran en stijgende olieprijzen zorgden voor een negatieve stemming.

8 uur geleden
Regering-Trump begint met terugbetaling miljarden aan importeurs

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De regering-Trump is bezig met het uitkeren van meer dan 35,5 miljard dollar aan importeurs die met succes een verzoek hebben ingediend om terugbetaling van invoerheffingen. Dat gebeurt nadat het Amerikaanse Hooggerechtshof dit economische beleid van de president onwettig had verklaard.

10 uur geleden
Kwart meer omzet voor Alfen, verkoop oplaadsystemen gedaald

ALMERE (ANP) - Alfen, producent van laadpalen en andere systemen voor het elektriciteitsnet, heeft de opbrengsten in het eerste kwartaal van dit jaar met een kwart zien toenemen. De groei werd vooral gestuwd door meer verkopen van opslagsystemen voor elektriciteit en slimme elektriciteitsnetten. De verkopen van oplaadsystemen voor elektrische auto's gingen echter verder omlaag, werd dinsdag bekend.

11 uur geleden
Fors verlies voor AEX, Prosus grootste daler

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is dinsdag met een flink verlies de handel uitgegaan. Onzekerheid over het staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran drukte de stemming op het Damrak. De Amerikaanse president Donald Trump zei dat het bestand "aan een zijden draadje" hangt. Volgens Iran mislukt het vredesproces als de VS niet akkoord gaan met een Iraans vredesvoorstel.

13 uur geleden