Olympische Spelen klaar, Tokio draagt organisatie over aan Parijs
TOKIO (ANP) - De Olympische Spelen in Tokio zijn voorbij. Thomas Bach, voorzitter van het Internationaal Olympisch Comité, sloot het ruim twee weken durende evenement zondagavond af met een toespraak en gaf de organisatie over aan Parijs. Daar zijn in 2024 de volgende Olympische Zomerspelen. Vanaf 24 augustus tot en met 5 september zijn in Tokio nog de Paralympische Spelen.
"Dank je wel, Tokio. Dank je wel, Japan", sprak de Duitser, die onder anderen werd omringd door Sifan Hassan. De Nederlandse atlete, die bij de Spelen twee keer goud en één keer brons won, vertegenwoordigde Europa op het podium waar Bach sprak tijdens de sluitingsceremonie. Ook alle andere werelddelen werden vertegenwoordigd door een olympische atleet.
Bach stond, net als zestien dagen eerder, stil bij het belang van solidariteit en eenheid. "We hebben het gedaan, met zijn allen. Ik verklaar de Spelen voor gesloten", aldus Bach, die met het IOC het voorbije jaar de nodige kritiek kreeg voor het door laten gaan van het evenement. Veel mensen, vooral in het organiserende Japan, vonden dat vanwege de coronapandemie niet verantwoord.
Uitdagende Spelen
Met de sluitingsceremonie kwam er een einde aan "de meest uitdagende olympische reis", sprak Bach. "Het waren ongekende Spelen. In deze moeilijke tijden die we allemaal doormaken, geef je de wereld het kostbaarste geschenk: hoop."
Bach zei eerder op zondag tijdens een IOC-sessie dat het IOC het voorbije jaar weleens had overwogen om de Spelen te cancelen en de kosten op zich te nemen, maar dat was besloten het evenement door te laten gaan in het belang van de sporters en hun doelen en dromen. "Sommigen spraken al over 'Spookspelen', maar het tegendeel is waar. Wat we hier hebben gezien, is dat de atleten de Olympische Spelen ziel hebben gegeven."
De slotceremonie bood typische elementen van de traditionele cultuur van Japan en een laatste korte blik in de cultuur van het land. De geplande spectaculaire presentatie van aankomend organisator Parijs pakte anders uit dan gepland. Eigenlijk wilden de Fransen bij de Eiffeltoren een gigantische vlag hijsen, bijna zo groot als een voetbalveld met een afmeting van 90 bij 60 meter. Maar vanwege de harde wind in Parijs werd dit onderdeel van de ceremonie achterwege gelaten en vervangen door opnames van een repetitie begin juni. "Au revoir à Paris", zei Bach aan het einde van zijn toespraak.
Meer uit Sport
WILLEMSTAD (ANP) - De politie van Curaçao heeft donderdag het huis van de bekende Nederlandse honkbalinternational Jonathan Schoop (34) doorzocht. De huiszoeking maakt deel uit van een grote politieactie die in de nacht van woensdag op donderdag begon. Daarbij zijn ook een broodjeszaak en andere huizen doorzocht. Schoop zou op de lijst staan van internationals die in maart met het Koninkrijksteam aantreden bij de World Baseball Classic (WBC). De selectie wordt volgende week bekendgemaakt.
8 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - Het verlies van een punt om 'hinderlijk kreunen' motiveerde Aryna Sabalenka in de halve finale van de Australian Open tegen Elina Svitolina. Dat zei de nummer 1 van de wereld in de persconferentie na haar duidelijke zege in twee sets (6-2 6-3).
11 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Elena Rybakina neemt het zaterdag in de finale van de Australian Open op tegen Aryna Sabalenka. De 26-jarige tennisster uit Kazachstan rekende in de halve finale af met de 31-jarige Amerikaanse Jessica Pegula: 6-3 7-6 (7). Rybakina is de huidige nummer 5 van de wereld.
13 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Serena Williams heeft de speculaties over een mogelijke terugkeer naar de tenniswereld weer aangewakkerd. De 23-voudig grandslamwinnares gaf een dubbelzinnig antwoord in het Amerikaanse televisieprogramma Today. "Ik weet het niet. Ik zie wel wat er op mijn pad komt. Het is geen ja of nee", luidde haar antwoord op de vraag naar een mogelijke comeback.
13 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Aryna Sabalenka heeft voor de vierde keer op rij de finale bereikt van de Australian Open. De nummer 1 van de plaatsingslijst uit Belarus won in de halve finale afgetekend in twee sets van de Oekraïense Elina Svitolina: 6-2 6-3. De partij in de Rod Laver Arena duurde niet langer dan 1 uur en 16 minuten.
15 uur geledenMELBOURNE (ANP/AFP) - De Australian Open heeft aanpassingen toegezegd om de privacy van de tennissers beter te bewaken. Dat zei toernooidirecteur Craig Tiley in reactie op de klachten van een aantal toptennissters over de camera's die overal alles vastleggen. "We willen naar de spelers luisteren, echt begrijpen wat hun behoeften en wensen zijn. Welke aanpassingen we ook moeten maken, die zullen we maken", zei hij op Tennis Channel.
16 uur geledenWIJK AAN ZEE (ANP) - Schaker Jorden van Foreest heeft op het Tata Steel Chess Tournament remise gespeeld tegen de Oezbeek Javokhir Sindarov. Hij blijft door dat resultaat gedeeld tweede, samen met Sindarov en de Duitser Matthias Bluebaum, die woensdag van Anish Giri won.
1 dag geleden