Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Olympische Spelen klaar, Tokio draagt organisatie over aan Parijs

Olympische Spelen klaar, Tokio draagt organisatie over aan Parijs

TOKIO (ANP) - De Olympische Spelen in Tokio zijn voorbij. Thomas Bach, voorzitter van het Internationaal Olympisch Comité, sloot het ruim twee weken durende evenement zondagavond af met een toespraak en gaf de organisatie over aan Parijs. Daar zijn in 2024 de volgende Olympische Zomerspelen. Vanaf 24 augustus tot en met 5 september zijn in Tokio nog de Paralympische Spelen.

"Dank je wel, Tokio. Dank je wel, Japan", sprak de Duitser, die onder anderen werd omringd door Sifan Hassan. De Nederlandse atlete, die bij de Spelen twee keer goud en één keer brons won, vertegenwoordigde Europa op het podium waar Bach sprak tijdens de sluitingsceremonie. Ook alle andere werelddelen werden vertegenwoordigd door een olympische atleet.

Bach stond, net als zestien dagen eerder, stil bij het belang van solidariteit en eenheid. "We hebben het gedaan, met zijn allen. Ik verklaar de Spelen voor gesloten", aldus Bach, die met het IOC het voorbije jaar de nodige kritiek kreeg voor het door laten gaan van het evenement. Veel mensen, vooral in het organiserende Japan, vonden dat vanwege de coronapandemie niet verantwoord.

Uitdagende Spelen

Met de sluitingsceremonie kwam er een einde aan "de meest uitdagende olympische reis", sprak Bach. "Het waren ongekende Spelen. In deze moeilijke tijden die we allemaal doormaken, geef je de wereld het kostbaarste geschenk: hoop."

Bach zei eerder op zondag tijdens een IOC-sessie dat het IOC het voorbije jaar weleens had overwogen om de Spelen te cancelen en de kosten op zich te nemen, maar dat was besloten het evenement door te laten gaan in het belang van de sporters en hun doelen en dromen. "Sommigen spraken al over 'Spookspelen', maar het tegendeel is waar. Wat we hier hebben gezien, is dat de atleten de Olympische Spelen ziel hebben gegeven."

De slotceremonie bood typische elementen van de traditionele cultuur van Japan en een laatste korte blik in de cultuur van het land. De geplande spectaculaire presentatie van aankomend organisator Parijs pakte anders uit dan gepland. Eigenlijk wilden de Fransen bij de Eiffeltoren een gigantische vlag hijsen, bijna zo groot als een voetbalveld met een afmeting van 90 bij 60 meter. Maar vanwege de harde wind in Parijs werd dit onderdeel van de ceremonie achterwege gelaten en vervangen door opnames van een repetitie begin juni. "Au revoir à Paris", zei Bach aan het einde van zijn toespraak.

Meer uit Sport

Golfer Rory McIlroy wint de Masters voor tweede jaar op rij

AUGUSTA (ANP/AFP) - Golfer Rory McIlroy heeft voor het tweede jaar op rij de Masters gewonnen. Hij is daarmee de vierde speler ooit die deze prestatie levert. Jack Nicklaus, Nick Faldo en Tiger Woods gingen hem voor.

1 uur geleden
Wielrenster Koch verslaat Vos en wint Parijs-Roubaix

ROUBAIX (ANP) - Franziska Koch heeft Parijs-Roubaix gewonnen. De Duitse wielrenster van FDJ United-SUEZ versloeg Marianne Vos en Pauline Ferrand-Prévot in een sprint op de wielerbaan van Roubaix. Ploeggenoten Vos en Ferrand-Prévot waren er niet in geslaagd de Duitse renster te lossen.

10 uur geleden
Sinner verslaat Alcaraz in finale van Monaco en is weer nummer 1

MONACO (ANP) - Jannik Sinner is na zijn overwinning in de finale van de Monte Carlo Masters weer de nummer 1 van de wereldranglijst. De 24-jarige Italiaan rekende op het gravel van Monaco in twee sets af met zijn grote rivaal Carlos Alcaraz: 7-6 (5) 6-3. Het was de eerste keer dat Sinner een groot graveltoernooi op zijn naam wist te schrijven.

11 uur geleden
Van der Poel: mijn koers was voorbij in Bos van Wallers

ROUBAIX (ANP) - Mathieu van der Poel is er door lekke banden niet in geslaagd voor de vierde keer op rij Parijs-Roubaix te winnen. Hij kon in een lange achtervolging door lekke banden niet meer bij de koplopers geraken en eindigde als vierde. "Mijn koers was over in het Bos, ik heb er alles aan gedaan, maar net niet", reageerde de drievoudig winnaar bij de NOS op zijn lekke banden op de beruchte kasseistrook Bos van Wallers.

11 uur geleden
Van Aert klopt Pogacar in Parijs-Roubaix, Van der Poel vierde

ROUBAIX (ANP) - Wout van Aert heeft voor het eerst Parijs-Roubaix gewonnen. De 31-jarige Belg van Visma - Lease a Bike was na 258,3 kilometer tussen Compiègne en Roubaix medevluchter Tadej Pogacar uit Slovenië te snel af in de sprint op de wielerbaan in Roubaix. Drievoudig winnaar Mathieu van der Poel eindigde na een lange achtervolging door lekke banden op ongeveer een halve minuut als vierde.

12 uur geleden
Tennisster Andrejeva wint WTA-toernooi van Linz

LINZ (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva heeft het WTA-toernooi van Linz gewonnen. De Russin was in de finale in drie sets te sterk voor de tot Oostenrijkse genaturaliseerde Russin Anastasia Potapova: 1-6 6-4 6-3.

12 uur geleden
Nederlands kampioen marathon Tesfu gedragen door het publiek

ROTTERDAM (ANP) - Filmon Tesfu heeft zich van begin tot eind door het publiek gedragen gevoeld tijdens de marathon van Rotterdam. Op de Coolsingel dook de 32-jarige atleet nipt onder zijn persoonlijk record en liep in 2.06.40 naar zijn eerste Nederlandse marathontitel.

14 uur geleden