Olympische Spelen geven Franse economie impuls in derde kwartaal
PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Olympische Spelen in Parijs dit jaar hebben de Franse economie in het derde kwartaal een impuls gegeven. Het bruto binnenlands product (bbp) steeg met 0,4 procent, maakte het Franse statistiekbureau INSEE woensdag bekend.
Na een groei van 0,2 procent in de eerste helft van dit jaar, werd de economie "gestimuleerd door de Olympische Spelen" in juli en augustus, aldus het bureau. De groei werd vooral aangedreven door consumentenbestedingen en overheidsuitgaven.
De cijfers zijn een meevaller voor president Emmanuel Macron, die kampt met oplopende begrotingstekorten. De Olympische Spelen duurden van 26 juli tot 11 augustus. Cijfers van het statistiekbureau tonen aan dat de groei van de consumentenbestedingen in september weer vertraagde. In oktober daalde het consumentenvertrouwen in Frankrijk voor het eerst sinds april.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump geeft de Europese Unie tot 4 juli de tijd om de handelsdeal met de Verenigde Staten in te voeren. Hij dreigt anders de importheffingen voor het landenblok te verhogen, stelt de president in een bericht op zijn socialemediaplatform Truth Social.
33 minuten geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG/DPA/AFP) - Frankrijk heeft zijn onderzoek naar Elon Musk en diens socialemediaplatform X opgevoerd, nadat de miljardair niet kwam opdagen voor een vrijwillig verhoor waarvoor hij was opgeroepen. Dat meldden Franse aanklagers donderdag.
1 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Harrods heeft tientallen mensen een vergoeding gegeven na seksueel misbruik door de inmiddels overleden eigenaar Mohamed Al Fayed. Meer dan 75 slachtoffers hebben een "volledige compensatie" gekregen na het indienen van een claim bij het beroemde Londense warenhuis.
2 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Britse adverteerders vinden dat Google zijn eigen advertentiedienst online heeft voorgetrokken. Zij hebben daarover een claim ingediend in het Verenigd Koninkrijk en eisen een schadevergoeding tot 3 miljard pond (bijna 3,5 miljard euro).
2 uur geledenKEULEN (ANP/AFP) - Het Duitse AI-vertaalbedrijf DeepL schrapt ongeveer een kwart van de banen. Topman en oprichter Jarek Kutylowski meldt donderdag op LinkedIn dat zo'n 250 werkplekken bij DeepL verdwijnen vanwege de opmars van kunstmatige intelligentie.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs eindigde donderdag aanzienlijk lager, nadat de hoofdindex woensdag nog een nieuw slotrecord had bereikt.
2 uur geledenGLOUCESTER (ANP/AFP) - De medeoprichter van het Britse modemerk Superdry heeft van de rechter in Engeland een gevangenisstraf gekregen van acht jaar voor verkrachting. James Holder werd vorige week door de rechtbank in het Britse Gloucester schuldig bevonden aan verkrachting.
2 uur geleden