Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Olympische ploeg voor Parijs telt tien boten en 33 roeiers

Olympische ploeg voor Parijs telt tien boten en 33 roeiers

AMSTERDAM (ANP) - Bondscoach Eelco Meenhorst heeft in totaal 33 roeiers opgenomen in de olympische ploeg voor de Spelen van Parijs, verdeeld over tien boten. De vorige maand tot Coach van het Jaar gekozen Meenhorst houdt grotendeels vast aan de succesformatie, die vorig jaar op de WK in Belgrado excelleerde met vijf gouden en drie zilveren medailles. Simon van Dorp zal in Parijs definitief uitkomen in de skiff, Eli Brouwer maakt deel uit van de mannen vierzonder.

De gouden boten van Belgrado gaan in dezelfde samenstelling naar Parijs. De Nederlandse ploeg pakte in Servië drie keer goud bij de vrouwen: de skiff met Karolien Florijn, de tweezonder (Ymkje Clevering en Veronique Meester) en de vierzonder (Marloes Oldenburg, Hermijntje Drenth, Tinka Offereins en Benthe Boonstra). Bij de mannen was er goud in de dubbeltwee (Melvin Twellaar en Stef Broenink) en de dubbelvier (Lennart van Lierop, Finn Florijn, Tone Wieten en Koen Metsemakers).

Guillaume Krommenhoek en Niki van Sprang bemannen de tweezonder, die zich nog niet heeft gekwalificeerd voor de Spelen van Parijs. Zij hopen hun ticket te bemachtigen tijdens het kwalificatietoernooi in mei in Luzern. Meenhorst neemt de twee roeiers wel mee in het voorbereidingstraject richting Parijs. Dat begint eind januari met een stage in Lago Azul (Portugal). Er volgt in februari een trainingsstage op de olympische roeibaan van Parijs. De wereldbeker in Varese (Italië) in april is het eerste testmoment.

Meer uit Sport

Tennisster Rybakina eerste finaliste WTA Finals

RIYAD (ANP) - Elena Rybakina heeft voor het eerst in haar carrière de finale bereikt van de WTA Finals, het eindejaarstoernooi met de beste acht speelsters van het jaar. De Kazachse nummer 6 van de wereld won in het Saudische Riyad in de halve finale in drie sets van de Amerikaanse Jessica Pegula, de nummer 5 van de wereld: 4-6 6-4 6-3.

12 uur geleden
Djokovic naar finale van tennistoernooi in Athene

ATHENE (ANP) - Novak Djokovic heeft als eerste de finale van het tennistoernooi van Athene bereikt. De 38-jarige Serviër klopte Yannick Hanfmann in de halve eindstrijd: 6-3 6-4.

13 uur geleden
Verstappen beseft dat hij 'geluk' nodig heeft in titelstrijd

SÃO PAULO (ANP) - Max Verstappen geeft toe dat hij "een beetje geluk" nodig heeft om Lando Norris en Oscar Piastri te achterhalen in het kampioenschap van de Formule 1. "Ik moet elk weekend veel meer punten scoren en dat is niet zo eenvoudig", vertelde de viervoudig wereldkampioen aan onder meer Autosport.com op de persdag voorafgaand aan de Grote Prijs van São Paulo.

1 dag geleden
Tweevoudig olympisch zeilkampioene Bouwmeester (37) stopt

NOORDWIJK (ANP) - Tweevoudig olympisch zeilkampioene Marit Bouwmeester stopt met topsport. Dat meldt het Watersportverbond. De 37-jarige Bouwmeester is met vier olympische medailles de succesvolste zeilster aller tijden. De Friezin kondigde haar afscheid aan bij de presentatie van haar boek Winnen met je hoofd.

1 dag geleden
Tennisster Lamens jaar na doorbraak blij met behoud plek top 100

AMSTELVEEN (ANP) - Suzan Lamens is een jaar na haar doorbraak blij dat ze nog in de top 100 staat. De beste tennisster van Nederland staat richting het einde van het seizoen op de 86e plaats op de wereldranglijst, ongeveer even hoog als vorig jaar, vlak nadat ze haar tot nu toe enige titel had gepakt. "Ik heb dit jaar alle grote toernooien gespeeld en ben tevreden dat ik mijn ranking heb behouden", zegt Lamens tijdens een persmoment in Amstelveen.

1 dag geleden
Brown: verlies liever titel dan kiezen tussen Norris en Piastri

SÃO PAULO (ANO/RTR) - Teambaas Zak Brown van Formule 1-renstal McLaren weigert een van zijn twee coureurs voor te trekken in de eindfase van het wereldkampioenschap. "Ik verlies nog liever de titel dan dat ik moet kiezen tussen een van mijn twee coureurs", zegt de Amerikaan in de podcast 'Beyond the Grid'.

1 dag geleden
Tennisster Pegula verslaat Paolini in WTA Finals

RIYAD (ANP) - De Amerikaanse tennisster Jessica Pegula heeft haar tweede wedstrijd in de groepsfase van de WTA Finals in het Saoedische Riyad gewonnen. De nummer 5 van de wereld versloeg de Italiaanse Jasmine Paolini in twee sets: 6-2 6-3. Paolini leed al haar derde nederlaag en was al uitgeschakeld.

1 dag geleden