Olympische onderscheiding voor Nobelprijswinnaar uit Bangladesh
TOKIO (ANP) - Muhammad Yunus uit Bangladesh, in 2006 onderscheiden met de Nobelprijs voor de Vrede, ontvangt volgende week vrijdag bij de openingsceremonie van de Olympische Spelen in Tokio een hoge onderscheiding van het IOC. De 81-jarige Yunus krijgt de tweede 'Olympic Laurel', een gouden krans die is vastgemaakt aan een stuk steen uit het Griekse dorp Olympia, waar de Spelen ooit begonnen.
Het Internationaal Olympisch Comité reikte de Olympic Laurel voor het eerst uit bij de Spelen van Rio 216. De onderscheiding ging toen naar de Keniaan Kipchoge Keino.
Het IOC geeft de trofee aan mensen die door middel van sport een wezenlijke bijdrage leveren aan onderwijs, cultuur, ontwikkeling en vrede in de wereld. Volgens voorzitter Thomas Bach helpt Yunus sporters om na hun carrière iets bij te dragen aan de duurzame ontwikkelingsdoelen van de Verenigde Naties. "Voor de Spelen van Parijs 2024 helpt hij om een nieuw model voor de Spelen te ontwikkelen, met minimale impact op onze planeet en maximale impact op de nalatenschap voor het gastland", aldus Bach. Yunus wordt ook wel de 'bankier van de armen' genoemd.
Meer uit Sport
SAKHIR (ANP) - Max Verstappen houdt vast aan zijn kritiek op de nieuwe regels in de Formule 1. De viervoudig wereldkampioen hekelde die vorige week in Bahrein door ze "niet Formule 1-waardig" te noemen. Verstappen stelde woensdag tijdens een nieuwe testweek in Bahrein dat de Formule 1 niet te veel op de Formule E moet gaan lijken. "Vergroot de batterij niet, schaf die juist af en concentreer je op een mooie motor", zei hij tegen een aantal media, waaronder het AD.
19 minuten geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Mikaela Shiffrin (30) heeft de gouden medaille op de slalom gewonnen. De Amerikaanse alpineskiester won woensdag beide runs in Cortina d'Ampezzo. Het betekende de derde olympische gouden medaille voor Shiffrin in haar loopbaan. Ze hield de Zwitserse Camille Rast en de Zweedse Anna Swenn-Larsson ruim achter zich.
1 uur geledenJEBEL MOBRAH (ANP) - Wielrenner Remco Evenepoel is zijn leiderstrui kwijtgeraakt in de derde etappe van de Ronde van de Verenigde Arabische Emiraten, kortweg UAE Tour. De tweevoudig olympisch kampioen van Red Bull-Bora-hansgrohe liep op de steile slotklim naar Jebel Mobrah veel tijdverlies op. De Italiaan Antonio Tiberi was de sterkste en neemt de leiding in het algemeen klassement over.
1 uur geledenLIVIGNO (ANP/AFP) - Snowboarder Su Yiming heeft China de eerste gouden medaille van deze Olympische Winterspelen bezorgd. Su won op zijn 22e verjaardag het onderdeel slopestyle, nadat hij eerder deze maand zijn olympische titel op de big air van vier jaar geleden in eigen land was kwijtgeraakt. De Japanner Taiga Hasegawa werd in Livigno tweede, de Amerikaan Jake Canter veroverde het brons.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Femke Kok ziet zichzelf vrijdag op de olympische 1500 meter niet als topfavoriet, maar als outsider. "Dit wordt mijn eerste internationale 1500 meter. Dat klinkt eigenlijk best wel lullig, bedenk ik mij nu", vertelde ze lachend na haar training in het Milano Speed Skating Stadium.
3 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Bobsleeër Dave Wesselink is bij zijn debuut op de Olympische Spelen in de tweemansbob als tiende geëindigd. De 26-jarige Noord-Hollander kwam na vier runs in het Cortina Sliding Centre tot een totaaltijd van 3.43,32. Daarmee was hij 3,62 seconden langzamer dan de Duitse winnaar Johannes Lochner.
18 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland is dinsdag bij de Olympische Spelen in het medailleklassement op de vierde plaats blijven staan. De langebaanschaatssters Joy Beune, Marijke Groenewoud en Antoinette Rijpma-de Jong eindigden op de ploegenachtervolging als tweede en bezorgden Nederland zo de zesde zilveren medaille in Milaan.
19 uur geleden