Olympische onderscheiding voor Nobelprijswinnaar uit Bangladesh
TOKIO (ANP) - Muhammad Yunus uit Bangladesh, in 2006 onderscheiden met de Nobelprijs voor de Vrede, ontvangt volgende week vrijdag bij de openingsceremonie van de Olympische Spelen in Tokio een hoge onderscheiding van het IOC. De 81-jarige Yunus krijgt de tweede 'Olympic Laurel', een gouden krans die is vastgemaakt aan een stuk steen uit het Griekse dorp Olympia, waar de Spelen ooit begonnen.
Het Internationaal Olympisch Comité reikte de Olympic Laurel voor het eerst uit bij de Spelen van Rio 216. De onderscheiding ging toen naar de Keniaan Kipchoge Keino.
Het IOC geeft de trofee aan mensen die door middel van sport een wezenlijke bijdrage leveren aan onderwijs, cultuur, ontwikkeling en vrede in de wereld. Volgens voorzitter Thomas Bach helpt Yunus sporters om na hun carrière iets bij te dragen aan de duurzame ontwikkelingsdoelen van de Verenigde Naties. "Voor de Spelen van Parijs 2024 helpt hij om een nieuw model voor de Spelen te ontwikkelen, met minimale impact op onze planeet en maximale impact op de nalatenschap voor het gastland", aldus Bach. Yunus wordt ook wel de 'bankier van de armen' genoemd.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Danny Noppert heeft in de eerste ronde van het WK darts geen fout gemaakt tegen zijn landgenoot Jurjen van der Velde. In het Alexandra Palace in Londen werd het 3-1 voor de als zesde geplaatste Nederlander. De 23-jarige Van der Velde beleefde zijn WK-debuut.
1 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - De provincie Limburg is niet van plan de start van de Ronde van Spanje in 2029 of 2030 binnen te halen. Het provinciebestuur werd daar begin dit jaar over gepolst door een "externe partij", maar concludeert na onderzoek dat de financiële en organisatorische risico's te groot zijn. Ook zou de Vuelta-start vergeleken met andere wielerevenementen zoals de Amstel Gold Race economisch relatief weinig opleveren voor Limburg.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - De Formule 1 keert voor twee jaar terug naar Portugal. Er is een akkoord gesloten voor een Grand Prix van Portugal op het circuit van Portimão in 2027 en 2028, meldt de koningsklasse op zijn website.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - De tennissers op de ATP Tour kunnen in navolging van de tennissters op de WTA Tour komend seizoen ook een beroep doen op hitteregels. Daarmee kunnen ze zich beschermen tegen extreme hitte tijdens partijen.
14 uur geledenLONDEN (ANP) - Darter Dirk van Duijvenbode heeft op het WK darts in Londen de tweede ronde bereikt. De 33-jarige Zuid-Hollander versloeg in Alexandra Palace in de Engelse hoofdstad de Belg Andy Baetens met 3-2 in sets.
1 dag geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - Sportfans kunnen zich vanaf 14 januari registreren voor het kopen van tickets voor de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028. De organisatoren van LA28 meldden dat er minstens 1 miljoen kaartjes voor een bedrag van 28 dollar (24 euro) in de verkoop gaan.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Oud-winnaar Félix Auger-Aliassime neemt in februari deel aan het ABN AMRO Open. Dat maakte de organisatie van het tennistoernooi in Rotterdam maandag bekend. De 25-jarige Canadees is de nummer 5 van de wereld.
1 dag geleden