Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Olympische onderscheiding voor Nobelprijswinnaar uit Bangladesh

Olympische onderscheiding voor Nobelprijswinnaar uit Bangladesh

TOKIO (ANP) - Muhammad Yunus uit Bangladesh, in 2006 onderscheiden met de Nobelprijs voor de Vrede, ontvangt volgende week vrijdag bij de openingsceremonie van de Olympische Spelen in Tokio een hoge onderscheiding van het IOC. De 81-jarige Yunus krijgt de tweede 'Olympic Laurel', een gouden krans die is vastgemaakt aan een stuk steen uit het Griekse dorp Olympia, waar de Spelen ooit begonnen.

Het Internationaal Olympisch Comité reikte de Olympic Laurel voor het eerst uit bij de Spelen van Rio 216. De onderscheiding ging toen naar de Keniaan Kipchoge Keino.

Het IOC geeft de trofee aan mensen die door middel van sport een wezenlijke bijdrage leveren aan onderwijs, cultuur, ontwikkeling en vrede in de wereld. Volgens voorzitter Thomas Bach helpt Yunus sporters om na hun carrière iets bij te dragen aan de duurzame ontwikkelingsdoelen van de Verenigde Naties. "Voor de Spelen van Parijs 2024 helpt hij om een nieuw model voor de Spelen te ontwikkelen, met minimale impact op onze planeet en maximale impact op de nalatenschap voor het gastland", aldus Bach. Yunus wordt ook wel de 'bankier van de armen' genoemd.

Meer uit Sport

McLaren-teambaas: we hebben Las Vegas achter ons gelaten

DOHA (ANP) - Het Formule 1-team van McLaren heeft de gebeurtenissen tijdens de Grote Prijs van Las Vegas achter zich gelaten. Dat stelt teambaas Andrea Stella in een persbericht, in aanloop naar de GP van Qatar.

9 uur geleden
Verstappen bekijkt titelstrijd in de Formule 1 'race voor race'

DOHA (ANP) - Max Verstappen gaat de strijd om de wereldtitel in de Formule 1 "race voor race bekijken". Dat zegt de viervoudig wereldkampioen in aanloop naar de GP van Qatar via zijn team Red Bull. "We gaan elk raceweekend in met de instelling om zoveel mogelijk punten te pakken", aldus Verstappen. "We kunnen ons alleen een perfect weekend veroorloven."

12 uur geleden
Formule 1-ontwerper Newey wordt teambaas bij Aston Martin

DOHA (ANP) - Adrian Newey wordt komend seizoen de nieuwe teambaas van Aston Martin. Dat heeft het Formule 1-team bekendgemaakt. Hij volgt daarmee Andy Cowell op, die een andere functie krijgt.

12 uur geleden
Handbalster Abbingh stopt na dit seizoen ook bij haar club

ROTTERDAM (ANP) - Handbalster Lois Abbingh stopt na dit seizoen met handballen. Dat zei de aanvoerster van Oranje tijdens een persmoment in Ahoy voorafgaand aan haar laatste WK.

12 uur geleden
Italiaanse skiester Brignone is terug op de piste

MILAAN (ANP) - De Italiaanse skiester Federica Brignone is zeven maanden na een dubbele beenbreuk terug op de piste. Volgens de Italiaanse wintersportfederatie gaat ze er alles aan doen om aan de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo deel te nemen.

14 uur geleden
Verstappen genomineerd voor 'actie van het jaar' in Formule 1

DOHA (ANP) - Max Verstappen is genomineerd voor 'de actie van het jaar'. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 kan die prijs tijdens het gala van autosportfederatie FIA later dit jaar winnen. Verstappen maakte zijn in het oog springende actie na de start van de GP in Imola waar hij Oscar Piastri voorbijging. Lando Norris en Oliver Bearman zijn de andere genomineerden.

16 uur geleden
Hockeysters zonder aanvoerster Sanders naar Argentinië

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse hockeysters reizen zonder Pien Sanders naar Argentinië voor de start van het nieuwe seizoen van de Pro League. De aanvoerster is onvoldoende fit voor twee dubbele confrontaties met het gastland en Duitsland.

19 uur geleden