
Olympische missie Taam krijgt deuk na mislukte tienkamp Ratingen
RATINGEN (ANP) - Tienkamper Rik Taam heeft in Ratingen zijn kansen op deelname aan de Olympische Spelen in Parijs niet kunnen vergroten. De meerkamper uit Noord-Holland lag na zes onderdelen op koers voor een persoonlijk record, maar verprutste zijn wedstrijd door drie ongeldige pogingen en daarmee nul punten bij het discuswerpen.
Taam zette vorig jaar in het Duitse Ratingen een score neer van 8326 punten. Daarmee heeft hij voldaan aan de Nederlandse eis voor deelname aan de Spelen, maar niet aan de internationale eis (8460 punten). De wereldranglijst is een uitweg en daarop staat de Nederlander 24e. Dat is de laatste positie die nog recht geeft op een plek in de olympische tienkamp.
In Ratingen hoopte Taam zijn puntenrecord aan te scherpen en zijn positie voor Parijs te versterken. Na de eerste zes onderdelen, waarbij hij een persoonlijke toptijd van 10,59 op de 100 meter realiseerde, stond de atleet uit De Rijp er goed voor, maar het discuswerpen liep fout af.
Meer uit Sport
HENGELO (ANP) - Atleten Xavi Joy Mo-Ajok en Minke Bisschops hebben bij de Nederlandse kampioenschappen atletiek in Hengelo goud gepakt op de 100 meter.
11 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - Max Verstappen was na de kwalificaties van de GP in Hongarije niet te spreken over zijn wagen. De 27-jarige Nederlander sprak hoofdschuddend over de conditie van zijn RB21. "Alle sessies waren slecht. Iedere ronde. Dat was niet anders tijdens de kwalificaties", verzuchtte Verstappen tegen Viaplay.
14 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - Charles Leclerc (27) was totaal verrast dat hij tijdens de kwalificatie van de GP van Hongarije poleposition wist te veroveren. "Dit had ik nooit verwacht. Ik heb er geen woorden voor", zei de Monegask van Ferrari in een flashinterview op de Hungaroring.
15 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - Max Verstappen begint de Grote Prijs van Hongarije zondag vanaf de achtste plaats. Daarmee kreeg het optreden van de 27-jarige Nederlander in Boedapest na drie tegenvallende vrije trainingen tijdens de kwalificaties een teleurstellend vervolg. Charles Leclerc veroverde met zijn Ferrari de poleposition voor Oscar Piastri (McLaren).
15 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - Lewis Hamilton is er in zijn Ferrari niet in geslaagd zich bij de beste tien te kwalificeren voor de GP van Hongarije. De 40-jarige Brit viel af in de tweede kwalificatieronde (Q2) en start zondag vanaf de twaalfde plaats.
15 uur geledenSINGAPORE (ANP) - De Nederlandse gemengde estafetteploeg is bij de WK zwemmen in Singapore zaterdag als vijfde geƫindigd op de 4x100 meter vrije slag. Sean Niewold, Renzo Tjon-A-Joe, Milou van Wijk en Marrit Steenbergen lieten een tijd van 3.21,71 noteren. De zwemmers van de Verenigde Staten pakten het goud in een wereldrecord: 3.18,48. De onder neutrale vlag zwemmende Russen werden tweede, nog voor het Franse team.
17 uur geledenSINGAPORE (ANP) - Milou van Wijk heeft op de WK zwemmen in Singapore de finale bereikt op de 50 meter vrije slag. De 20-jarige Zwijndrechtse zwom de tweede tijd: 24,29. Alleen de Poolse Katarzyna Wasick was sneller: 24,19.
18 uur geleden