Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Olympische limiet Van Nunen, Futselaar en Deelstra op marathon

Olympische limiet Van Nunen, Futselaar en Deelstra op marathon

VALENCIA (ANP) - Bart van Nunen, Frank Futselaar en Andrea Deelstra hebben in de marathon van Valencia voldaan aan de limiet voor deelname aan de Olympische Spelen. Van Nunen verbeterde in de Spaanse stad zijn persoonlijk record met bijna 3 minuten. De 25-jarige Utrechter kwam over de finish in 2.10.14, ruim onder de olympische limiet (2.11.30).

Futselaar finishte officieus in 2.11.29, precies 1 seconde onder de limiet. De 29-jarige Gelderlander moet nog wel afwachten of dat ook zijn officiële eindtijd wordt.

De 35-jarige Deelstra, die vier jaar geleden al meedeed aan de Olympische Spelen van Rio de Janeiro, maakte het net als Futselaar heel spannend. Ze kwam als zestiende over de finish in 2.28.23 en bleef daarmee net onder de vereiste 2.28.30. Jill Holterman wist bij haar debuut op de marathon geen limiet te lopen. De 29-jarige atlete legde haar eerste race over 42,195 kilometer af in 2.34.52.

Abdi Nageeye

Abdi Nageeye, die zich al heeft geplaatst voor de Spelen, wilde in Valencia een aanval doen op zijn Nederlands record. Na maandenlang trainen in Kenia mikte Nageeye op een tijd van 2.05. De 31-jarige atleet lag lang op koers om de 2.06.17 van vorig jaar in Rotterdam te verbeteren, maar hij zakte in het tweede deel van de race weg. Nageeye finishte als vijftiende in 2.07.09.

De winst ging naar Evans Chebet. De Keniaan bleef met 2.03.00 ruim 50 seconden onder het parcoursrecord in Valencia. Chebet (32) liep op het laatste stuk richting de finish weg bij zijn landgenoot Lawrence Cherono, die op 4 seconden als tweede eindigde. Birhanu Legese uit Ethiopië werd derde op 16 tellen van de winnaar.

Bij de vrouwen zegevierde Peres Jepchirchir uit Kenia in 2.17.16. De 27-jarige wereldrecordhoudster op de halve marathon was bijna 1,5 minuut sneller dan haar landgenote Joyceline Jepkosgei.

Meer uit Sport

Thialf prijst zichzelf aan voor olympisch schaatstoernooi in 2030

ARNHEM (ANP) - Nederland stelt alles in het werk om Thialf aan te prijzen als locatie voor de Olympische Winterspelen van 2030. De Winterspelen vinden over vier jaar plaats in de Franse Alpen, waar geen geschikt ijsstadion aanwezig is. Het ijsstadion in Heerenveen wordt gezien als één van de twee locaties waar over vier jaar het schaatstoernooi kan worden gehouden. Verschillende betrokken Nederlandse partijen zullen de Franse organisatoren deze week informatie overhandigen waarmee ze hopen af te dwingen dat de keuze op Thialf valt.

14 uur geleden
Van de Wouw vroeg uitgeschakeld op sprint bij EK baanwielrennen

KONYA (ANP) - Hetty van de Wouw is op de EK baanwielrennen in het Turkse Konya verrassend vroeg uitgeschakeld in het sprinttoernooi. De wereldkampioene op dit onderdeel bleek in de kwartfinales niet opgewassen tegen de Duitse Lea Sophie Friedrich. Van de Wouw verloor beide heats.

15 uur geleden
Wielrenner Pidcock keert terug in Tour de France

ZÜRICH (ANP) - De Britse wielrenner Tom Pidcock (26) gaat in juli van start in de Tour de France. Dat heeft zijn ploeg Pinarello Q36.5 bekendgemaakt. Pidcock is de grote blikvanger van de relatief jonge ploeg, die deze zomer zijn Tourdebuut maakt. Vorig seizoen reed Pidcock de rondes van Italië en Spanje voor Pinarello Q36.5. In de Vuelta werd hij derde in het eindklassement.

16 uur geleden
Russell negeert bookmakers en tipt Verstappen als titelfavoriet

BRACKLEY (ANP) - De bookmakers tippen George Russell voor de titel in de Formule 1 dit jaar, maar de coureur van Mercedes wijst toch vooral naar Max Verstappen als belangrijkste gegadigde. "We weten dat Red Bull altijd een geweldige auto heeft en we weten natuurlijk hoe goed Max is. Ik denk dat hij dit jaar zeker mee zal strijden om de titel", zei Russell bij de officiële presentatie van de W17, de Mercedes-auto waarin Russell en teamgenoot Kimi Antonelli dit jaar rijden.

18 uur geleden
Australian Open-winnaar Alcaraz te moe voor toernooi in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Carlos Alcaraz (22) reist niet naar Rotterdam af om zijn titel op de ABN AMRO Open te verdedigen. De Spaanse tennisser, die zondag de Australian Open won, is volgens de organisatie van het toernooi te vermoeid na het toernooi in Melbourne.

19 uur geleden
Tennisster Lamens verdwijnt uit top honderd wereldranglijst

LONDEN (ANP) - Tennisster Suzan Lamens is uit de top honderd van de wereldranglijst verdwenen. Daarmee staat er nu geen Nederlandse speelster bij de beste honderd van de wereld. Lamens zakte acht plaatsen en neemt op de nieuwste ranking de 105e plaats in.

20 uur geleden
Waterpolosters ondanks verlies tegen Spanje naar halve finale EK

FUNCHAL (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben de halve finale bereikt van het Europees kampioenschap in het Portugese Funchal (Madeira). De ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis verloor weliswaar na penalty's met 16-13 van Spanje, maar eindigde toch bovenaan in de poule van de tweede groepsfase. Italië is dinsdag de tegenstander in de halve finale.

1 dag geleden