Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Olympische 'legends' blij dat ze na omweg op Gare du Nord zijn

Olympische 'legends' blij dat ze na omweg op Gare du Nord zijn

PARIJS (ANP) - De groep van om en nabij de zeventig Nederlandse gouden medaillewinnaars is met meer dan een uur vertraging op het station Gare du Nord in Parijs aangekomen. De stemming onder de voormalig olympisch kampioenen was opperbest. "Het is wat het is, maar ik ben wel blij dat ik er ben", zei zwemkampioene Ranomi Kromowidjojo bij aankomst op het perron.

De trein waarin ze reden, was al vertrokken uit Rotterdam toen de mededeling kwam dat de reis wat langer zou duren. "Het is keurig omgeroepen en er werd ook genoemd dat het met brandstichting te maken had. We zijn met een omweg, over het reguliere spoor, verder gereden", wist Kromowidjojo.

"Ik heb er nauwelijks iets van meegekregen. We zaten zo gezellig met elkaar te kwebbelen. Er was helemaal geen paniek of zo", zei Fieke Boekhorst, in 1984 olympisch kampioen met de hockeysters. "Het was heel gezellig zo met elkaar. En straks op de fiets door Parijs, dat lijkt me ook heel leuk", meldde Anneloes Nieuwenhuizen, ook hockeyster uit het gouden team van de Spelen van 1984 in Los Angeles. De 'legends' zijn uitgenodigd om de opening van het TeamNL Huis bij te wonen. Ze kijken daar gezamenlijk vrijdagavond naar de openingsceremonie.

Op het station Gare du Nord was het door de vertragingen enorm druk. Het wemelde er ook van de politie en bewapende militairen. De eerste Eurostar was al om 06.00 uur vertrokken uit Amsterdam en kwam met twee uur oponthoud aan. Een Nederlands gezin uit Stede Broec vertelde dat de trein een uur had stilgestaan buiten Parijs. "We komen hier voor de Spelen, maar gaan niet naar de opening. Die vertraging was niet leuk, maar het maakte ons niet zo veel uit."

Meer uit Sport

Belgische wielrenner Teuns (34) beëindigt carrière

BONDUES (ANP) - Dylan Teuns beëindigt zijn wielercarrière. Dat maakte de 34-jarige Belg donderdag bekend via sociale media. Teuns beleefde in 2022 het hoogtepunt van zijn loopbaan door heuvelklassieker de Waalse Pijl te winnen. Ook won hij twee etappes in de Tour de France en het eindklassement in onder meer de Ronde van Polen.

1 uur geleden
Griekspoor verliest van Zverev die naar plek 1 ATP-ranking stijgt

WENEN (ANP) - De opmars van tennisser Tallon Griekspoor is ten einde gekomen tegen de Duitser Alexander Zverev. Na zijn toernooizege in Brussel strandde Griekspoor donderdag na twee sets in de achtste finale van het ATP-toernooi van Wenen: 4-6 5-7. Zverev is door zijn overwinning virtueel gestegen naar plek 1 op de wereldranglijst. Als de lijst maandag officieel wordt, zal hij de geblesseerde Italiaan Jannik Sinner voorbijgaan.

2 uur geleden
WK-leider Antonelli kampt met virusinfectie voor GP van Mexico

MEXICO-STAD (ANP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli heeft last van een virusinfectie en slaat donderdag de mediaverplichtingen in aanloop naar de GP van Mexico over. Dat meldt zijn team Mercedes. De Italiaanse leider in de WK-stand kan zich bij de race van zondag voor het eerst kronen tot wereldkampioen. Daarvoor heeft hij genoeg aan een negende plaats.

3 uur geleden
Roux de Bézieux nieuwe voorzitter Franse Winterspelen 2030

PARIJS (ANP/AFP) - Geoffroy Roux de Bézieux is de nieuwe voorzitter van het organisatiecomité voor de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen. De 64-jarige Fransman volgt de in september afgetreden Edgar Grospiron op.

7 uur geleden
Eenhoorn: heel bijzonder dat Murphy met Brewers World Series wint

ROTTERDAM (ANP) - Robert Eenhoorn noemt het "heel bijzonder" dat voormalig bondscoach Pat Murphy met de honkballers van Milwaukee Brewers kampioen is geworden. "Het is voor iedere coach een knappe prestatie, maar het is natuurlijk heel leuk dat iemand het doet die twee keer bondscoach van Nederland was en veel affiniteit met ons land heeft", zegt de 58-jarige oud-honkbalinternational Eenhoorn tegen het ANP.

9 uur geleden
Rybakina wint in Tokio en blijft dit jaar tennisranglijst leiden

TOKIO (ANP) - Elena Rybakina heeft de kwartfinale bereikt van het tennistoernooi van Tokio. De nummer één van de wereldranglijst uit Kazachstan won in twee sets van haar landgenote Joelia Poetintseva: 6-2 6-3.

12 uur geleden
Oud-bondscoach Murphy wint World Series met honkballers Brewers

MILWAUKEE (ANP) - Pat Murphy heeft met de honkballers Milwaukee Brewers voor het eerst in de clubgeschiedenis de World Series gewonnen. Het team van de 67-jarige oud-bondscoach van Nederland won in de nacht van woensdag op donderdag in het eigen American Family Field met 4-1 van de Tampa Bay Rays. Daarmee komt de stand in de strijd om het kampioenschap op 4-1 voor de Brewers.

18 uur geleden