Olympische hoogspringers: twee gouden medailles graag
TOKIO (ANP) - De Qatarese hoogspringer Mutaz Essa Barshim heeft zondag in Tokio de begeerde olympische titel op zijn erelijst bijgeschreven, maar hij moest het goud delen met de Italiaan Gianmarco Tamberi. Beiden gingen over 2,37 in precies evenveel pogingen. Pas op 2,39 viel de lat tot drie keer toe af.
Die gelijke stand leidde tot een conversatie met de olympisch official voor het hoogspringen. Deze stelde in eerste instantie een "jump-off" voor om een beslissing te forceren. "Kunnen we twee gouden medailles krijgen?", vroeg Barshim daarop. De official knikte en zorgde voor grote blijdschap bij beide atleten.
Maksim Nedasakau uit Belarus haalde ook 2,37 maar had in totaal meer aanlopen nodig. Hij moest zich tevreden stellen met brons.
Barshim veroverde in 2012 in London brons, dat jaren later door de schorsing van de Rus Ivan Oechov werd opgewaardeerd tot zilver. Hetzelfde eremetaal hield hij over aan de Spelen van Rio in 2016. Na twee wereldtitels in 2017 en 2019 nu dan eindelijk de bekroning in de vorm van olympisch goud. Barshim, wiens familie van Soedanese komaf is, heeft een persoonlijke record staan van 2,43. Alleen de Cubaan Javier Sotomayor sprong ooit hoger, 2,45 in 1992.
Meer uit Sport
ASSEN (ANP) - De TT in Assen staat in 2027 van 25 tot en met 27 juni op het programma. Dat blijkt uit de kalender van de MotoGP die vrijdag is gepubliceerd. Er staan van maart tot en met november 22 grands prix in de koningsklasse van de motorsport op het programma.
9 minuten geledenCHENGDU (ANP) - Botic van de Zandschulp is in de tweede ronde van het tennistoernooi van Chengdu gestrand. De beste speler van Nederland verloor in China met 4-6 5-7 van Nikoloz Basilasjvili uit Georgië.
18 minuten geledenSINT WILLEBRORD (ANP) - Oud-wielrenner Rini Wagtmans is vrijdagochtend in zijn woonplaats Sint Willebrord overleden. Dat heeft zijn familie bekendgemaakt. Wagtmans, die al langere tijd ziek was, is 79 jaar geworden.
26 minuten geledenBAKOE (ANP) - Max Verstappen heeft bij de derde vrije training voor de Grote Prijs van Azerbeidzjan de snelste ronde gereden. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 noteerde in zijn Red Bull een tijd van 1.43,922, waarmee hij iets sneller was dan de Brit George Russell van Mercedes (1.44,021).
56 minuten geledenNEW ORLEANS (ANP/RTR) - Basketbalicoon Bob Pettit is op 93-jarige leeftijd overleden. Dat maakte zijn familie bekend. De Amerikaan ontving in 1956 als eerste de prijs voor de meest waardevolle speler (MVP) van de Amerikaanse competitie NBA en werd drie jaar later opnieuw uitgeroepen tot MVP.
3 uur geledenBOUCHERVILLE (ANP) - Demi Vollering is zaterdag tijdens het wereldkampioenschap op de weg in Montreal eindelijk de absolute kopvrouw van de Nederlandse wielrensters. "Dat maakt het ook wel weer spannend, maar ik zie het als iets positiefs. Dat al die rensters in dienst rijden van jou, geeft mij ook wel weer dat extra procentje tijdens de wedstrijd om het af te kunnen maken", zei de tweevoudig winnares van de Tour de France tijdens een persmoment in Canada.
6 uur geledenBAKOE (ANP/AFP) - Het Formule 1-team Audi heeft in 2027 dezelfde bezetting als dit jaar. Teambaas Mattia Binotto bevestigde bij de Grote Prijs van Azerbeidzjan in Bakoe dat de Duitser Nico Hülkenberg en de Braziliaan Gabriel Bortoleto bij de Duitse renstal blijven.
18 uur geleden