Olympische gouden medailles zijn record waard door hoge goudprijs
PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Door de gestegen goudprijs zijn Olympische gouden medailles waardevoller dan ooit. De plakken, waarvoor topsporters deze zomer tijdens de Spelen in Parijs zwaar hebben gestreden, bevatten 6 gram goud. Omgerekend zijn ze ongeveer 825 euro per stuk waard.
De goudprijs bereikte in juli een nieuw record, onder meer door de verwachting dat de Amerikaanse centrale bank de rente dit jaar gaat verlagen. Ook goudaankopen van centrale banken en een groeiende interesse van Chinese detailhandelaren drijven de prijs op.
In de praktijk smelten of verkopen olympiërs hun medailles meestal niet. Waardevoller zijn de geschenken die landen aan winnende atleten geven, zoals geld, vrijstelling van militaire dienst of koeien. Carlos Yulo, die vorige week de eerste mannelijke goudenmedaillewinnaar van de Filipijnen werd, krijgt bijvoorbeeld een volledig gemeubileerd appartement.
Medailles die wel verkocht worden, kunnen veel meer waard zijn dan hun metaalwaarde. Zo bracht een van de medailles van de Amerikaanse atleet Jesse Owens die hij tijdens de omstreden Olympische Spelen van 1936 in Berlijn won, 1,5 miljoen dollar op tijdens een veiling in 2013.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/DPA/BELGA) - Duitse wijnbouwers kampen met hun grootste crisis in decennia. Dat komt omdat de prijs die ze krijgen bij de verkoop van de wijn niet meer opweegt tegen de productiekosten, staat in een rapport van de Duitse belangenorganisatie voor de landbouw DBV.
10 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - China wil de kloof in zijn ruimtevaartcapaciteiten in vergelijking met de Verenigde Staten verkleinen. Daarom versoepelt het Aziatische land de beursregels voor Chinese bedrijven die herbruikbare commerciële raketten ontwikkelen.
13 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse spoorwegtoezichthouder grijpt in bij Deutsche Bahn om een belabberde planning van spoorwerkzaamheden, waardoor treindienstregelingen verstoord raken. In de zomer informeerde Deutsche Bahn andere spoorvervoerders slechts op tijd over 62 procent van de werkzaamheden, een aandeel dat in de late herfst daalde naar 55 procent.
14 uur geledenGENT (ANP) - Het Kanaal Gent-Terneuzen, dat loopt door Zeeuws-Vlaanderen, ontvangt maandag voor het eerst een schip van meer dan 38 meter breed. Dat is nooit eerder gebeurd, meldt het Belgische persbureau Belga.
15 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De winsten van Chinese industriebedrijven zijn in november voor de tweede maand op rij gedaald. Dat wijst op een verzwakkende binnenlandse vraag en aanhoudende prijsdalingen bij de industriebedrijven.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Defensie is met afstand de grootste werkgever van Nederland, heeft de Volkskrant uitgezocht. Volgens onderzoek van de krant was Defensie eind vorig jaar goed voor 74.333 voltijdsbanen. Dat is bijna een vijfde meer dan in het vorige onderzoek vijf jaar geleden.
16 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - Het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken heeft sancties aangekondigd tegen tien individuen en twintig Amerikaanse defensiebedrijven vanwege wapenverkoop aan Taiwan.
18 uur geleden