Olympische deelnemers overgedragen aan NOC*NSF
ARNHEM (ANP) - De sporters die komende zomer actief zijn op de Olympische Spelen en Paralympische Spelen zijn op Papendal overgedragen aan sportkoepel NOC*NSF. Dat gebeurde tijdens de teampresentatie van de ploeg die Nederland vertegenwoordigt in Parijs. Met die symbolische overdracht vallen de sporters nu onder chef de mission Pieter van den Hoogenband en zijn collega Esther Vergeer, die aan het hoofd staat van de paralympische ploeg.
NOC*NSF-voorzitter Anneke van Zanen-Nieberg overhandigde een Nederlandse vlag aan de beide chefs de mission. Van den Hoogenband zal op 22 juli bekendmaken welke sporters de vlag dragen tijdens de openingsceremonie van de Spelen vier dagen later.
Niet alle sporters die zich geplaatst hebben, waren aanwezig op Papendal. Velen zijn elders in voorbereiding of hebben nog wedstrijden. De Paralympische Spelen beginnen op 28 augustus.
Roerige tijden
Van Zanen refereerde aan de roerige tijden met talrijke conflicten in de wereld. "Jullie bereiden je voor, maar in Parijs zijn ze ook druk bezig om maatregelen te nemen zodat elke sporter of bezoeker daar veilig is. Ik ben supertrots op de ploeg. Jullie laten, met alle atleten samen in een dorp, zien dat je door sport de wereld een beetje beter kunt maken", aldus Van Zanen.
"Het is een unieke ploeg die unieke prestaties gaat leveren", sprak Van den Hoogenband. "We staan er goed voor, maar het blijft natuurlijk sport. Er is nog geen medaille gewonnen."
Vergeer kreeg het gevoel dat ook de Paralympische Spelen al bijna beginnen. "Maar de sporters zullen dat nog minder hebben, een aantal moet zich ook nog kwalificeren."
Meer uit Sport
MADRID (ANP) - De Oekraïense Marta Kostjoek heeft het tennistoernooi van Madrid op haar naam geschreven. Op het gravel in de Spaanse hoofdstad versloeg ze in de finale Mirra Andrejeva uit Rusland in twee sets: 6-3 7-5.
32 minuten geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen is alsnog een plaats opgeschoven bij de sprintrace van de Grote Prijs van Miami. De Nederlander eindigde als zesde, maar klom naar de vijfde plaats na een tijdstraf voor Kimi Antonelli.
35 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Xan de Waard stopt na dit seizoen met hockeyen. De 30-jarige tophockeyster heeft via Instagram haar afscheid aangekondigd. "Het is mooi geweest", schrijft De Waard, die in haar loopbaan twee keer tot beste hockeyster van de wereld werd verkozen.
1 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen is als zesde geëindigd in de sprintrace bij de Grote Prijs van Miami. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull was de race over 100 kilometer op de vijfde positie begonnen. Na een matige start wist hij nog een plek terug te winnen. De winst ging naar Lando Norris van McLaren. Het was de vierde sprintzege uit zijn carrière.
1 uur geledenGABORONE (ANP) - Lieke Klaver heeft zich in Gaborone (Botswana) met de Nederlandse estafettevrouwen op de 4x400 meter geplaatst voor de finale van de World Relays. De formatie, zonder Femke Broeders-Bol, plaatste zich op basis van tijd en stelde daarmee ook een ticket veilig voor de WK atletiek van volgend jaar in Beijing. Ook de Nederlandse estafettemannen op de 4x400 meter en de 4x100 meter slaagden hierin.
2 uur geledenCHARMEY (ANP) - Tadej Pogacar heeft zijn derde ritzege geboekt in de Ronde van Romandië. De wereldkampioen van UAE Team Emirates kwam in de vierde etappe na bijna 150 kilometer solo aan in Charmey. De Sloveen bleef de Duitser Florian Lipowitz 14 seconden voor en verstevigde daarmee zijn leidende positie in het algemeen klassement.
4 uur geledenBOLOGNA (ANP/RTR) - Voormalig Formule 1-coureur en paralympisch kampioen Alex Zanardi is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie zaterdag bekendgemaakt.
8 uur geleden