Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Olympische baas Bach pas op 12 juli naar Tokio

Olympische baas Bach pas op 12 juli naar Tokio

TOKIO (ANP) - Voorzitter Thomas Bach van het Internationaal Olympisch Comité zal pas op 12 juli arriveren in Tokio, minder dan twee weken voor aanvang van de Olympische Spelen. De Duitser moest een trip naar Japan in mei al schrappen vanwege de reisbeperkingen door het coronavirus en zal ook in de maand juni niet naar het gastland reizen, meldde het IOC.

Bach zou in mei onder meer aanwezig zijn bij de olympische fakkeltocht in Hiroshima, maar bezoekers waren daar niet toegestaan. Japan heeft de coronamaatregelen aangescherpt vanwege een nieuwe golf aan besmettingen.

Het IOC probeert de bezorgdheid onder de Japanse bevolking over de Spelen zo veel mogelijk weg te nemen. Inmiddels is ongeveer 60 procent van de Japanners tegen het doorgaan van het sportevenement. Bach bood woensdag extra medisch personeel aan om te helpen bij het uitvoeren van de hygiëneprotocollen die zijn opgesteld om de Spelen zo veilig mogelijk te laten verlopen.

Er is al besloten dat buitenlandse toeschouwers niet welkom zijn en het is nog maar de vraag of Japanners wel in beperkte mate de olympische wedstrijden kunnen bezoeken. Daarover nemen IOC en organisatiecomité in juni een besluit.

Bach benadrukte eerder dat de Spelen in Tokio en ook de Paralympische Spelen voor iedereen veilig zullen zijn, zowel voor de sporters als voor de Japanse gemeenschap. De Duitser zei dat naar verwachting 80 procent van de atleten en begeleiders die naar Tokio komen gevaccineerd zullen zijn.

Meer uit Sport

Kogelstootster Schilder derde bij finale Diamond League

BRUSSEL (ANP) - Jessica Schilder (27) heeft haar titel in de Diamond League niet kunnen prolongeren. Ze werd derde in de finale in Brussel. Na het winnen van haar derde opeenvolgende Europese titel vorige maand in Birmingham, moest ze de eindzege in de prestigieuze mondiale wedstrijdserie aan de Amerikaanse Chase Jackson laten. Sarah Mitton uit Canada werd tweede.

15 minuten geleden
Titelverdedigster Sabalenka bereikt vierde ronde op US Open

NEW YORK (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka is op de US Open doorgedrongen tot de vierde ronde. De als eerste geplaatste Belarussische won in New York met 6-3 6-4 van de Oezbeekse Kamilla Rachimova, de nummer 92 van de wereld.

1 uur geleden
Russell snelste in tweede vrije training, Verstappen negende

MONZA (ANP) - Formule 1-coureur George Russell heeft bij de tweede vrije training voor de Grote Prijs van Italië de beste tijd neergezet. De 28-jarige Brit van Mercedes was op het Autodromo Nazionale Monza sneller dan de Monegask Charles Leclerc, die in zijn Ferrari nog de rapste was tijdens de eerste vrije training.

2 uur geleden
Turnster Thorsdottir mist door blessures WK in eigen land

ROTTERDAM (ANP) - Turnster Eythora Thorsdottir (28) kan door slepende blessures niet deelnemen aan de WK in Rotterdam. Dat vertelde ze tijdens een persmoment waarbij ze werd aangekondigd als ambassadeur van het wereldtiteltoernooi.

5 uur geleden
Tweevoudig olympiër Deurloo (35) definitief gestopt met turnen

ROTTERDAM (ANP) - Bart Deurloo (35) is definitief gestopt met turnen. Dat maakte de Ridderkerker bekend tijdens een persmoment in aanloop naar de WK turnen in Rotterdam. Tijdens het titeltoernooi is hij samen met Eythora Thorsdottir actief als WK-ambassadeur.

5 uur geleden
Leclerc snelste in vrije training Monza, Verstappen slaat over

MONZA (ANP) - Formule 1-coureur Charles Leclerc heeft vrijdag de snelste tijd neergezet bij de eerste vrije training van de Grote Prijs van Italië. De Monagask van Ferrari reed op het circuit van Monza een snelste ronde van 1.23,008. Zijn Britse ploeggenoot Lewis Hamilton was 0,173 seconde langzamer. Hamiltons landgenoot George Russell (Mercedes) reed de derde tijd, 0,304 seconde achter Leclerc.

5 uur geleden
Formule 1: Gasly toch nog gestraft voor GP Monaco, Hadjar derde

MONACO (ANP) - De Franse Formule 1-coureur Pierre Gasly is alsnog teruggezet in de uitslag van de Grote Prijs van Monaco van 7 juni. Dat heeft autosportbond FIA vrijdag bekendgemaakt. Door tijdstraffen wordt Gasly (Alpine) teruggezet naar de zevende plaats. Zijn landgenoot Isack Hadjar (Red Bull) klimt weer naar de derde plaats.

6 uur geleden