Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Olympische baas Bach pas op 12 juli naar Tokio

Olympische baas Bach pas op 12 juli naar Tokio

TOKIO (ANP) - Voorzitter Thomas Bach van het Internationaal Olympisch Comité zal pas op 12 juli arriveren in Tokio, minder dan twee weken voor aanvang van de Olympische Spelen. De Duitser moest een trip naar Japan in mei al schrappen vanwege de reisbeperkingen door het coronavirus en zal ook in de maand juni niet naar het gastland reizen, meldde het IOC.

Bach zou in mei onder meer aanwezig zijn bij de olympische fakkeltocht in Hiroshima, maar bezoekers waren daar niet toegestaan. Japan heeft de coronamaatregelen aangescherpt vanwege een nieuwe golf aan besmettingen.

Het IOC probeert de bezorgdheid onder de Japanse bevolking over de Spelen zo veel mogelijk weg te nemen. Inmiddels is ongeveer 60 procent van de Japanners tegen het doorgaan van het sportevenement. Bach bood woensdag extra medisch personeel aan om te helpen bij het uitvoeren van de hygiëneprotocollen die zijn opgesteld om de Spelen zo veilig mogelijk te laten verlopen.

Er is al besloten dat buitenlandse toeschouwers niet welkom zijn en het is nog maar de vraag of Japanners wel in beperkte mate de olympische wedstrijden kunnen bezoeken. Daarover nemen IOC en organisatiecomité in juni een besluit.

Bach benadrukte eerder dat de Spelen in Tokio en ook de Paralympische Spelen voor iedereen veilig zullen zijn, zowel voor de sporters als voor de Japanse gemeenschap. De Duitser zei dat naar verwachting 80 procent van de atleten en begeleiders die naar Tokio komen gevaccineerd zullen zijn.

Meer uit Sport

Świątek staat ook in tweede ronde US Open slechts vijf games af

NEW YORK (ANP/RTR) - Tennisster Iga Świątek heeft probleemloos de derde ronde van de US Open bereikt. De Poolse oud-winnares was in de tweede ronde met 6-3 6-2 te sterk voor de Argentijnse Nadia Podoroska. In haar openingspartij tegen de Chinese Wang Xiyu stond Świątek ook maar vijf games af.

1 uur geleden
Rodetruidrager Mas pakt tijd op concurrenten in bergrit Vuelta

CALAR ALTO (ANP) - Wielrenner Enric Mas heeft zijn leiderspositie verstevigd in de twaalfde etappe van de Vuelta. De Spanjaard van Movistar finishte in de bergrit van Vera naar Calar Alto op bijna drie minuten van ritwinnaar Jakob Omrzel uit Slovenië van Bahrain - Victorious als vijfde, maar liep uit op zijn concurrenten Primoz Roglic uit Slovenië, de Oostenrijker Felix Gall en Richard Carapaz uit Ecuador.

1 uur geleden
Volleybalsters verliezen op EK in kwartfinale van Polen

ISTANBUL (ANP) - De Nederlandse volleybalsters zijn in de kwartfinales van het EK uitgeschakeld. Het team van bondscoach Felix Koslowski verloor in Istanbul met 3-1 in sets van Polen (16-25 25-20 20-25 23-25).

2 uur geleden
Kromowidjojo in directie wereldzwembond World Aquatics

BOEDAPEST (ANP) - Oud-zwemster Ranomi Kromowidjojo treedt op 1 oktober toe tot de directie van wereldzwembond World Aquatics. De drievoudig olympisch kampioene krijgt als 'engagement director' de taak om de sporters zo goed mogelijk te begeleiden en ondersteunen.

4 uur geleden
Broeders-Bol: extra vertrouwen na race vanaf de kop in Zürich

BRUSSEL (ANP) - Femke Broeders-Bol heeft extra vertrouwen gekregen van haar laatste race op de 800 meter bij de Diamond League in Zürich. De 26-jarige atlete rende een groot deel van die race aan de leiding en eindigde in een nieuw Nederlands record. Broeders-Bol moest wel Europees kampioene Audrey Werro voor zich dulden, maar liep met de tweede tijd van 1.54,71 0,7 seconde van haar eigen beste toptijd af.

4 uur geleden
Van der Poel als kopman van Nederlandse ploeg naar WK

ARNHEM (ANP) - Mathieu van der Poel is de kopman van de Nederlandse wielerploeg voor de wegrace op de WK in Montréal. De winnaar van de laatste etappe van de Tour de France krijgt op 27 september hulp van zijn ploeggenoten Daan Hoole, Bart Lemmen, Tim van Dijke, Bauke Mollema, Pascal Eenkhoorn, Menno Huising en Mathijs Paasschens. Hoole fietst ook de tijdrit.

6 uur geleden
Tennisster Sabalenka met overmacht naar derde ronde US Open

NEW YORK (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft op de US Open haar jacht op titelprolongatie voortgezet met een vlotte zege in de tweede ronde op de Russische qualifier Polina Jatsenko. De als eerste geplaatste Belarussische won in New York met 6-1 6-1 van de nummer 160 van de wereldranglijst.

15 uur geleden