Olympische baas Bach pas op 12 juli naar Tokio
TOKIO (ANP) - Voorzitter Thomas Bach van het Internationaal Olympisch Comité zal pas op 12 juli arriveren in Tokio, minder dan twee weken voor aanvang van de Olympische Spelen. De Duitser moest een trip naar Japan in mei al schrappen vanwege de reisbeperkingen door het coronavirus en zal ook in de maand juni niet naar het gastland reizen, meldde het IOC.
Bach zou in mei onder meer aanwezig zijn bij de olympische fakkeltocht in Hiroshima, maar bezoekers waren daar niet toegestaan. Japan heeft de coronamaatregelen aangescherpt vanwege een nieuwe golf aan besmettingen.
Het IOC probeert de bezorgdheid onder de Japanse bevolking over de Spelen zo veel mogelijk weg te nemen. Inmiddels is ongeveer 60 procent van de Japanners tegen het doorgaan van het sportevenement. Bach bood woensdag extra medisch personeel aan om te helpen bij het uitvoeren van de hygiëneprotocollen die zijn opgesteld om de Spelen zo veilig mogelijk te laten verlopen.
Er is al besloten dat buitenlandse toeschouwers niet welkom zijn en het is nog maar de vraag of Japanners wel in beperkte mate de olympische wedstrijden kunnen bezoeken. Daarover nemen IOC en organisatiecomité in juni een besluit.
Bach benadrukte eerder dat de Spelen in Tokio en ook de Paralympische Spelen voor iedereen veilig zullen zijn, zowel voor de sporters als voor de Japanse gemeenschap. De Duitser zei dat naar verwachting 80 procent van de atleten en begeleiders die naar Tokio komen gevaccineerd zullen zijn.
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP/RTR) - Tennissers Jannik Sinner en Carlos Alcaraz hebben hun deelname toegezegd aan het demonstratietoernooi tussen amateurs en profs, voorafgaand aan de Australian Open. De winnaar van het zogeheten 'One Point Slam' ontvangt 1 miljoen Australische dollar (omgerekend 621.000 euro).
1 uur geledenBAKOE (ANP) - Judoka Sanne van Dijke is op de WK judo in Bakoe (Azerbeidzjan) doorgedrongen tot de achtste finales in de klasse tot 70 kilogram. De winnares van het brons vorig jaar op de WK in Boedapest won in Bakoe haar eerste twee partijen. Nadat ze in de eerste ronde afrekende met Celinda Corozo uit Ecuador, volgde daarna een zege op de Kroatische Lara Cvjetko, de huidige aanvoerster van de wereldranglijst in de klasse tot 70 kilogram.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/DPA) - De Amerikaanse skibond heeft verrassend genoeg Lindsey Vonn opgenomen in de hoofdselectie voor het komende seizoen in de wereldbeker. De 41-jarige Vonn maakt deel uit van het A-team van in totaal zeventien skiërs (vrouwen en mannen).
3 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Tallon Griekspoor is ook in het masterstoernooi van Shanghai niet verder gekomen dan de eerste ronde. De 30-jarige tennisser liet zich verrassen door de Russische qualifier Pavel Kotov. De nummer 187 van de wereld won in twee sets: 6-4 7-6 (4).
4 uur geledenARNHEM (ANP) - NOC*NSF zal geen bestuurlijke afvaardiging naar de komende Jeugd Olympische Spelen van Dakar in Senegal sturen. Dat maakte de sportkoepel woensdag bekend op de eigen website. NOC*NSF noemt als redenen het feit dat Rusland onder eigen vlag deelneemt, de Senegalese wetgeving op het gebied van lhbtiq+-rechten en de hoge kosten.
15 uur geledenWEVELGEM (ANP) - Wielrenner Dylan van Baarle heeft woensdag bij een trainingsongeluk een breuk in zijn pols opgelopen. Het seizoen van de 34-jarige Nederlander is daarmee voorbij. Dat meldt zijn ploeg Soudal Quick-Step op de eigen website.
16 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De Nederlandse baanwielrenners zijn nog niet onder de indruk van de olympische piste van de Spelen van Los Angeles in 2028. "Afgelopen zomer zijn we een week naar LA geweest om de baan te verkennen, maar die voelt heel klein en compact. Het is niks vergeleken hier met Omnisport", zei vijfvoudig olympisch kampioen Harrie Lavreysen tijdens een persmoment langs de wielerbaan in Apeldoorn.
19 uur geleden