Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Olympisch zwemkampioen verliest sponsor vanwege steun aan oorlog

Olympisch zwemkampioen verliest sponsor vanwege steun aan oorlog

MOSKOU (ANP) - Het grote zwemkledingmerk Speedo heeft het sponsorcontract met de Russische zwemmer Evgeni Rilov verscheurd. De tweevoudig olympisch kampioen van Tokio was eind vorige week aanwezig in het Loezjniki-stadion in Moskou, waar de Russische president Vladimir Poetin in een speech de strijdkrachten prees voor hun "speciale militaire operatie" in Oekraïne. De Russen vierden in het stadion ook de annexatie van de Kim van acht jaar geleden.

Rilov (25) was net als enkele andere topsporters aanwezig bij de ceremonie. Speedo ziet dat als een steunbetuiging aan de oorlog en besloot direct de banden met de Rus te verbreken. "Na zijn aanwezigheid afgelopen weekeinde in het Loezjniki-stadion in Moskou kan Speedo bevestigen dat het sponsorschap van Evgeni Rilov met onmiddellijke ingang is ontbonden. We veroordelen de oorlog in Oekraïne op de sterkst mogelijke manier en zijn solidair met de inwoners van Oekraïne, onze atleten en teamgenoten die worden geraakt door dit conflict", meldde Speedo aan onder meer de bekende zwemwebsite SwimSwam. Het zwemkledingmerk doneert het openstaande sponsorbedrag aan de VN-vluchtelingenorganisatie UNHCR.

Rilov, die ook als politieagent in de buurt van Moskou werkt, veroverde vorig jaar in Japan olympisch goud op de 100 en 200 meter rugslag. Hij werd na zijn successen in Japan door Poetin gehuldigd in het Kremlin.

De mondiale zwemfederatie FINA zegt "diep teleurgesteld" te zijn in de aanwezigheid van Rilov bij de 'oorlogsviering' in Moskou. De FINA onderzoekt de zaak.

Meer uit Sport

Titelverdedigster Gauff uitgeschakeld op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Titelverdedigster Coco Gauff is uitgeschakeld op Roland Garros. De 22-jarige Amerikaanse verloor in de derde ronde van de tot Oostenrijkse genaturaliseerde Anastasia Potapova (25): 4-6 7-6 (1) 6-4.

22 minuten geleden
Wielrenster Wiebes pakt roze na zege in eerste etappe Giro

RAVENNA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes is de eerste draagster van de roze leiderstrui in de Ronde van Italië voor vrouwen. De 27-jarige Nederlandse topsprintster van SD Worx-Protime was na de eerste etappe over 139 kilometer veruit de snelste van het peloton in de straten van Ravenna.

58 minuten geleden
Arensman ziet plan om vierde plek te verdedigen perfect uitpakken

PIANCAVALLO (ANP) - Thymen Arensman heeft zijn vierde plaats in het algemeen klassement van de Giro d'Italia met succes verdedigd. Op de steile slotklim naar Piancavallo wist de 26-jarige Nederlander van Netcompany Ineos zijn voorsprong op de Canadees Derek Gee te behouden, maar slaagde hij er niet in tijd te winnen op de Australiër Jai Hindley.

2 uur geleden
Leider Vingegaard boekt in laatste bergrit Giro vijfde etappezege

PIANCAVELLO (ANP) - De Deen Jonas Vingegaard heeft in de laatste bergrit van de Giro d'Italia zijn vijfde etappezege geboekt. De 29-jarige wielrenner van Visma - Lease a Bike versnelde met nog 11 kilometer te gaan op slotklim Piancavallo en kreeg niemand mee. Zo breidde de oppermachtige leider in het klassement zijn voorsprong verder uit, met zondag alleen nog een vlakke etappe met aankomst in Rome voor de boeg.

4 uur geleden
Tennisster Sabalenka eenvoudig naar vierde ronde Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft zich zonder problemen geplaatst voor de vierde ronde van Roland Garros. De mondiale nummer 1 uit Belarus was met 6-0 7-5 te sterk voor de Australische Daria Kasatkina. Ze speelt in de volgende ronde tegen Naomi Osaka. De viervoudig grandslamwinnares uit Japan won eerder op zaterdag van de Amerikaanse Iva Jovic.

5 uur geleden
Tennisster Osaka voor het eerst naar vierde ronde Roland Garros

PARIJS (ANP) - De Japanse tennisster Naomi Osaka is voor het eerst doorgedrongen tot de vierde ronde van Roland Garros. De viervoudig grandslamwinnares versloeg na drie uur de Amerikaanse Iva Jovic met 7-6 (5) 6-7 (3) 6-4. Ze treft in de volgende ronde de winnares van de partij tussen de Australische Daria Kasatkina en Aryna Sabalenka, de mondiale nummer 1 uit Belarus.

6 uur geleden
Brons voor turnster Veerman in brugfinale World Challenge Cup

KOPER (ANP) - Turnster Sanna Veerman (24) heeft bij de World Challenge Cup in het Sloveense Koper brons gewonnen in de toestelfinale op het onderdeel brug. Veerman kwam in de finale tot 12,700 punten. Het goud ging naar de Hongaarse Zsófia Kovács (13,600). Caitlin Rooskrantz uit Zuid-Afrika greep met 13,066 het zilver.

7 uur geleden