Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Olympisch zwemkampioen verliest sponsor vanwege steun aan oorlog

Olympisch zwemkampioen verliest sponsor vanwege steun aan oorlog

MOSKOU (ANP) - Het grote zwemkledingmerk Speedo heeft het sponsorcontract met de Russische zwemmer Evgeni Rilov verscheurd. De tweevoudig olympisch kampioen van Tokio was eind vorige week aanwezig in het Loezjniki-stadion in Moskou, waar de Russische president Vladimir Poetin in een speech de strijdkrachten prees voor hun "speciale militaire operatie" in Oekraïne. De Russen vierden in het stadion ook de annexatie van de Kim van acht jaar geleden.

Rilov (25) was net als enkele andere topsporters aanwezig bij de ceremonie. Speedo ziet dat als een steunbetuiging aan de oorlog en besloot direct de banden met de Rus te verbreken. "Na zijn aanwezigheid afgelopen weekeinde in het Loezjniki-stadion in Moskou kan Speedo bevestigen dat het sponsorschap van Evgeni Rilov met onmiddellijke ingang is ontbonden. We veroordelen de oorlog in Oekraïne op de sterkst mogelijke manier en zijn solidair met de inwoners van Oekraïne, onze atleten en teamgenoten die worden geraakt door dit conflict", meldde Speedo aan onder meer de bekende zwemwebsite SwimSwam. Het zwemkledingmerk doneert het openstaande sponsorbedrag aan de VN-vluchtelingenorganisatie UNHCR.

Rilov, die ook als politieagent in de buurt van Moskou werkt, veroverde vorig jaar in Japan olympisch goud op de 100 en 200 meter rugslag. Hij werd na zijn successen in Japan door Poetin gehuldigd in het Kremlin.

De mondiale zwemfederatie FINA zegt "diep teleurgesteld" te zijn in de aanwezigheid van Rilov bij de 'oorlogsviering' in Moskou. De FINA onderzoekt de zaak.

Meer uit Sport

Tennisser Zverev in drie sets naar halve finales Monte Carlo

MONACO (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich als eerste geplaatst voor de halve finales van het masterstoernooi van Monte Carlo. De Duitse nummer 3 van de wereldranglijst boekte een zege in drie sets op de Braziliaan João Fonseca: 7-5 6-7 (3) 6-3.

15 minuten geleden
Volleybalster Plak stelt zich niet beschikbaar voor Oranje

UTRECHT (ANP) - Volleybalster Celeste Plak heeft zich niet beschikbaar gesteld voor de wedstrijden van Oranje deze zomer. Dat meldde de volleybalbond op de eigen website. De 30-jarige diagonaalspeelster ontbreekt op de 'longlist' van bondscoach Felix Koslowski voor de komende periode, waarin Nederland speelt op de Four Nations Cup en de Volleyball Nations League.

1 uur geleden
Golfer McIlroy begint goed aan jacht op titelprolongatie Masters

AUGUSTA (ANP) - Golfer Rory McIlroy is uitstekend begonnen aan zijn jacht op titelprolongatie op de Masters. De 36-jarige Noord-Ier deelt na een eerste ronde van 67 slagen (5 onder par) de leiding met de Amerikaan Sam Burns.

6 uur geleden
Van Gerwen klopt Bunting na achterstand en bereikt finale

BRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League de finale bereikt. De Nederlander knokte zich in de halve finale in Brighton tegen de Engelsman Stephen Bunting terug van een achterstand van 4-2 en won met 6-5.

14 uur geleden
Van Gerwen klopt Van Veen in kwartfinale Premier League

BRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League Gian van Veen verslagen. De 36-jarige Brabander zette zijn landgenoot in Brighton met 6-4 aan de kant.

15 uur geleden
Schaker Giri speelt remise en ziet koploper Sindarov uitlopen

PEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is er bij het Kandidatentoernooi op Cyprus niet in geslaagd voor de derde keer op rij te winnen. Na zeges op Rameshbabu Praggnanandhaa uit India en de Amerikaan Fabiano Caruana, moest de 31-jarige Nederlander donderdag in de tiende speelronde tegen de Amerikaan Hikaru Nakamura genoegen nemen met een remise.

19 uur geleden
Alcaraz met moeite ten koste van Etcheverry door in Monaco

MONACO (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz (22) heeft zich met enige moeite bij de laatste acht van de Monte Carlo Masters geschaard. De nummer 1 van de wereldranglijst won op het gravel van de Country Club in de achtste finales in drie sets van de 26-jarige Argentijn Tomás Etcheverry: 6-1 4-6 6-3. Alcaraz stuit nu op Aleksandr Boeblik uit Kazachstan.

20 uur geleden