Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Olympisch zwemkampioen Dressel ook op 100 vlinder in Parijs

Olympisch zwemkampioen Dressel ook op 100 vlinder in Parijs

INDIANAPOLIS (ANP/AFP) - De Amerikaanse zwemmer Caeleb Dressel kan ook op de 100 meter vlinderslag zijn olympische titel verdedigen in Parijs. Dressel zegevierde op het onderdeel bij de Amerikaanse trials, de kwalificatiewedstrijden voor de Spelen, in een tijd van 50,19. In Tokio was de 27-jarige Amerikaan goed voor vijf olympische titels, maar eerder in de week verzuimde hij zich te plaatsen voor de 100 meter vrije slag.

Wel kan Dressel starten op de 50 vrij en is hij zeker van een plaats in de Amerikaanse estafetteploeg op de 4 x 100 meter vrij. Op de 100 vlinder liet hij de 17-jarige Thomas Heilman achter zich. Heilman won eerder de 200 vlinder en wordt zo de jongste Amerikaanse mannelijke zwemmer op de Spelen sinds Michael Phelps en Aaron Peirsol, destijds 15 en 17 jaar oud, deelnamen aan de Spelen van Sydney in 2000.

Dressel won op de Spelen van Tokio vijf gouden medailles, maar werd de afgelopen jaren geplaagd door mentale problemen die hem enige tijd uit het zwembad hielden.

Katie Ledecky verzekerde zich van deelname aan de 800 meter vrije slag in Parijs, waar ze de eerste sportvrouw kan worden die op vier opeenvolgende Spelen hetzelfde onderdeel wint. Die reeks begon voor de toen 15-jarige zwemster in Londen 2012.

Meer uit Sport

Tennisser Shelton wint Amerikaanse finale in Dallas

DALLAS (ANP) - De Amerikaan Ben Shelton heeft het tennistoernooi van Dallas op zijn naam geschreven. De nummer 9 van de wereld rekende in de finale in drie sets af met zijn landgenoot Taylor Fritz, de nummer 7 van de wereld. De setstanden waren 3-6, 6-3 en 7-5.

10 uur geleden
Schaakgrootheid Carlsen voegt weer een wereldtitel toe

WANGELS (ANP) - Schaakgrootmeester Magnus Carlsen heeft een zoveelste wereldtitel aan zijn erelijst toegevoegd. De Noor, al vanaf 2011 de aanvoerder van de wereldranglijst, veroverde in het Duitse Wangels de eerste wereldtitel freestyleschaken. Hij versloeg in de finale de Amerikaan Fabiano Caruana na vier partijen: 2,5-1,5.

10 uur geleden
Trainer Van Velde voltooit levenswerk met goud sprintster Kok

MILAAN (ANP) - Trainer Gerard van Velde vindt dat hij zijn levenswerk heeft voltooid met de gouden olympische medaille van Femke Kok op de 500 meter. De voormalige sprinter, die zelf goud behaalde op de 1000 meter op de Spelen van Salt Lake City in 2002, won eerder het eerste Nederlandse goud bij de mannen op de 500 meter met zijn schaatser Michel Mulder op de Spelen van Sotsji in 2014.

13 uur geleden
Nederland na goud Kok en zilver Leerdam vierde in medaillespiegel

MILAAN (ANP) - Nederland is bij de Olympische Spelen in het medailleklassement naar de gedeelde vierde plaats gestegen. Dat is in Milaan en Cortina d'Ampezzo de hoogste klassering tot dusver voor TeamNL.

16 uur geleden
Vittozzi bezorgt gastland Italië eerste biatlongoud bij OS ooit

ANTERSELVA (ANP) - Lisa Vittozzi heeft Italië de eerste olympische gouden medaille ooit bezorgd in de biatlon. De 31-jarige Vittozzi veroverde het historische goud op de 10 kilometer achtervolging. Ze had ruim 28 seconden voorsprong op de Noorse Maren Kirkeeide, die het zilver won. Het brons ging naar de Finse Suvi Minkkinen, die als derde over de finish gleed op ruim 34 seconden van de winnares.

16 uur geleden
De Minaur slaat in derde finale toe en ziet naam op boarding Ahoy

ROTTERDAM (ANP) - De naam van tennisser Alex De Minaur staat dan toch op de boarding van Ahoy tussen alle winnaars van het ABN AMRO Open. Na twee verloren finales op rij sloeg de 26-jarige Australiër in de eindstrijd van 2026 tegen de één jaar jongere Canadees Félix Auger-Aliassime in twee sets toe: 6-3 6-2.

16 uur geleden
Kok pakt eerste Nederlandse goud bij vrouwen op 500 meter

MILAAN (ANP) - Femke Kok heeft bij de Olympische Spelen als eerste Nederlandse schaatsster goud veroverd op de 500 meter. De 25-jarige Friezin won de kortste afstand in het Milano Speed Skating Stadium in een olympisch record van 36,49.

16 uur geleden