Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Olympisch zwemkampioen Dressel ook op 100 vlinder in Parijs

Olympisch zwemkampioen Dressel ook op 100 vlinder in Parijs

INDIANAPOLIS (ANP/AFP) - De Amerikaanse zwemmer Caeleb Dressel kan ook op de 100 meter vlinderslag zijn olympische titel verdedigen in Parijs. Dressel zegevierde op het onderdeel bij de Amerikaanse trials, de kwalificatiewedstrijden voor de Spelen, in een tijd van 50,19. In Tokio was de 27-jarige Amerikaan goed voor vijf olympische titels, maar eerder in de week verzuimde hij zich te plaatsen voor de 100 meter vrije slag.

Wel kan Dressel starten op de 50 vrij en is hij zeker van een plaats in de Amerikaanse estafetteploeg op de 4 x 100 meter vrij. Op de 100 vlinder liet hij de 17-jarige Thomas Heilman achter zich. Heilman won eerder de 200 vlinder en wordt zo de jongste Amerikaanse mannelijke zwemmer op de Spelen sinds Michael Phelps en Aaron Peirsol, destijds 15 en 17 jaar oud, deelnamen aan de Spelen van Sydney in 2000.

Dressel won op de Spelen van Tokio vijf gouden medailles, maar werd de afgelopen jaren geplaagd door mentale problemen die hem enige tijd uit het zwembad hielden.

Katie Ledecky verzekerde zich van deelname aan de 800 meter vrije slag in Parijs, waar ze de eerste sportvrouw kan worden die op vier opeenvolgende Spelen hetzelfde onderdeel wint. Die reeks begon voor de toen 15-jarige zwemster in Londen 2012.

Meer uit Sport

Darter Van Duijvenbode knokt zich naar tweede ronde op WK 

LONDEN (ANP) - Darter Dirk van Duijvenbode heeft op het WK darts in Londen de tweede ronde bereikt. De 33-jarige Zuid-Hollander versloeg in Alexandra Palace in de Engelse hoofdstad de Belg Andy Baetens met 3-2 in sets.

6 uur geleden
Inschrijving voor goedkope tickets LA 2028 opent op 14 januari

LOS ANGELES (ANP/RTR) - Sportfans kunnen zich vanaf 14 januari registreren voor het kopen van tickets voor de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028. De organisatoren van LA28 meldden dat er minstens 1 miljoen kaartjes voor een bedrag van 28 dollar (24 euro) in de verkoop gaan.

9 uur geleden
Oud-winnaar Auger-Aliassime weer naar tennistoernooi Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Oud-winnaar Félix Auger-Aliassime neemt in februari deel aan het ABN AMRO Open. Dat maakte de organisatie van het tennistoernooi in Rotterdam maandag bekend. De 25-jarige Canadees is de nummer 5 van de wereld.

13 uur geleden
Veldrijder Van der Poel treft rivaal Van Aert in Antwerpen

ARNHEM (ANP) - Bondscoach Gerben de Knegt heeft zoals verwacht Mathieu van der Poel geselecteerd voor de wereldbekers veldrijden in Antwerpen en Koksijde van komend weekend. De regerend wereldkampioen maakte zondag zijn rentree in de cross met winst in Namen. Hij treft zaterdag voor het eerst dit seizoen zijn Belgische rivaal Wout van Aert.

16 uur geleden
Handballers met combinatie van talenten en ervaren spelers op EK

ARNHEM (ANP) - Bondscoach Staffan Olsson van de Nederlandse handballers heeft voor het EK van volgende maand een selectie samengesteld met talenten en ervaren krachten. "De combinatie van spelers die hun sporen al hebben verdiend en jonge mannen die zich willen bewijzen, maakt dit een interessante selectie", zei de Zweed.

17 uur geleden
Handbalsters Noorwegen veroveren in Rotterdam vijfde wereldtitel

ROTTERDAM (ANP) - De Noorse handbalsters zijn voor de vijfde keer wereldkampioen geworden. De Scandinavische ploeg won in een volgepakt Ahoy in Rotterdam de finale van Duitsland met 23-20. De wedstrijd ging gelijk op en was spannend tot de slotfase, toen Noorwegen dankzij twee treffers van Malin Aune drie doelpunten voorsprong nam. Henny Reistad was de Noorse troef in de tweede helft met vijf treffers.

1 dag geleden
Shorttracker Knegt (36) beëindigt loopbaan

HEERENVEEN (ANP) - Shorttracker Sjinkie Knegt beëindigt zijn loopbaan. Dat meldt schaatsbond KNSB in een persbericht. De 36-jarige Knegt heeft al langere tijd last van een bilblessure en plaatsing voor de komende Olympische Spelen in Milaan zit er daardoor niet in.

1 dag geleden