Olympisch zwemkampioen Dressel ook op 100 vlinder in Parijs
INDIANAPOLIS (ANP/AFP) - De Amerikaanse zwemmer Caeleb Dressel kan ook op de 100 meter vlinderslag zijn olympische titel verdedigen in Parijs. Dressel zegevierde op het onderdeel bij de Amerikaanse trials, de kwalificatiewedstrijden voor de Spelen, in een tijd van 50,19. In Tokio was de 27-jarige Amerikaan goed voor vijf olympische titels, maar eerder in de week verzuimde hij zich te plaatsen voor de 100 meter vrije slag.
Wel kan Dressel starten op de 50 vrij en is hij zeker van een plaats in de Amerikaanse estafetteploeg op de 4 x 100 meter vrij. Op de 100 vlinder liet hij de 17-jarige Thomas Heilman achter zich. Heilman won eerder de 200 vlinder en wordt zo de jongste Amerikaanse mannelijke zwemmer op de Spelen sinds Michael Phelps en Aaron Peirsol, destijds 15 en 17 jaar oud, deelnamen aan de Spelen van Sydney in 2000.
Dressel won op de Spelen van Tokio vijf gouden medailles, maar werd de afgelopen jaren geplaagd door mentale problemen die hem enige tijd uit het zwembad hielden.
Katie Ledecky verzekerde zich van deelname aan de 800 meter vrije slag in Parijs, waar ze de eerste sportvrouw kan worden die op vier opeenvolgende Spelen hetzelfde onderdeel wint. Die reeks begon voor de toen 15-jarige zwemster in Londen 2012.
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - NOC*NSF stapt per 1 januari over op een nieuw bestuursmodel. De aangesloten sportbonden gingen tijdens de algemene ledenvergadering op Papendal massaal akkoord met de vorming van een raad van toezicht (rvt) die in de plaats komt van het bestuur. Bestuursvoorzitter Anneke van Zanen-Nieberg neemt die taak ook in de rvt op zich.
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - Harrie Lavreysen is uitgeroepen tot wielrenner van het jaar. Dat gebeurde maandag tijdens het Wielergala in Utrecht. De meervoudig wereldkampioen baanwielrennen was zelf niet aanwezig om de bijbehorende Gerrit Schulte Trofee in ontvangst te nemen.
14 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Mick Schumacher gaat in 2026 racen in de IndyCar Series. De zoon van racelegende Michael Schumacher heeft getekend bij Rahal Letterman Lanigan Racing (RLL), zo heeft het Amerikaanse team maandag bekendgemaakt.
14 uur geledenUTRECHT (ANP) - Shorttracker Daan Kos is teruggekeerd in de selectie voor de vierde wedstrijd in de World Tour, die vanaf donderdag plaatsvindt in Dordrecht. De 22-jarige shorttracker moest de wedstrijden van afgelopen week in het Poolse Gdansk missen door een rugblessure. Ook Itzhak de Laat maakt weer deel uit van de selectie van bondscoach Niels Kerstholt. Kay Huisman en Bram Steenaart zijn niet geselecteerd.
16 uur geledenATHENE (ANP/DPA) - Het ontsteken van de Olympische vlam voor de Winterspelen van 2026 in Milaan en Cortina d'Ampezzo wordt vanwege slechte weersvoorspellingen verplaatst naar een overdekte hal. Dat maakte de organisatie bekend.
20 uur geledenCALGARY (ANP) - Marijke Groenewoud heeft bij de wereldbeker in Calgary zilver gegrepen op de massastart. De 26-jarige wereldkampioene op dit onderdeel moest alleen Ivanie Blondin uit Canada voor zich dulden in de sprint. Mia Manganello uit de Verenigde Staten eindigde als derde.
1 dag geledenCALGARY (ANP) - Femke Kok heeft bij wereldbekerwedstrijden in Calgary de vierde 500 meter op rij gewonnen. De wereldkampioene was de beste in 36,72. Jutta Leerdam werd met 37,01 tweede en Marrit Fledderus met 37,08 derde. Achter het geheel Nederlandse podium volgde Anna Boersma op de vierde plaats en Angel Daleman op de vijfde plaats.
1 dag geleden