Olympisch zwemdebuut smaakt naar meer voor 'papa' Knipping
TOKIO (ANP) - Een dag voordat dochter Nora haar derde verjaardag vierde, debuteerde zwemmer Arjan Knipping op de Olympische Spelen. De 26-jarige Achterhoeker bleef met 4.15,83 steken in de series van de 400 meter wisselslag. Desondanks had Knipping, die 17e werd in het veld van 29 zwemmers, genoten van zijn acht banen door het Tokyo Aquatics Centre.
"Heel gaaf om hier te staan", aldus Knipping, die nog niet zo lang geleden bekendstond als de zwemmende vakkenvuller. Hij combineerde zijn sportcarrière met een baan bij een supermarkt in Eindhoven, tot hij in 2019 bij de WK in Gwangju met een Nederlands record van 4.13,46 de finale haalde van de 400 wissel. Het leverde hem niet alleen een ticket op voor de Spelen, maar ook de A-status van sportkoepel NOC*NSF, waardoor hij zich volledig kon gaan richten op het zwemmen.
"Ik heb hier mijn beste tijd van dit seizoen neergezet, maar ik was graag nog iets harder gegaan. Mijn doel was om onder die 4.13 te gaan", aldus de wisselslagspecialist, die ruim 5 seconden verwijderd bleef van een plek in de finale van zondagochtend met de snelste acht zwemmers uit de vier series.
Papa
Thuis in Enschede keek de familie Knipping op tv mee. Dochter Nora wordt zondag 3 jaar, maar dat werd zaterdag al gevierd. "Ze zullen wel met z'n allen voor de tv hebben gezeten. Het plan was eerst om Nora hier mee naartoe te nemen, maar dat ging vanwege corona niet door. Ik denk dat ze er graag bij was geweest. Ze heeft eigenlijk nog niet veel meegemaakt van mijn zwemcarrière. Als baby kreeg ze er natuurlijk niets van mee en daarna kwam corona."
Knipping maakte voor vertrek naar Japan een grote aftelkalender voor zijn dochter. "Ze kan steeds een dag wegstrepen tot aan haar verjaardag en tot ik weer thuiskom." Volgende week doet hij eerst nog mee aan de 200 wissel.
Knipping werd enkele maanden geleden voor de tweede keer vader, weer van een meisje. Binnen de Nederlandse sportploeg wordt hij geregeld met 'papa' aangesproken. Voor de Spelen is Knipping voor het eerst lang van huis. "Ik heb met het team niet eerder zo'n lange aanloop meegemaakt naar een toernooi. Ik stroom vaak iets later in vanwege mijn thuissituatie. Heel gaaf om dit zo een keer mee te maken. Of het naar meer smaakt? Ja, maar ik weet nog niet wat ik hierna ga doen. Ik moet op een gegeven moment gaan kiezen. Er is nog zoveel meer in het leven dan zwemmen. Ook 'thuis' speelt natuurlijk mee in mijn afwegingen. Ik kan daar dus nog niets over zeggen. Maar dit was in ieder geval heel mooi."
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Bokser Rico Verhoeven heeft bij de traditionele staredown voorafgaand aan het aangekondigde gevecht met de ongeslagen wereldkampioen boksen Oleksandr Usyk uit Oekraïne geen krimp gegeven. De twee "onbetwiste wereldkampioenen" keken elkaar in Londen ruim twee minuten diep in de ogen, maar bewaarden de rest voor het gevecht op 23 mei tussen de piramides van het Egyptische Gizeh.
14 uur geledenSAN ISIDRO (ANP) - Het strafproces tegen het medische team van voetbalicoon Diego Maradona is dinsdag, een maand later dan gepland, heropend. In de rechtbank van San Isidro, een voorstad van de Argentijnse hoofdstad Buenos Aires, staan zeven artsen en verpleegkundigen terecht voor nalatige verzorging. Het Openbaar Ministerie beschuldigt hen van doodslag.
15 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - De Nederlandse Basketball Bond (NBB) heeft het lidmaatschap van een voormalig medewerker stopgezet. De NOS meldde eerder al dat het gaat om de voormalig bondscoach van de rolstoelbasketbalsters, Gertjan van der Linden. De NBB bevestigt dit niet. Het besluit is genomen na het afronden van verschillende onderzoeken naar aanleiding van meldingen over seksueel grensoverschrijdend gedrag, manipulatie en intimidatie.
19 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Tallon Griekspoor blijft op zoek naar zijn beste vorm na een blessure. De beste tennisser van Nederland verloor ook zijn eerste optreden van het toernooi in München. De Canadees Denis Shapovalov was in drie sets te sterk: 6-4 4-6 6-2.
19 uur geledenLONDEN (ANP) - Peres Jepchirchir doet op 26 april niet mee aan de marathon van Londen. De regerend wereldkampioene uit Kenia was twee jaar geleden de snelste in de hoofdstad van Engeland en won de olympische race over 42 kilometer en 195 meter in Tokio (2021).
19 uur geledenBREDA (ANP) - Met een onorthodoxe strijdwijze gaat Rico Verhoeven op 23 mei tussen de piramides van het Egyptische Gizeh voor de grootste stunt van deze eeuw in de bokswereld. De voormalige 'King of Kickboxing' neemt het op tegen de ongeslagen wereldkampioen boksen Oleksandr Usyk uit Oekraïne. "Twee onbetwiste wereldkampioenen in verschillende disciplines", vertelt de 37-jarige Nederlander. "Het is prachtig dat ik deze kans krijg. Het is de grootste uitdaging in mijn loopbaan."
23 uur geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse judoka's hebben na een jaar van onzekerheid eindelijk weer duidelijkheid. De komst van hoofdcoach Mark van der Ham heeft medaillekandidaten Joanne van Lieshout, Sanne van Dijke en Jur Spijkers nieuwe energie en vertrouwen gegeven voor de EK van donderdag tot en met zondag in het Georgische Tbilisi. "Ik heb voor het eerst sinds de Spelen van Tokio weer iedere dag het gevoel dat ik alles uit mijn lichaam kan halen", aldus de 30-jarige Van Dijke, in 2021 winnares van de tot dusver laatste Nederlandse olympische judomedaille (brons).
1 dag geleden