Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Olympisch zwemdebuut smaakt naar meer voor 'papa' Knipping

Olympisch zwemdebuut smaakt naar meer voor 'papa' Knipping

TOKIO (ANP) - Een dag voordat dochter Nora haar derde verjaardag vierde, debuteerde zwemmer Arjan Knipping op de Olympische Spelen. De 26-jarige Achterhoeker bleef met 4.15,83 steken in de series van de 400 meter wisselslag. Desondanks had Knipping, die 17e werd in het veld van 29 zwemmers, genoten van zijn acht banen door het Tokyo Aquatics Centre.

"Heel gaaf om hier te staan", aldus Knipping, die nog niet zo lang geleden bekendstond als de zwemmende vakkenvuller. Hij combineerde zijn sportcarrière met een baan bij een supermarkt in Eindhoven, tot hij in 2019 bij de WK in Gwangju met een Nederlands record van 4.13,46 de finale haalde van de 400 wissel. Het leverde hem niet alleen een ticket op voor de Spelen, maar ook de A-status van sportkoepel NOC*NSF, waardoor hij zich volledig kon gaan richten op het zwemmen.

"Ik heb hier mijn beste tijd van dit seizoen neergezet, maar ik was graag nog iets harder gegaan. Mijn doel was om onder die 4.13 te gaan", aldus de wisselslagspecialist, die ruim 5 seconden verwijderd bleef van een plek in de finale van zondagochtend met de snelste acht zwemmers uit de vier series.

Papa

Thuis in Enschede keek de familie Knipping op tv mee. Dochter Nora wordt zondag 3 jaar, maar dat werd zaterdag al gevierd. "Ze zullen wel met z'n allen voor de tv hebben gezeten. Het plan was eerst om Nora hier mee naartoe te nemen, maar dat ging vanwege corona niet door. Ik denk dat ze er graag bij was geweest. Ze heeft eigenlijk nog niet veel meegemaakt van mijn zwemcarrière. Als baby kreeg ze er natuurlijk niets van mee en daarna kwam corona."

Knipping maakte voor vertrek naar Japan een grote aftelkalender voor zijn dochter. "Ze kan steeds een dag wegstrepen tot aan haar verjaardag en tot ik weer thuiskom." Volgende week doet hij eerst nog mee aan de 200 wissel.

Knipping werd enkele maanden geleden voor de tweede keer vader, weer van een meisje. Binnen de Nederlandse sportploeg wordt hij geregeld met 'papa' aangesproken. Voor de Spelen is Knipping voor het eerst lang van huis. "Ik heb met het team niet eerder zo'n lange aanloop meegemaakt naar een toernooi. Ik stroom vaak iets later in vanwege mijn thuissituatie. Heel gaaf om dit zo een keer mee te maken. Of het naar meer smaakt? Ja, maar ik weet nog niet wat ik hierna ga doen. Ik moet op een gegeven moment gaan kiezen. Er is nog zoveel meer in het leven dan zwemmen. Ook 'thuis' speelt natuurlijk mee in mijn afwegingen. Ik kan daar dus nog niets over zeggen. Maar dit was in ieder geval heel mooi."

Meer uit Sport

Zeventien Nederlandse wielrenners starten in Giro d'Italia

NESSEBAR (ANP) - Zeventien Nederlandse wielrenners starten vrijdag in Bulgarije in de Ronde van Italië. Dat zijn er evenveel als vorig jaar. Een Nederlandse kanshebber op de eindzege is er niet, wel zijn er kansen voor sprinters als Casper van Uden en Dylan Groenewegen. Van Uden won vorig jaar een etappe in de Giro, Groenewegen lukte dat nog nooit.

20 uur geleden
Kopecky sprint naar ritzege en leiderstrui in Vuelta Femenina

ANTAS DE ULLA (ANP) - De Belgische wielrenster Lotte Kopecky heeft de vierde etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. De voormalige wereldkampioene van SD Worx-Protime was de beste in de sprint van een uitgedund peloton en neemt de leiding in het algemeen klassement over. Achter Kopecky werd haar ploeggenoot Anna van der Breggen tweede. De Italiaanse Letizia Paternoster werd derde.

20 uur geleden
Meldpunt geopend na onrust over subsidieregeling amateurvoetbal

AMERSFOORT (ANP) - De Belangenorganisatie Amateur Voetbalverenigingen (BAV) heeft een meldpunt geopend om ervaringen van clubs te verzamelen met de zogenoemde BOSA-subsidie (Stimulering Bouw en Onderhoud Sportaccommodaties). De aanpassing van de verdeling van de subsidie zorgde voor onrust onder verenigingen, omdat zij hierdoor mogelijk geld mislopen.

21 uur geleden
Vingegaard krijgt Kelderman en Lemmen mee als helpers in Giro

NESSEBAR (ANP) - De Deense kopman Jonas Vingegaard van Visma - Lease a Bike kan in de Ronde van Italië rekenen op hulp van de Nederlanders Wilco Kelderman en Bart Lemmen. Zijn andere helpers zijn de Belgen Victor Campenaerts, Timo Kielich en Tim Rex, de Italiaan Davide Piganzoli en de Amerikaan Sepp Kuss.

21 uur geleden
Tennisser Van de Zandschulp simpel naar tweede ronde in Rome

ROME (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft de tweede ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De 30-jarige Nederlander was met sterk spel in twee sets te sterk voor de Fransman Alexandre Müller: 7-5 6-3.

22 uur geleden
Geschokte reacties na vernieling monument wielerlegende Merckx

SINT-PIETERS-WOLUWE (ANP) - Een monument ter ere van de Belgische wielerlegende Eddy Merckx in de gemeente Sint-Pieters-Woluwe is woensdag vernield. Het hoofd van de vijfvoudig Tourwinnaar is van het beeld gerukt. Buurtbewoners waren ontdaan en de burgemeester reageerde geschokt, meldden onder meer de VRT en persbureau Belga.

22 uur geleden
Dakar Rally 2027 wordt zwaarste editie in Saudi-Arabië

PARIJS (ANP) - De eerstkomende Dakar Rally in Saudi-Arabië wordt een zware. De organisatie presenteerde in Parijs de route voor de woestijnrally in 2027 met daarin 5320 kilometer aan klassementsproeven. Voor het eerst sinds de rally in 2020 het Saudische grondgebied betrad, is er meer dan 5000 kilometer aan zogeheten specials, trajecten waarin de tijd wordt opgenomen.

1 dag geleden