Olympisch wielerkampioene Van der Breggen keert in 2025 terug
DEN HAAG (ANP) - Anna van der Breggen keert terug als wielrenster. De 34-jarige Nederlandse gaat vanaf 2025 weer fietsen bij Team SD Worx - Protime, waar ze een contract tekent tot het einde van 2026. Dat bevestigt de ploeg donderdagmiddag. "De motivatie is na drie jaar helemaal terug. Ik kan niet wachten om weer een nummer op mijn wielershirt te spelden", laat Van der Breggen weten.
Van der Breggen is sinds 2022 ploegleider van het team waarvoor ze gaat fietsen, maar legt die functie straks neer. "Als ik wil terugkeren als renster is het nu of nooit. Ik kijk er ontzettend naar uit."
In 2016 werd de Zwolse olympisch kampioene op de weg in Rio de Janeiro. Ook is ze drievoudig wereldkampioene en won ze tweemaal de Europese titel.
Meer uit Sport
MONACO (ANP) - De Spanjaard Carlos Alcaraz (22) staat in de achtste finales van het tennistoernooi de Monte Carlo Masters. De nummer 1 van de wereld won dinsdagmiddag in twee sets van de Argentijn Sebastián Báez: 6-1 6-3. Alcaraz treft nu de Argentijn Tomás Etcheverry.
1 uur geledenMONACO (ANP) - Jannik Sinner heeft in de tweede ronde van het tennistoernooi van Monaco gewonnen van de Fransman Ugo Humbert. De Italiaanse nummer 2 van de wereld zegevierde eenvoudig in twee sets: 6-3 6-0.
2 uur geledenMONACO (ANP) - De marathon wordt een op zichzelf staand kampioenschap. De discipline maakt in 2027 en 2029 nog onderdeel uit van de wereldkampioenschappen atletiek, maar gaat daarna verder als los onderdeel. Dat meldt de mondiale atletiekbond World Athletics.
4 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeyers van Kampong hebben de Euro Hockey League gewonnen. De club uit Utrecht was in de finale ook te sterk voor titelverdediger Gantoise uit België: 3-2.
23 uur geledenBILBAO (ANP) - Paul Seixas heeft de eerste etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. Het Franse wielertalent was de snelste in een tijdrit over 13,8 kilometer met start en aankomst in Bilbao.
23 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van SCHC (De Stichtsche) hebben in Den Bosch voor het eerst in het bestaan van de club de Euro Hockey League gewonnen. De ploeg uit Bilthoven verraste in de finale titelverdediger Den Bosch: 1-0.
1 dag geledenDEN BOSCH (ANP) - De volleybalsters van Sliedrecht Sport hebben voor de achtste keer in de clubgeschiedenis de nationale beker veroverd. De ploeg versloeg in de sfeervolle Maaspoort van Den Bosch in de finale Apollo 8 in vijf sets: 3-2 (20-25 25-17 20-25 25-20 15-12).
1 dag geleden