Olympisch voetbalkampioen Brazilië mist Spelen in Parijs
CARACAS (ANP) - De Braziliaanse voetballers krijgen deze zomer niet de kans om voor de derde keer op rij de olympische titel te winnen. De ploeg werd door een 1-0-nederlaag tegen aartsrivaal Argentinië in het olympisch kwalificatietoernooi in Venezuela uitgeschakeld voor deelname aan de Spelen in Parijs.
Brazilië veroverde olympisch goud in Rio in 2016 en Tokio in 2021. Een gelijkspel op de laatste dag van het olympisch kwalificatietoernooi tegen Argentinië volstond om plaatsing voor Parijs veilig te stellen, maar een doelpunt van Luciano Gondou in de 78e minuut velde het vonnis over de Brazilianen.
Paraguay claimde het andere Zuid-Amerikaanse ticket voor Parijs 2024 door met 2-0 te winnen van gastland Venezuela.
Messi
In Argentinië zullen nu ongetwijfeld stemmen opgaan om icoon Lionel Messi op te roepen voor Parijs. Het olympisch voetbaltoernooi is voorbehouden aan spelers van onder de 23 jaar, maar elk land mag drie ervaren oudere spelers oproepen.
"Iedereen kent mijn relatie met Leo, de deuren staan open voor hem om zich bij ons aan te sluiten", zei bondscoach Javier Mascherano, oud-ploeggenoot van Messi bij het Argentijnse voetbalelftal. "Het is aan hem."
Meer uit Voetbal
PORTO (ANP) - Voormalig Ajax-trainer Francesco Farioli heeft zich in Portugal met FC Porto verzekerd van de landstitel. Een thuiszege van 1-0 op Alverca volstond. Het is voor FC Porto de 31e landstitel uit de clubgeschiedenis.
13 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft bovenin de Eredivisie niet kunnen profiteren van het puntenverlies van Ajax tegen PSV (2-2). De Nijmegenaren speelden voor eigen publiek tegen degradatiekandidaat Telstar ook gelijk, met 1-1.
14 uur geledenPAMPLONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse voetbalcompetitie de uitwedstrijd tegen Osasuna met miniem verschil gewonnen: 1-2. Alle doelpunten vielen in de slotfase.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Ajax en PSV in de Eredivisie heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in de Johan Cruijff ArenA (2-2).
15 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De wedstrijd tussen NEC en Telstar in de Eredivisie is zaterdag tijdelijk stilgelegd. Scheidsrechter Jeroen Manschot besloot daartoe omdat het in Nijmegen begon te onweren.
15 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Excelsior is nagenoeg zeker van een langer verblijf in de Eredivisie. Het elftal van trainer Ruben den Uil won in de slotfase met 3-2 bij FC Groningen en steeg daarmee naar de gedeelde dertiende plaats op de ranglijst. Excelsior versloeg zondag FC Utrecht voor eigen publiek al met 5-0.
16 uur geledenCOMO (ANP) - Internazionale kan in de Italiaanse voetbalcompetitie op zijn vroegst zondag de landstitel binnenhalen. Nummer 2 Napoli speelde zaterdag doelpuntloos gelijk bij Como en kan daardoor in punten nog naast Inter komen. Koploper Inter heeft zondag in de thuiswedstrijd tegen Parma genoeg aan een gelijkspel voor de 21e landstitel.
17 uur geleden