Olympisch voetbalkampioen Brazilië mist Spelen in Parijs
CARACAS (ANP) - De Braziliaanse voetballers krijgen deze zomer niet de kans om voor de derde keer op rij de olympische titel te winnen. De ploeg werd door een 1-0-nederlaag tegen aartsrivaal Argentinië in het olympisch kwalificatietoernooi in Venezuela uitgeschakeld voor deelname aan de Spelen in Parijs.
Brazilië veroverde olympisch goud in Rio in 2016 en Tokio in 2021. Een gelijkspel op de laatste dag van het olympisch kwalificatietoernooi tegen Argentinië volstond om plaatsing voor Parijs veilig te stellen, maar een doelpunt van Luciano Gondou in de 78e minuut velde het vonnis over de Brazilianen.
Paraguay claimde het andere Zuid-Amerikaanse ticket voor Parijs 2024 door met 2-0 te winnen van gastland Venezuela.
Messi
In Argentinië zullen nu ongetwijfeld stemmen opgaan om icoon Lionel Messi op te roepen voor Parijs. Het olympisch voetbaltoernooi is voorbehouden aan spelers van onder de 23 jaar, maar elk land mag drie ervaren oudere spelers oproepen.
"Iedereen kent mijn relatie met Leo, de deuren staan open voor hem om zich bij ons aan te sluiten", zei bondscoach Javier Mascherano, oud-ploeggenoot van Messi bij het Argentijnse voetbalelftal. "Het is aan hem."
Meer uit Voetbal
BREDA (ANP) - NEC heeft het spectaculaire uitduel met NAC Breda met 4-3 gewonnen dankzij een treffer in de slotseconden. De thuisploeg kwam terug van een 2-0- en 3-2-achterstand, maar had geen tijd meer om de laatste treffer van de Nijmegenaren, gemaakt door Kodai Sano, ongedaan te maken.
1 uur geledenSITTARD (ANP) - PSV heeft bij Fortuna Sittard met de nodige moeite de vijftiende uitzege op rij geboekt in de Eredivisie. Ivan Perisic bezorgde de ploeg van trainer Peter Bosz een kwartier voor tijd de overwinning: 1-2. In de slotfase verzuimde de koploper de score hoger op te voeren.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Telstar heeft in de uitwedstrijd bij Excelsior een voorsprong van twee doelpunten uit handen gegeven. Het werd in Rotterdam 2-2.
2 uur geledenZWOLLE (ANP) - AZ heeft de overtuigende bekeroverwinning op Ajax (6-0) geen goed vervolg kunnen geven in de Eredivisie. PEC Zwolle was op eigen veld met 3-1 te sterk voor de ploeg van trainer Maarten Martens.
3 uur geledenLEIPZIG (ANP) - Bayern München heeft het competitieduel bij nummer 4 RB Leipzig ruim gewonnen: 1-5. De regerend kampioen en koploper kwam in het oosten van Duitsland op achterstand, maar zette dat in de tweede helft recht. In de laatste tien minuten scoorde Bayern drie keer.
3 uur geledenNOTTINGHAM (ANP) - Arsenal heeft op bezoek bij Nottingham Forest, de nummer 17 van de Premier League, met 0-0 gelijkgespeeld. De koploper loopt daarmee 1 punt uit op de huidige nummer 2 Manchester City, dat eerder op zaterdag verloor van Manchester United. Aston Villa, dat net als City een achterstand van 7 punten heeft op Arsenal, komt zondag nog in actie.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Fred Grim vindt dat Ajax onnodig punten heeft verspeeld tegen Go Ahead Eagles (2-2). "We hadden bij rust met 3-0 of 4-0 moeten voorstaan", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA.
3 uur geleden