Olympisch voetbalkampioen Brazilië mist Spelen in Parijs
CARACAS (ANP) - De Braziliaanse voetballers krijgen deze zomer niet de kans om voor de derde keer op rij de olympische titel te winnen. De ploeg werd door een 1-0-nederlaag tegen aartsrivaal Argentinië in het olympisch kwalificatietoernooi in Venezuela uitgeschakeld voor deelname aan de Spelen in Parijs.
Brazilië veroverde olympisch goud in Rio in 2016 en Tokio in 2021. Een gelijkspel op de laatste dag van het olympisch kwalificatietoernooi tegen Argentinië volstond om plaatsing voor Parijs veilig te stellen, maar een doelpunt van Luciano Gondou in de 78e minuut velde het vonnis over de Brazilianen.
Paraguay claimde het andere Zuid-Amerikaanse ticket voor Parijs 2024 door met 2-0 te winnen van gastland Venezuela.
Messi
In Argentinië zullen nu ongetwijfeld stemmen opgaan om icoon Lionel Messi op te roepen voor Parijs. Het olympisch voetbaltoernooi is voorbehouden aan spelers van onder de 23 jaar, maar elk land mag drie ervaren oudere spelers oproepen.
"Iedereen kent mijn relatie met Leo, de deuren staan open voor hem om zich bij ons aan te sluiten", zei bondscoach Javier Mascherano, oud-ploeggenoot van Messi bij het Argentijnse voetbalelftal. "Het is aan hem."
Meer uit Voetbal
WAALWIJK (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink kijkt tevreden terug op de eerste helft van het oefenduel met Zuid-Korea, waarin de voetbalsters van Oranje al de 5-0-eindstand op het bord zetten. "Het was heel dynamisch en moeilijk te verdedigen. Dat is wat we graag willen zien. Maar ik hoopte stiekem toch wel dat we iets meer getest zouden worden", zei Veurink na het oefenduel in Waalwijk.
3 uur geledenWAALWIJK (ANP) - Vivianne Miedema kan zich niet herinneren wanneer ze voor het laatst met zo'n goed gevoel op het veld stond bij Oranje. Na een periode van twijfels over haar toekomst als international scoorde de topscorer aller tijden van het Nederlands elftal dinsdag tegen Zuid-Korea (5-0) al voor rust vier keer. "Dit is weer de Vivianne Miedema die zich helemaal goed voelt op het veld", zei de aanvalster na het oefenduel in Waalwijk.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal vindt dat de politiek strengere regels moet maken en die moet handhaven om vuurwerkacties zoals afgelopen zondag bij Ajax-FC Groningen te voorkomen. Dat zei hij bij Pauw & De Wit. "Het is een maatschappelijk probleem. Dit heeft met normen en waarden te maken."
4 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft de koppositie in La Liga verstevigd door een zege op Atlético Madrid. In Camp Nou eindigde de topper in 3-1 voor de thuisploeg van coach Hansi Flick.
4 uur geledenDORTMUND (ANP) - Bayer Leverkusen heeft in het Duitse bekertoernooi Borussia Dortmund uitgeschakeld in de achtste finales. In Dortmund werd het 1-0 voor de bezoekers, waar Mark Flekken het doel schoon hield.
4 uur geledenWAALWIJK (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben in hun laatste wedstrijd van het jaar met ruime cijfers gewonnen van een zwak Zuid-Korea. Het oefenduel in Waalwijk eindigde in 5-0. Oranjes topscorer aller tijden Vivianne Miedema blonk uit met vier treffers voor rust.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City is koploper Arsenal in de Premier League genaderd tot op 2 punten. De ploeg van trainer Pep Guardiola versloeg Fulham in Londen in een spectaculaire wedstrijd met 5-4 mede door een treffer van Tijjani Reijnders.
5 uur geleden