Olympisch tenniskampioene Puig mist Spelen van Tokio
SAN JUAN (ANP) - Tennisster Monica Puig, de olympisch kampioene van Rio 2016, mist de Olympische Spelen van Tokio vanwege een operatie aan haar schouder. De 27-jarige Puig staat al maanden aan de kant. In een video op Instagram liet de tennisster uit Puerto Rico weten dat ze onlangs weer een operatie heeft ondergaan aan haar rechterschouder.
"Ik moet de Spelen van Tokio daarom overslaan", zei Puig, met haar arm in een mitella. "Het was een heel moeilijke en zware beslissing. Maar ik moet ook denken aan de toekomst en ik wil mijn carrière zo lang mogelijk doortrekken. Ik hoop te kunnen meedoen aan de Spelen van Parijs in 2024."
Puig, afgezakt naar plek 168 op de wereldranglijst, kwam vorig jaar op Roland Garros voor het laatst in actie. Ze werd toen in de eerste ronde uitgeschakeld, net als enkele weken daarvoor op de US Open.
Puig bezorgde haar land in 2016 de eerste gouden plak ooit op de Olympische Spelen. Ze versloeg de Duitse Angelique Kerber in de finale in Rio in drie sets (6-4 4-6 6-1). De Puerto Ricaanse won in haar carrière pas één WTA-titel, in 2014 in Straatsburg.
Meer uit Sport
BORMIO (ANP) - Skiër Atle Lie McGrath vluchtte het bos in na zijn mislukte optreden op de slalom bij de Winterspelen. De Noor was de snelste in de eerste run en had zicht op goud, maar hij botste in de tweede manche tegen een poortje en viel uit.
10 minuten geledenMILAAN (ANP) - Xandra Velzeboer heeft in aanloop naar de olympische 1000 meter veel gehad aan de gouden medaille van ploeggenoot Jens van 't Wout op de 1500 meter. "Twee keer goud. Het kan gewoon, dacht ik toen ik hem dat zag doen", sprak Velzeboer, die vorige week op de 500 meter al goud won. Van 't Wout schreef naast de 1500 meter de 1000 meter op zijn naam, waardoor de Nederlandse shorttrackploeg deze Spelen op een recordaantal van vier olympische titels staat.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - De shorttrackers vinden het "super" dat ze na twaalf jaar weer in de olympische finale van de aflossing staan. "Op die relay bij de mannen heerste toch een beetje een vloek, zeker voor mij, omdat ik als enige hier onderdeel was van die twaalf jaar", zei Itzhak de Laat nadat het team zich had gekwalificeerd.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - De Amerikaanse kunstrijder Ilia Malinin zal nog een keer te zien zijn op de Winterspelen in Milaan. Hij doet mee aan de traditionele afsluitende demonstratie op 21 februari. Normaal gesproken treden alleen de medaillewinnaars daar op, maar voor de gevallen superster wordt een uitzondering gemaakt.
4 uur geledenBORMIO (ANP) - De Zwitserse alpineskiër Loïc Meillard heeft de gouden medaille gewonnen op de slalom. Het zilver ging naar Fabio Gstrein uit Oostenrijk en het brons was voor de Noor Henrik Kristoffersen. Het is het vierde goud voor de Zwitserse alpineskiërs op de Winterspelen van Milaan en Cortina.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Bondscoach Niels Kerstholt had het nooit voor mogelijk gehouden dat de Nederlandse shorttrackers vier gouden medailles zouden winnen op de Olympische Spelen. Dat vertelde hij na afloop van het goud van Xandra Velzeboer op de 1000 meter in de Milano Ice Skating Arena. Velzeboer schreef eerder de 500 meter op haar naam en bij de mannen behaalde Jens van 't Wout goud op de 1000 en 1500 meter.
5 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Bobsleeërs Dave Wesselink en Jelen Franjic kijken met gemengde gevoelens terug op de eerste dag op de bobsleebaan in het Cortina Sliding Centre. Ze sloten de eerste dag van de olympische wedstrijd in de tweemansbob af op de dertiende plaats. "Helemaal tevreden zijn we niet", zei Wesselink na afloop. "Bij de eerste run was de start niet goed en het sturen wel en bij de tweede was de start goed en het sturen niet."
5 uur geleden