Olympisch schaatskampioen Nuis wil wereldtitel terug op 1000 m
SALT LAKE CITY (ANP) - Op de derde dag van de WK afstanden in Salt Lake City komt Kjeld Nuis voor de eerste keer in actie. De 30-jarige schaatser gaat op de 1000 meter voor goud. Hij is olympisch kampioen op deze afstand en tevens wereldrecordhouder (1.06,18). Vorig jaar in Inzell eindigde de onttroonde Nuis als derde, achter Kai Verbij en Thomas Krol. Deze andere twee Nederlanders mikken op de Utah Olympic Oval eveneens op een podiumplaats. De Rus Pavel Koelizjnikov, vrijdag de glorieuze winnaar van de 500 meter, is niettemin favoriet voor goud.
Ook de vrouwen rijden in Salt Lake City de 1000 meter. Namens Nederland komen Europees kampioene Jutta Leerdam, Letitia de Jong en Ireen Wüst in actie. De Amerikaanse Brittany Bowe is titelverdedigster.
De derde WK-dag begint rond 20.30 (Nederlandse tijd) met de 5000 meter voor vrouwen. Olympische kampioene Esmee Visser behoort tot de titelkandidaten, met titelhoudster Martina Sablikova als favoriet. De Tsjechische won donderdag al de 3000 meter, met Visser teleurstellend als vijfde.
De ploegachtervolging voor mannen is zaterdag de vierde en laatste afstand. Nederland is titelverdediger.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben op het WK in eigen land de halve finale bereikt. In Ahoy in Rotterdam versloeg de ploeg van bondscoach Henrik Signell in de kwartfinale Hongarije onder het toeziend oog van koning Willem-Alexander: 28-23.
1 uur geledenPALMA MALLORCA (ANP/RTR) - Remco Evenepoel is niet de enige kopman van Red Bull-BORA-hansgrohe in de Tour de France. De Belg deelt zijn beschermde status met de Duitser Florian Lipowitz.
3 uur geledenAIGLE (ANP) - Wielerploeg Picnic PostNL heeft bij de toekenning van de licenties voor de WorldTour voor de komende drie jaar alleen een licentie voor het komende seizoen gekregen. De Nederlandse ploeg van Iwan Spekenbrink moet van de licentiecommissie van wielerfederatie UCI aan voorwaarden betreffende financiële criteria voldoen om ook in aanmerking te komen voor de licentie voor 2027 en 2028.
6 uur geledenOBERHOFEN AM THUNERSEE (ANP/AFP) - Negen skiërs uit Rusland en Belarus hebben van de internationale skifederatie FIS toestemming gekregen om zich te mogen kwalificeren voor de Olympische Spelen in Milaan en Cortina. De skiërs nemen deel onder neutrale vlag.
7 uur geledenMEERKERK (ANP) - Judoka Tornike Tsjakadoea heeft zijn judocarrière beëindigd. De 29-jarige Nederlander van Georgische afkomst meldt op Instagram dat hij met trots terugkijkt op wat hij heeft bereikt.
7 uur geledenSANTIAGO DEL ESTERO (ANP) - De hockeyers hebben de eerste wedstrijd in de Pro League met 5-2 gewonnen van Pakistan. In Santiago del Estero in Argentinië was de ploeg van bondscoach Jeroen Delmee in de tweede helft sterker en maakte met drie treffers in het derde kwart het verschil.
11 uur geledenSANTIAGO DEL ESTERO (ANP) - De Nederlandse hockeysters zijn de Pro League begonnen met een zege op Duitsland. In Santiago del Estero in Argentinië won de ploeg van bondscoach Raoul Ehren met 2-0. Yibbi Jansen en Joosje Burg zorgden voor de doelpunten.
11 uur geleden