Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Olympisch schaatskampioen Nuis wil wereldtitel terug op 1000 m

Olympisch schaatskampioen Nuis wil wereldtitel terug op 1000 m

SALT LAKE CITY (ANP) - Op de derde dag van de WK afstanden in Salt Lake City komt Kjeld Nuis voor de eerste keer in actie. De 30-jarige schaatser gaat op de 1000 meter voor goud. Hij is olympisch kampioen op deze afstand en tevens wereldrecordhouder (1.06,18). Vorig jaar in Inzell eindigde de onttroonde Nuis als derde, achter Kai Verbij en Thomas Krol. Deze andere twee Nederlanders mikken op de Utah Olympic Oval eveneens op een podiumplaats. De Rus Pavel Koelizjnikov, vrijdag de glorieuze winnaar van de 500 meter, is niettemin favoriet voor goud.

Ook de vrouwen rijden in Salt Lake City de 1000 meter. Namens Nederland komen Europees kampioene Jutta Leerdam, Letitia de Jong en Ireen Wüst in actie. De Amerikaanse Brittany Bowe is titelverdedigster.

De derde WK-dag begint rond 20.30 (Nederlandse tijd) met de 5000 meter voor vrouwen. Olympische kampioene Esmee Visser behoort tot de titelkandidaten, met titelhoudster Martina Sablikova als favoriet. De Tsjechische won donderdag al de 3000 meter, met Visser teleurstellend als vijfde.

De ploegachtervolging voor mannen is zaterdag de vierde en laatste afstand. Nederland is titelverdediger.

Meer uit Sport

Tsjech Jilek wint bij wereldbeker Hamar 5000 meter in baanrecord

HAMAR (ANP) - Schaatser Metodej Jilek heeft bij de wereldbekerwedstrijd in Hamar de 5000 meter gewonnen. De 19-jarige Tsjech deed dat op overtuigende wijze en verbeterde het baanrecord van Sven Kramer (6.09,74) uit februari 2009 tot 6.07,58.

14 uur geleden
Groenewoud wint 3000 meter op het ijs van Hamar

HAMAR (ANP) - Marijke Groenewoud heeft bij de wereldbekerwedstrijd van Hamar de 3000 meter gewonnen. Ze kwam tot een tijd van 4.00,95.

16 uur geleden
Schaatser Stolz wint ook de 1000 meter in een baanrecord

HAMAR (ANP) - Jordan Stolz heeft ook de 1000 meter van de wereldbekerwedstrijd in Hamar gewonnen. De 21-jarige Amerikaan verbeterde het baanrecord van Joep Wennemars in het Vikingskipet in Hamar (1.07,63).

17 uur geleden
Europees kampioene Van der Heijden wint veldrit in Kortrijk

KORTRIJK (ANP) - De Nederlandse veldrijdster Inge van der Heijden heeft de Leiecross gewonnen, een wedstrijd in het Belgische Kortrijk. De Europees kampioene van Crelan-Corendon reed vrijwel de hele cross alleen voorop.

17 uur geleden
Schaatsster Kok tweede op 1000 meter in Hamar

HAMAR (ANP) - Schaatsster Femke Kok is als tweede geëindigd op de 1000 meter van de wereldbekerwedstrijd in Hamar. Ze was alleen langzamer dan de Japanse winnares Miho Takagi (1.14,39).

17 uur geleden
Skiester Vonn grijpt naast tweede zege op rij op afdaling

SANKT MORITZ (ANP) - Lindsey Vonn heeft naast de tweede zege op rij in de wereldbeker gegrepen. De Amerikaanse eindigde als tweede op de afdaling in Sankt Moritz. De Duitse Emma Aicher was 0,24 seconden sneller op een zonovergoten piste. De Italiaanse Sofia Goggia, de olympisch kampioene van 2018, werd derde.

19 uur geleden
Indiase voetbalfans gooien met stoeltjes bij bezoek Messi

CALCUTTA (ANP/RTR) - De driedaagse rondreis van Lionel Messi door India is chaotisch begonnen. Fans gooiden met stoeltjes en wierpen voorwerpen op het veld toen de Argentijnse voetbalvedette een rondje over de grasmat van het Salt Lake Stadium in Calcutta liep.

23 uur geleden