Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Olympisch schaatskampioen Nuis wil wereldtitel terug op 1000 m

Olympisch schaatskampioen Nuis wil wereldtitel terug op 1000 m

SALT LAKE CITY (ANP) - Op de derde dag van de WK afstanden in Salt Lake City komt Kjeld Nuis voor de eerste keer in actie. De 30-jarige schaatser gaat op de 1000 meter voor goud. Hij is olympisch kampioen op deze afstand en tevens wereldrecordhouder (1.06,18). Vorig jaar in Inzell eindigde de onttroonde Nuis als derde, achter Kai Verbij en Thomas Krol. Deze andere twee Nederlanders mikken op de Utah Olympic Oval eveneens op een podiumplaats. De Rus Pavel Koelizjnikov, vrijdag de glorieuze winnaar van de 500 meter, is niettemin favoriet voor goud.

Ook de vrouwen rijden in Salt Lake City de 1000 meter. Namens Nederland komen Europees kampioene Jutta Leerdam, Letitia de Jong en Ireen Wüst in actie. De Amerikaanse Brittany Bowe is titelverdedigster.

De derde WK-dag begint rond 20.30 (Nederlandse tijd) met de 5000 meter voor vrouwen. Olympische kampioene Esmee Visser behoort tot de titelkandidaten, met titelhoudster Martina Sablikova als favoriet. De Tsjechische won donderdag al de 3000 meter, met Visser teleurstellend als vijfde.

De ploegachtervolging voor mannen is zaterdag de vierde en laatste afstand. Nederland is titelverdediger.

Meer uit Sport

IOC wil Rusland bij junioren terug met vlag en volkslied

BERLIJN (ANP/DPA/RTR) - Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) wil dat jeugdatleten en jeugdteams uit Rusland en Belarus weer zonder beperkingen onder eigen vlag en volkslied mogen deelnemen aan internationale wedstrijden. De aanbeveling is een volgende stap in de herintegratie van beide landen, die sinds de inval van Rusland in Oekraïne worden geweerd in de internationale sportwereld.

2 uur geleden
Wennemars komt alleen voor start ijs op bij wereldbeker in Hamar

HAMAR (ANP) - Schaatser Joep Wennemars gaat vrijdag bij de wereldbekerwedstrijden in het Noorse Hamar van start op de 500 meter, maar zal die race niet uitrijden. De 23-jarige schaatser heeft last van een liesblessure, maar start omdat hij met de punten die hij verdient in de top 21 van het wereldbekerklassement blijft. Dat is voor de Nederlandse schaatsbond KNSB belangrijk om met het maximale aantal van negen schaatsers te mogen deelnemen aan de Olympische Spelen van Milaan in februari.

4 uur geleden
Wielrenner Kooij gaat bij nieuwe ploeg voor groene trui in Tour

PARIJS (ANP) - Wielrenner Olav Kooij gaat bij zijn ploeg Decathlon CMA CGM rijden voor de groene trui tijdens de Tour de France. Dat meldt de Franse wielerformatie.

6 uur geleden
Tweevoudig olympisch skikampioene Gisin zwaar ten val in training

ST. MORITZ (ANP/DPA) - Tweevoudig olympisch kampioene alpineskiën Michelle Gisin heeft tijdens een training in het Zwitserse St. Moritz een ernstige val gemaakt.

7 uur geleden
Nederlandse curlers lopen deelname aan Olympische Spelen mis

KELOWNA (ANP) - De Nederlandse curlingmannen ontbreken in februari bij de Olympische Spelen in Milaan. Het team van skip Wouter Gösgens en Laurens Hoekman, Jaap van Dorp en Tobias van den Hurk eindigde bij het olympisch kwalificatietoernooi in Kelowna in Canada als vijfde en had bij de eerste drie landen moeten eindigen om in aanmerking te komen voor de twee olympische startbewijzen.

18 uur geleden
Nederland met maximaal aantal shorttrackers naar de Spelen

LAUSANNE (ANP) - Nederland mag in februari met het maximale aantal shorttrackers meedoen aan de Olympische Spelen in Milaan. Dat heeft de internationale schaatsbond ISU laten weten.

1 dag geleden
Oranje-handbalsters naar halve finale op WK na zege op Hongarije

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben op het WK in eigen land de halve finale bereikt. In Ahoy in Rotterdam versloeg de ploeg van bondscoach Henrik Signell in de kwartfinale Hongarije onder het toeziend oog van koning Willem-Alexander: 28-23.

1 dag geleden