Olympisch schaatskampioen Gao Tingyu slaat seizoen over
BEIJING (ANP) - De Chinese schaatser Gao Tingyu zal komende winter niet deelnemen aan de wereldbekerwedstrijden en de wereldkampioenschappen. De olympisch kampioen op de 500 meter neemt rust om te herstellen van blessures, meldde het persbureau Xinhua.
Gao bezorgde China afgelopen winter op de Spelen van Beijing de eerste gouden medaille op het langebaanschaatsen bij de mannen. Bondscoach Li Yan zei dat zijn beste sprinter komend seizoen rust neemt en in 2026 weer in topvorm wil zijn voor de Winterspelen in Milaan en Cortina.
Ning Zhongyan, vorig seizoen sterk in de wereldbekers, is nu het speerpunt van het Chinese team komend seizoen. Het Noorse Stavanger is van 11 tot en met 13 november de eerste halte van de wereldbeker.
Meer uit Sport
JEREZ (ANP) - Wegracer Marc Márquez heeft zijn eerste poleposition van dit jaar in de MotoGP te pakken. De regerend wereldkampioen was op zijn Ducati de snelste in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Spanje op het circuit van Jerez. De Fransman Johann Zarco reed de tweede tijd en de Italiaan Fabio Di Giannantonio klokte de derde tijd.
38 minuten geledenMADRID (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de derde ronde van het masterstoernooi in Madrid. De nummer 1 van de wereld had bijna 2,5 uur nodig om de Fransman Benjamin Bonzi in drie sets te verslaan: 6-7 (6) 6-1 6-4.
16 uur geledenMADRID (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich afgemeld voor Roland Garros. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Parijs kan niet meedoen vanwege de polsblessure die hem al een tijdje kwelt.
17 uur geledenCHORZOW (ANP) - Het EK atletiek wordt in 2028 georganiseerd in de Poolse regio Silezië. Dat maakte de Europese atletiekbond bekend. Het toernooi vindt plaats in het Slaski Stadion in de stad Chorzow.
23 uur geledenMADRID (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zijn eerste gravelzege van het seizoen geboekt. De beste tennisser van Nederland won in de tweede ronde van het masterstoernooi van Madrid met 6-3 6-4 van Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina. Hij had een bye in de eerste ronde.
23 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Oud-zwemster Sharon van Rouwendaal gaat aan de slag bij zwembond KNZB. De tweevoudig olympisch kampioene zal in samenwerking met bondscoach Marcel Wouda "een belangrijke bijdrage leveren aan de verdere ontwikkeling van de lange afstanden binnen het Nederlandse topzwemmen", meldde de KNZB.
1 dag geledenLOS ANGELES (ANP) - Voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles zijn tijdens de eerste verkoopronde meer dan 4 miljoen tickets verkocht. Dat maakten de organisatoren donderdag bekend.
1 dag geleden