Olympisch roeiteam voor Spelen in Tokio telt 39 atleten
AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands roeiteam voor de Olympische Spelen in Tokio bestaat uit 39 atleten: 23 mannen en 16 vrouwen. De ploeg van Oranje telt 25 debutanten. Chef de mission Pieter van den Hoogenband is trots op deze omvangrijke afvaardiging naar Japan.
"Het roeien laat zien dat het niet voor niets een focussport van TeamNL is en hofleverancier van olympisch eremetaal", betoogt de oud-zwemmer. "Met 30 medailles tot dusver heeft het roeien echt bijgedragen aan de totale medaille-oogst. Met 39 atleten in 11 events is het roeiteam een van de grootste teams binnen TeamNL. Het feit dat er geen land ter wereld meer ploegen heeft gekwalificeerd is een groot compliment voor de atleten en coaches en zegt wel iets over de ontwikkeling van het toproeien de laatste jaren."
Bij Rio 2016 won de Nederlandse roeiploeg goud, zilver en brons. Bij Londen 2012 haalde Oranje in het roeien alleen een bronzen medaille.
"Het komt erop aan zo goed te zijn als dat we kunnen zijn en in Tokio alles eruit te halen wat erin zit", blikt technisch directeur Hessel Evertse hoopvol vooruit. "Dat betekent ook ons niet laten afleiden door alles wat 'niet' is, of 'anders' is, of ons te laten verleiden door 'van alles' wat nog zou kunnen. Sowieso zijn elke Spelen uniek. We gaan uit van onze eigen agenda, onze eigen kracht en we zullen aan de start verschijnen met alles wat we wél hebben. Ik heb daar het volste vertrouwen in."
Meer uit Sport
BAKOE (ANP) - Judoka Yael van Heemst is er op de WK judo in Bakoe niet in geslaagd om de eerste medaille voor Nederland te winnen. De 24-jarige WK-debutante verloor de strijd om het brons in de klasse tot 78 kilogram van de Duitse Anna Monta Olekin. Het duel was binnen 2 minuten beslist op ippon.
10 uur geledenSINGAPORE (ANP) - Max Verstappen heeft de snelste ronde gereden in de sprintkwalificatie bij de Grote Prijs van Singapore. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 start zaterdag van poleposition in de sprintrace. Het is de elfde keer in de carrière van de coureur van Red Bull dat hij de pole pakt voor de sprint.
11 uur geledenBAKOE (ANP) - Judoka Yael van Heemst mag op de WK in Bakoe (Azerbeidzjan) strijden om de bronzen plak in de klasse tot 78 kilogram. De 24-jarige WK-debutante neemt het later vrijdag op tegen de Duitse Anna Monta Olek.
14 uur geledenSINGAPORE (ANP) - Max Verstappen heeft de zesde tijd gereden in de enige vrije training voor de Grote Prijs van Singapore. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull klokte een tijd van 1.33,006. De Brit George Russell van Mercedes had met 1.32,274 de beste tijd.
15 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich geplaatst voor de derde ronde van het masterstoernooi van Shanghai. De als eerste geplaatste Duitser was met 6-4 7-6 (4) te sterk voor Wu Yibing uit China.
17 uur geledenMANDALIKA (ANP) - Moto2-coureur Collin Veijer heeft zijn rentree op het circuit gemaakt na zijn sleutelbeenbreuk van vorige maand. De 21-jarige motorracer uit Staphorst kwam in actie tijdens de eerste vrije training bij de Grote Prijs van Indonesië.
18 uur geledenTASJKENT (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft bij de wereldbekerwedstrijd in het Oezbeekse Tasjkent de 100 meter wisselslag gewonnen in een nieuw Europees record. De 26-jarige Nederlandse tikte aan na 56,18 seconden en scherpte daarmee haar eigen Europese toptijd uit 2025 aan (56,26). Ze noteerde die tijd vorig jaar bij de EK kortebaanzwemmen in het Poolse Lublin.
1 dag geleden