Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Olympisch kampioenen Yulo en Zou pakken goud op slotdag WK turnen

Olympisch kampioenen Yulo en Zou pakken goud op slotdag WK turnen

JAKARTA (ANP) - Olympisch kampioenen Zou Jingyuan en Carlos Yulo hebben op de slotdag van de WK turnen in Jakarta goud gepakt in de toestelfinales. Yulo won het onderdeel sprong bij de mannen. De turner uit de Filipijnen kwam daar tot een gemiddelde van 14,866 punten. De Chinees Zou pakte bij de mannen de wereldtitel aan brug: 15,300.

Aan rekstok eindigde de Amerikaan Brody Malone als eerste (14,933). Hij werd in 2022 ook al wereldkampioen aan rek. Bij de vrouwen was er goud voor de Chinese Qingying Zhang op balk (15,166) en Aiki Sugihara uit Japan op vloer (13,833).

Naomi Visser was de enige Nederlandse die zich in Jakarta wist te plaatsen voor finales. Op donderdag eindigde ze als negende in de meerkampfinale en een dag later werd ze gedeeld zesde in de toestelfinale aan brug. Sanna Veerman was eerste reserve voor de toestelfinale brug. De Nederlandse mannen haalden geen finales bij de WK. Volgend jaar is de wereldtitelstrijd in Rotterdam.

Meer uit Sport

Kogelstootster Schilder tweede bij Diamond League in Eugene

EUGENE (ANP) - Wereldkampioene kogelstoten Jessica Schilder is bij de Diamond League in het Amerikaanse Eugene als tweede geëindigd. De Sportvrouw van het Jaar noteerde een afstand van 20,11 meter. Voormalig wereldkampioene Chase Jackson uit de Verenigde Staten werd eerste met een afstand van 20,56 meter.

9 uur geleden
Vingegaard pakt eerste gele trui Tour na winst ploegentijdrit

BARCELONA (ANP) - Jonas Vingegaard heeft in Barcelona met de zege in de ploegentijdrit de eerste gele trui veroverd van de 113e Tour de France. De 29-jarige Deen werd onder grote belangstelling tijdens de beklimming van de Montjuïc afgezet door zijn laatste overgebleven ploeggenoten van Visma - Lease a Bike en finishte na een kleine 20 kilometer bij het Olympisch Stadion in 21.47,87. Daarna kwam UAE Team Emirates van titelverdediger Tadej Pogačar niet meer aan zijn tijd.

11 uur geleden
Tennisser Zverev in drie sets naar vierde ronde Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich eenvoudig geplaatst voor de vierde ronde op Wimbledon. De als tweede geplaatste Duitser versloeg de Amerikaan Marcos Giron met 6-2 7-6 (4) 6-4. Hij treft in de volgende ronde de Tsjech Jiří Lehečka.

11 uur geleden
Verstappen start als zevende in GP van Groot-Brittannië

SILVERSTONE (ANP) - Max Verstappen start als zevende in de Grote Prijs van Groot-Brittannië. De viervoudig wereldkampioen moest in de kwalificatie op het circuit van Silverstone veel tijd toegeven op de Mercedessen en Ferrari's. De poleposition ging naar de Italiaan Kimi Antonelli met een beste ronde van 1.28,111 in de Mercedes. De Monegask Charles Leclerc reed in de Ferrari de tweede tijd en zijn Britse teamgenoot Lewis Hamilton de derde tijd.

14 uur geleden
113e Tour de France gestart met ploegentijdrit in Barcelona

BARCELONA (ANP) - De Spaanse ploeg Caja Rural heeft met debutant Alex Molenaar de 113e editie van de Tour de France in gang getrapt in Barcelona. De 23 teams rijden met tussenpozen van vijf minuten een etappe van bijna 20 kilometer vanaf het Parc del Fòrum naar het Olympisch Stadion op de fameuze berg Montjuïc, waar zich uren van tevoren al veel wielerfans hadden gemeld.

15 uur geleden
Titelverdedigster Świątek onderuit in derde ronde Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisster Iga Świątek is er niet in geslaagd de vierde ronde op Wimbledon te bereiken. De 25-jarige titelverdedigster uit Polen ging verrassend met 6-7 (9) 2-6 onderuit tegen de Filipijnse Alexandra Eala.

15 uur geleden
Verstappen zesde bij sprintrace op Silverstone, Antonelli wint

SILVERSTONE (ANP) - Max Verstappen is als zesde geëindigd in de sprintrace van de Grote Prijs van Groot-Brittannië. De 28-jarige Red Bull-coureur moest de zege in de korte race op het circuit van Silverstone laten aan de Italiaan Kimi Antonelli in de Mercedes. De Brit Lewis Hamilton in de Ferrari werd tweede en de Britse wereldkampioen Lando Norris in de McLaren derde.

18 uur geleden