Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Olympisch kampioene Van Vleuten wint ook in Spanje

Olympisch kampioene Van Vleuten wint ook in Spanje

SAN SEBASTIÁN (ANP) - Drie dagen na haar olympische titel bij de Spelen in Tokio was Annemiek van Vleuten zaterdag opnieuw succesvol. De Nederlandse renster van Movistar pakte de zege in de Clásica San Sebastián.

Onder aanvoering van de ploeg van Van Vleuten werd op de laatste klim het grootste deel van de kopgroep van zes rensters teruggepakt. Audrey Cordon-Ragot deed nog een poging uit de greep van het peloton te blijven. Nog voor zij werd teruggepakt ging Van Vleuten zelf in de aanval. Ze kwam als eerste aan op de klim en maakte het daarna solo af.

Van Vleuten had naar haar gouden succes in Tokio al gezegd dat graag in Spanje wilde rijden. Ze komt uit voor de Spaanse ploeg Movistar en houdt van het Baskenland. "Winnen is geweldig maar om het samen te doen is nog leuker. Dit is een geweldig overwinning voor het hele team. Ik ben zo ontzettend trots op iedereen", zei ze na afloop.

De olympische tijdrit stond afgelopen woensdag op het programma. Een dag later keerde ze terug in Nederland. Na de huldiging bij het Olympic Festival in Scheveningen ging het vizier op de Spaanse wedstrijd. "Ik voelde me wel wat moe", bekende ze na de wedstrijd. "Ik had ook wel een beetje een jetlag. Ik heb wel wat minder geslapen en was ook zeker wel moe. Door de regen en het parcours was het een zware wedstrijd. Maar de ploeg heeft zo hard voor mij gewerkt, ik moest het wel afmaken."

Meer uit Sport

Formule 1 tekent tienjarig contract voor grand prix in Rwanda

KIGALI (ANP) - De Formule 1 keert terug naar Afrika. De autosportklasse heeft een tienjarig contract afgesloten met Rwanda, meldt het op de officiële website. De eerste grand prix zal vermoedelijk begin 2030 worden verreden, als het speciaal voor de Formule 1 aangelegde circuit in Bugeresa klaar is.

1 uur geleden
Shirt basketballegende Jordan verkocht voor recordbedrag

WASHINGTON (ANP/DPA) - Een wedstrijdshirt dat de Amerikaanse basketballegende Michael Jordan droeg tijdens de NBA-finale van 1998 is verkocht voor het recordbedrag van 14 miljoen dollar (ongeveer 12,55 miljoen euro). Volgens het Amerikaanse veilinghuis Hunt Auctions is dit de hoogste prijs die ooit is betaald voor basketbalmemorabilia.

4 uur geleden
Turnster Visser na polsblessure fit genoeg voor WK

ROTTERDAM (ANP) - Turnster Naomi Visser (25) is na een polsblessure fit genoeg om bij de WK in Rotterdam een volledige meerkamp te turnen. Visser sloeg begin oktober de tweede en laatste kwalificatiewedstrijd voor de WK over vanwege haar polsklachten.

17 uur geleden
Baanwielrenner Lavreysen ontloopt concurrent Richardson op WK

LONDEN (ANP/RTR) - Matthew Richardson heeft zich teruggetrokken voor de WK baanwielrennen in Shanghai. De Britse wielerbond geeft geen verklaring voor de afwezigheid van de grote concurrent van Harrie Lavreysen.

18 uur geleden
Turner De Munck vervangt geblesseerde Hagenaar bij WK Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Turner Loran de Munck (27) komt alsnog in actie bij de WK in eigen land. De Munck, die in eerste instantie was aangewezen als een van de reserves, vervangt de geblesseerde Jordi Hagenaar. Dat meldt turnbond KNGU.

20 uur geleden
Tennisser Van de Zandschulp boekt in Shanghai knappe zege op Fils

SHANGHAI (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft in de derde ronde van het masterstoernooi van Shanghai een knappe overwinning geboekt op de Fransman Arthur Fils. De beste tennisser van Nederland was in China met 7-5 6-4 te sterk voor de nummer 8 van de plaatsingslijst. Hij treft de Spanjaard Rafael Jódar in de vierde ronde.

23 uur geleden
Zverev voor het eerst nummer 1 van de wereld na nederlaag Alcaraz

SHANGHAI (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz is in de derde ronde van het masterstoernooi van Shanghai uitgeschakeld door de Belg Zizou Bergs: 5-7 6-7 (4). Door de nederlaag wordt de Duitser Alexander Zverev in de komende weken voor het eerst de nummer 1 van de wereld.

23 uur geleden